Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 éves depresszió ellen...

Filmkritikus kérdése:

2 éves depresszió ellen tudtok mondani gyógyítási példákat?

Figyelt kérdés
Másfél éve vagyok külföldön (18/f) és az elején még csak úgy kezdődött hogy lusta voltam,szorongtam,nem mondtam ki a gondjaimat(azóta sem)....aztán kb egy hónapja jönnek sorba a problémák....magas vérnyomás,sorba jönnek a betegségek,az emésztésem a legrosszabb mert van hogy napokig nem alszok miatta. Dohányzom több éve és amióta kintvagyok azóta nincs se barátnőm se társaságom. Van hogy egy-két hétig ki sem megyek a házból mert egyszerűen nem szines az élet. Minden mintha rosszra fordulna és a betegségek és a gyomrom miatt kezdem azt érezni hogy nem élem meg a felnőtt kort. Semmi hobbim nincsen és egyenlőre dolgozni sem tudok. Nem akarok ebben a szarban meghalni de másfél éve nem látom a megvilágosodást semmiben. Ha tudnátok írni normáis válaszokat és ötleteket a probléma ellen akkor csak nyugodtan.

2015. jan. 19. 04:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincsenek kint ismerőseid? Vagy egy doki sem ártana, Sokat sírsz?
2015. jan. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vannak magyarok de korombeliek nincsenek. Kb 2 éve nem sírtam pedig amióta kint vagyok haltak meg rokonaim otthon és még igy sem.
2015. jan. 19. 18:11
 3/9 anonim ***** válasza:

A sok sírás, alvászavar , nyomasztó gondolatok , félelmek sajnos a depresszió jele :( Segítségre lenne szükséged! Próbáltál pszichiátert keresni kint? Hátha találsz magyarokat is!!!!

És vannak skypos terápiák itt magyar országon is. Keress rájuk a neten!

2015. jan. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az a baj ezzel hogy sokan azt mondják hogy a pszichiáter fizikai tüneteknél már szinte biztos hogy gyógyszeres kezelést alkalmaz. Ez igaz? Hajlamos vagyok a gyógyszerfüggőségre sajnos....
2015. jan. 19. 21:50
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg összeszedni magad, és csinálj BÁRMIT! Legjobb, ha tudsz segíteni valakinek. Pl. hajléktalannak néha ételt adni. Vagy egy állatmenhelyen önkéntes munkát vállalni. Tényleg nincs semmilyen hobbid? Valami csak érdekel!! Sport? Menj el kondizni, növessz izmokat. Mindenki elkezdte valahol.. Mit csinálsz egyébként, miért vagy külföldön?
2015. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az új élet reményében ahogy mindenki mást de most egy hónapig biztosan nem lessz munkám. Irok privátot ha nem gond
2015. jan. 19. 23:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Relaxálj, ehhez találsz hanganyagot a youtube-on, írd be a keresőbe, hogy "agykontroll, relaxáció".


Minden reggel tűzd ki a nap céljait, mit fogsz csinálni. Ne nagy célokat, hanem kicsi, teljesíthető célokat, és azt csináld végig, a nap végén pedig veregesd meg a vállad, hogy sikerült.


Olvass önsegítő könyveket, hallgasd a neten Pál Ferit, Bagdy Emőkét.


Sportolj, rajzolj, zenélj, kézműveskedj, írj, főzz, bármilyen alkotó tevékenység segíthet kimozdulni az állapotodból.


Igyál orbáncfű vagy citromfű teát, vegyél levendulás ülőfürdőt, szedj gyógynövényes szorongásoldót.


Valószínűleg valami oka van annak, hogy rosszul érzed magad. Miért vagy külföldön? Kivel? Suliba jársz? Dolgozol?

2015. jan. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A pénz miatt amit otthon tudom hogy nem keresnék meg. Egyedül vagyok és most nincs munkám de 1 hónapon belül lessz. Az aromaterápiát rég óta ki akarom próbálni mert sokan dicsérik. Tegnap ujra előjött egy olyan jellegű rohamom mint a klausztrofóbia csak valamiben azért más. Régen egyszer-kétszer fordult elő fájdalomcsillapítóktól az hogy utánna bepánikolok. Ilyenkor nem bírok lefeküdni mert még az is zavar ha a headset a fülembe van. A szivem gyorsabban ver és kb fél óráig tart. Mi lehet ezY
2015. jan. 20. 21:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség is lehet, én is hasonló cipőben járok és szenvedek, azóta sikerült valami megoldást találnod?
2015. szept. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!