Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem szeretem az alkoholt,...

Nem szeretem az alkoholt, ezért inkább füvezek. Van ezzel valami probléma?

Figyelt kérdés
16 éves fiú vagyok, jó gimnáziumba járok, jól tanulok. A környezetemben sokan isznak alkoholt hétvégente, de pár baràtom nem. Mi inkább összejövünk, és elszívunk 1-2-3 jointot. Egyszerűen nem vágyom arra, hogy alkoholizáljak, betompuljak, szédüljek, másnap pedig rosszul legyek. Nekem egy joe sokkal nagyobb élményt ad, kreatívabb vagyok, jókat beszélgetünk, elgondolkodok minden féle mélységekben. Ez szerintem sokkal jobb mint inni. Tudom 16 évesen egyik sem tesz jót, de valami nekem (és a fiatalság 90%-ának) kell valami "segédeszköz" a péntek esti kikapcsolódáshoz, mert már idegileg is alig bírom azt hogy minden nap 7 óra +2nap amikor 8 óra +embertelen mennyiségű házi a mindennapokra és a hétvégére egyaránt. Mit gondoltok? Ez gáz? Én nem érzem annak az átlaghoz képest, de azért a laikusok véleményére is kiváncsi vagyok.

2014. dec. 22. 19:45
1 2 3 4
 1/40 szamo77db ***** válasza:
83%
Amennyire én belelátok, a mai tini korosztály rettenetesen le van terhelve. Másrészt nem helyeslem semmilyen szer használatát, se füvet, se alkoholt. Én azt próbálnám meg, hogy péntek déltől vasárnap reggelig minden le van...va, a pihenésé, a kikapcsolódásé, az oldódásé az idő. És vasárnap tanulnék. Nagyon átérzem a helyzetüket, mert nekünk egyetemen volt 8, 9, és egy 11 órás napunk. Ilyenkor este az ember már jóformán azt sem tudta, hogy hogyan került haza!
2014. dec. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
29%
Igen, a kevésbé értelmesebbje ezt találja meg kikapcsolódásnak, az intelligens pedig a sportot. Jó lenne, ha nem mindegyik kis taknyos tini lenne ilyen ostoba.
2014. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim válasza:
79%
Probléma lehet: nem legális, és sajnos megeshet hogy lenéznek miatta hiába kevésbé egészségtelen mint az alkohol mégse fogadják el sokan. Egyébként meg szerintem inkább marijuana mint alkohol. Ez az én véleményem de jöhet a dislike :) Remélem segítettem.
2014. dec. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
19%
A sok drogos kis taknyost remélem egyszer rajtakapják, aztán úgy elverik otthon, hogy 1 hétig be lesz dagadva. Vagy ha a szülők is hasonlóan degeneráltak, akkor a rendőrök kapják rajta őket.
2014. dec. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
33%
Probléma nincs vele. Amíg nem az én családomon belül van, mindenki úgy cseszi el az életét, ahogy akarja.
2014. dec. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Na utolsó pont az ilyen unintelligens előítéletes fszkalapok válaszára nem vártam. Te sem tudsz észérvekkel egy kultúrált választ adni, gratulálok a "szakértelmedhez is" a sok drogos taknyos állításod alapján. Nem próbáltad, meghallgattad az iskolában üresfejű parasztgyerekként hogy a drog rossz, és ne csináljátok mert csak. Mégegyszer szeretném megköszönni, hogy megadtad nekem azt a tudatot, hogy ilyen együgyű gondolkodásra képtelen proletárokkal élek egy országban. Köszi, takarodj is inkább igyad a házipálinkádat mert az ükapád kutyája azt mondta az jót tesz a vastagbélráknak.
2014. dec. 22. 21:17
 7/40 A kérdező kommentje:
Nem te miquel, az előtted szóló.
2014. dec. 22. 21:18
 8/40 anonim ***** válasza:
17%

Meglepődnél....:)

Lehet, hogy a hozzád hasonlóan agyhalott haverjaidnak bejön az, hogy füveztek, de valójában ez az intelligens emberek szemében szégyen, és rettenetesen ciki. 16 évesen annyira életképtelen vagy, hogy azt a sok "stresszt" meg "feszültséget", amit az a drogosokat nevelő ún. "jó" gimnázium rádtesz, csak így tudod levezetni. Ez mindent elárul rólad. Gondolom a sport meg sem fordult a fejedben, azzal nem lehet menőzni a 6 láb mély színvonalú társaságodnak, hoszen ők is drogosok. Hát meg kell mondjam, nagyon jó gimnázium lehet ez. Az én gimnáziumom valóban jó és erős volt, és érdekes nagyon kevés kivételtől eltekintve akkor senki sem drogozott, aki pedig igen, az is nagyon ritkán, csak nyáron.

Ha egy ilyen alacsony színvonalú gimi így leterhel, akkor ne nagyon akarj tovább tanulni, bár gondolom ezt nem latolgatod a fejedben.

2014. dec. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:

Igen te gyökér elmondom neked hogy a győri Révay gimiben járok, amit mindennek lehet nevezni csak nem rossz színvonalúnak. Szerintem elég paradox dolog azt mondani hogy az intelligens emberek szemében füvezni ciki, mivel az intelligens emberek az én szememben részben attól titulálhatók intelligensnek, hogy nem ítélkeznek ilyen stílusban egy olyan dologról amiről halvány lila gőzük sincs, nem próbálták, nem láttak ezzel a szerrel ALKALMANKÈNT élő embereket. Rátérve a sport témára. Képzeld el a havi 2-3 alkalomból álló "drogozásom" mellett sportolok, mégpedig hetente 3-szor evezek. Attól hogy a hétköznapi 7-8 óra iskola plusz a házi feladatok, és a mindennapi tanulás mellett sportolok nem érzem magam sokkal nyugodtabbnak. Jaj uram most fogsz a legjobban meglepődni a 9. Év végi 4,7-es átlagom mellett és a valószínűleg hasonló 10. Félévi eredményeim mellett igenis tervben van a továbbtanulás.


Egyébként meg ez a szó hogy "drogos" egyszerűen hihetetlen mekkora álszentség. Te, (vagy bárki más átlagos ember) alkoholistának tartod magad az alkalmankénti sörözés/borozás vagy bármi undormány fogyasztása miatt?


Várom válaszod

2014. dec. 22. 22:12
 10/40 anonim ***** válasza:
19%

Nem tartom magamat alkoholistának, hiszen az alkoholizmus egy betegség és azt jelenti, hogy ha valaki iszik egy kicsit, akkor utána nem tudja abbahagyni. Alkoholista lehet olyan ember is, aki már 10 éve nem ivott. Szóval nem, nem tartom magam alkoholistának, főleg úgy, hogy nagyon kevés fajtát vagyok hajlandó meginni, azt sem jó ízzel, és azt is csak havonta egyszer. Kicsit szabadon használod ezt az alkoholista szót, a jelentését figyelmen kívül hagyva, esetleg nem is tudva.


Én sosem próbáltam ki a cigarettát és természetesen egyik undorító drogot sem. Viszont láttam már betépett aggresszív senkiket, köztük egy cigányt is, aki ettől még aggresszívabb volt.

Olyan pitiáner köpedelem embereknek adtok pénzt a lélekdrogotokért, akik a bűnözést nagymértékben erősítik az országban. Ezek nem csak az ún. "fű" kapudrogot árulnak, hanem mást is, amitől a felhasználó még kevésbé lesz hasznos tagja a társadalomnak. Gondolom nem kell részleteznem, hogy milyen bűnözőket támogattok....

Szüleitek mit szólnak hozzá? A kis győri gimnáziumban 4,7-es átlaggal tanuló gyerekük drogozik. Az átlag egyébként semmit sem mond, amit egy szaros, ráadásul vidéki gimiben elér valaki. Én egy valóban erős, a kerület legerősebb gimijébe jártam itt Budapesten és a kitűnő tanulók csúszkálnak össze-vissza egyetemen, ráadásul olyanon, ahol egy semmitmondó szar képzettségük lesz.

2014. dec. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!