Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerbetegséggel pszichológ...

Kényszerbetegséggel pszichológushoz vagy pszichiáterhez kell fordulni? Gyógyszeres kezeléssel meg lehet szüntetni a tüneteket? A kezelés részeként be kell feküdni kórházba vagy elég eljárni az orvoshoz megadott időközönként a rendelőjébe?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök a kényszerbetegséggel. Lefekvés előtt vagy mielőtt elmennék valahova, 15-30 percig ellenőrzöm, hogy minden csapot elzártam-e, minden villanyt lekapcsoltam-e. És bár a szememmel látom, hogy nem világít a villany, hallom, hogy nem csöpög, folyik a csap, mégis képes vagyok percekig a csap alá tartani a kezem vagy többször megnézni a villanykapcsolót. Szerencsére a munkahelyemen nem olyan vészes a dolog, de ott is elő szokott fordulni, hogy többször megnézem, hogy biztosan elküldtem-e egy fontos e-mailt stb. És az eszemmel tudom, hogy bizonyos dolgokat megcsináltam, de mégis van bennem egy kétely, hogy mi van, ha mégsem. Olyan is szokott lenni, hogy csinálok valamit, amit úgymond tudom, hogy megcsináltam, de egy idő után elfog a kétely és nem tudom eldönteni, hogy ez a valóság volt, tehát, hogy megtettem, vagy csak meg akartam tenni, tehát csak elképzeltem. Sajnos már olyan súlyosak ezek a dolgok, hogy nagyon megkeserítik a mindennapjaimat, ezért szeretnék felkeresni egy szakorvost.

2014. dec. 28. 04:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Először is: nagyszerű, hogy felismerted hogy segítségre van szükséged!


Pszichiáter. Igen valószínűtlen hogy ilyen tünetekkel kórházba kerülj de távdiagnosztikát nem vállalok. Mégis ha borzasztó óvatosan mondanék valamit, akkor valószínűleg pszichoterápia és esetleg gyógyszer de nem kizárt hogy pszichoterápia magában elég.

2014. dec. 28. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kényszerbetegség leghatékonyabb kezelése a hipnobehaviorista módszer. Még nem találkoztam olyan pszichiáterrel, aki ilyennel kezel (attól még lehet).

Keressél kiképzett pszichoterapeutát.

2014. dec. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Keresd fel a háziorvosodat, és kérjél tőle segítséget. Ő ismeri a betegségeket, ő ismeri a szakorvosokat. No meg ő ismer téged is. Én minden eü problémámat vele beszélem meg, holott tudom, hogy nem lenne kötelező. Olyan dolgokat tud összekötni, amire te nem is gondolnál.
2014. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!