Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akkor mi is a pszichopaták és...

Akkor mi is a pszichopaták és a szociopathák között a különbség?

Figyelt kérdés

Megnéztem a wikipédiát ( [link]

és nekem az esett le hogy a szociopatha a szichopata egyik "fajtája". Elmagyarázná nekem valaki?



2015. jan. 8. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Tudtommal nincs különbség, plusz ha jól átolvasod mégegyszer akkor látod, hogy a pszichopata résznél ezt a szót a szociopatával helyettesítik. Ahol ugye a pszichopatákról volt szó. Szerintem csak egymás szinonimája.
2015. jan. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ugyanaz. A szociopaták nem is érzékelik mások érzéseit, hiányzik belőlük az empátia. A pszichopaták érzékelik, de és pontosan erre az érzékre építve akarnak kárt okozni a másik embernek.
2015. jan. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"A hétköznapi életben a pszichopata kifejezés mellett a szociopata megnevezés is igen gyakran előfordul. Egyes pszichiáterek szerint a két megnevezés közt nincs különbség, ugyanazt az embertípust jelölik, míg mások szerint ezek az antiszociális személyiségzavar két altípusát képviselik. A pszichopatának nevezett altípus örökli a betegséget, míg a szociopatákat a körülményeik, az elhanyagoló szülői magatartás, iskolai traumák, a szegénység vagy a rossz társaság viszi tévútra. Egy harmadik megközelítés szerint szociopata az a pszichopata, akinél a törvénnyel és a társadalmi szabályokkal való szembehelyezkedés dominál."

[link]

2015. jan. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Akkor a pszichopata ugyanaz mint a szociopata csak az egyi örökli a másiknál a helyzet alakítja ki!

2015. jan. 9. 14:07
 5/10 anonim ***** válasza:
Aki szerint van különbség, az ezt mondja, igen. Mármint hogy a pszichopata inkább öröklött, a szociopata kialakult. De a pszichiáterem szerint például semmi különbség nincs a két szó között, és egyébként orvosi fogalomként már egyik se használatos, egy ember nem kaphat ilyen diagnózist. Antiszociális személyiségzavar és disszociális személyiségzavar létezik, a kettő pontosan ugyanaz, manapság ezt kaphatja valaki, aki pszichopata/szociopata a köznyelv szerint. Magyarországon inkább a disszociális személyiségzavart, mert itt ez a kódrendszer használatos.
2015. jan. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Senki nem születik antiszociálisnak,ez baromság.

Az anyai droghasználat,terhesség alatt történő sokk elindíthat valamit de ehhez még kell a későbbi környezeti hatás is.

Vannak akik szerint a két fogalom egy és ugyanaz viszont sokak elválasztják a két fogalmat és az antiszociális személyiségzavar két altípusaként nevezik meg.

2015. jan. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Erről vitatkozhatnánk, én ugyanis nagyon nyilvánvalóan örököltem, és bár ráfoghatló lenne a dologra, hogy csak átvettem az érintett szülőm viselkedésmintáit, de gyakorlatilag a születésem napjától voltak erre utaló jelek, így ez kevésbé valószínű. (Anyám nem használt se a terhesség alatt, se előtte, se utána drogokat.)
2015. jan. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valamennyire örökölhetted a jellemet,ez tény de magától senkiből nem lesz "szörnyeteg".
2015. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem is lettem szörnyeteg, lol. Csak nincsenek érzelmeim, érted.
2015. jan. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A szociopata sok mindere képes, a pszichopata mindenre.


A szociopata leáll a b*szogatással, amikor látja, hogy fájdalmat okozott. Majd kezdi újra, ha már elcsitultak a dolgok. A pszichopata le se áll.

2015. jún. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!