Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusom azt akarja,...

A pszichológusom azt akarja, hogy dolgozzak és szarjam le a szorongást, mi tegyek?

Figyelt kérdés
Rég járok hozzá, mindig ecseteli, hogy nincs miért szoronganom pánikolnom és most elakar küldeni dolgozni. Fáj nagyon mert nem tudok dolgozni, ez a probléma miatt keerstem fel és most amikor kimondta és eljöttem pánikrohamom volt!!!

2015. jan. 22. 16:08
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:

Mindenképp vissza kellene menni hozzá,főleg ha rohamod volt.

meg kellene neki érteni,hogyha a páciens nincs jol,akkor keelni kell még. Magyarázd el neki mi is a gondod.

2015. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Nekem először azt mondta, hogy menjek emberek közé, menjek el anyám helyett boltba, sétáljak egyet, stb. Ez nagyon sokat segített, utána be tudtam iratkozni tanfolyamra is. :) Szerintem te is fokozatosan mozdulj ki.
2015. jan. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mennyire lehet igaza a szakemberednek vagy mennyire egy hozzáértő senki, de én visszamennék hozzá még egyszer mindenképp és amikor felmerül újra a munkába menés kérdése, akkor megkérném, hogy ahelyett, hogy csak azt hajtogatja, hogy menjek dolgozni és győzzem le a szorongást, inkább megtaníthatna, hogy hogyan kezeljem azt. Mert erre vannak módszerek. Illetve egy megfelelő kognitív terápia (mármint mindkét fél részéről megfelelően működő) megtaníthat anélkül is, hogy konkrétan mondaná, hogy és akkor mit kéne tenned.

De a témára visszakanyarodva, ha ő vissza akar küldeni dolgozni, de te nem tudsz a szorongásod miatt, akkor ne védekezésnek használd a szorongást, hanem mond, hogy oké, te is visszamennél, de oldjátok meg előbb, hogy kezelni is tudd azt a helyzetet, mert sajnos most nem megy, ezért nem dolgozol.

Egyébként az is lehet, hogy azért akar rávenni, mert néha nincs más, mint leugrani a szakadékba, és rájönni, hogy ott a talaj folytatása, semmi bajod, csak te nem láttad. de persze ilyenkor az emberben mindig ott van, hogy és ha lezuhan?

Én a helyedben átgondolnám, hogy mi a véleményem a pszichológusról, hogy én mit viszek be az ülésekre, mikről és hogyan beszélünk, hogy érzem-e bármi hatását, hogy bízom-e a szakemberben és ő tényleg meg tud-e érteni engem. A válaszoktól függően pedig vagy próbálnám azt csinálni amit már írtam, vagy másik szakembert keresnék.

Jelenleg nyilván kommunikációs probléma van köztetek, csak kérdés, hogy ki nem hallja és érti a másikat. Ezt egy külső szemlélő legfeljebb akkor mondhatná meg (talán) ha mindkét féllel beszélne. Nekünk csak te vagy itt.

2015. jan. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
*hozzá nem értő senki
2015. jan. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
54%
Lehet, hogy pszichológus, de ha kiképzett terapeuta lenne, így nem beszélhetne. Keress egy valódi szakembert, ha kell, segíthetek.
2015. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Annyit mond, hogy mindig legyen az a szemem előtt h nincs miért félnem, nem történhet semmi.

Nagyon kedvelem, majdnem mindent elmondtam neki, ragaszkodom hozzá, de a szociális szorongásom miatt igencsak nehezen nyílok meg.

Egy pszichoterapeuta mit tudna kezdeni velem?

Először nem kéne meggyógyulnom és csak utána belevágnom a melóba?:(

Ő azt hajtogatja h gyakorolni kell. De olyan helyzetekben pánikolok és nem tudok egyenesen, tisztán gondolkozni.

2015. jan. 22. 18:42
 7/35 anonim ***** válasza:

Én erős szorongással is kénytelen vagyok dolgozni, de pszichiáterhez járok és gyógyszert szedek rá.

Anélkül nem mindíg menne a munka.

2015. jan. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék antidepresszánst, ami baszogatja a szerotoninom
2015. jan. 22. 19:51
 9/35 anonim ***** válasza:

Nem kell antidepresszáns, de azért egy pszichológusnak tudnia kell, hogy mire vagy képes és mire nem, és mikor...

Ezt, hogy "menj el dolgozni, nem kell mitől tartanod" bárki mondhatja, sőt, biztos vagyok benne, hogy mondogatja is. Csak nem segít...

Keress egy jó szakembert, aki végigcsinál veled egy rendes terápiát, ha pesti vagy, tudok ajánlani is.

2015. jan. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Aztmondja, csak igy lehet legyőzni
2015. jan. 23. 12:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!