Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne veszítsem...

Mit tegyek, hogy ne veszítsem el a személyiségzavarom (borderline) miatt?

Figyelt kérdés
Van egy párom, fél éve vagyunk együtt. Az eleje nagyon nehezen indult, többször voltunk a szakítás szélén, mert nem tudta elviselni a személyiségzavarommal együtt járó hangulatingadozásaimat és tetteimet. Több éve terápiát folytatok már, és diagnosztizálták már nálam ezt a problémát, illetve egy étkezési zavart is. Ő is tudott erről, ennek tudatában lépett bele a párkapcsolatba. Persze vele is vannak problémák, de szerintem közel sem úgy, mint velem. Sokat változott, ahogy én is, úgy érzem, igazán belém szeretett, és ezért még jobban elkezdtem félni, hogy elveszítem. Eddig nagyjából kontroll alatt tartottam a váltakozásaimat, de minél jobban szeretem annál jobban félek, és minél jobban félek, annál inkább érvényesülnek a betegségem negatívumai. Múltkor is teljesen kikészült már, amikor többször kellett kivennie a kést a kezemből, mert vagdosni akartam magam egy kellemetlen helyzet után, csak úgy hirtelen. (Megjegyzem, egyébként már leszoktam róla, körülbelül egy éve.) Figyel rám, sok szeretet ad, és félt is engem önmagamtól, de olyan, mintha ez sohasem lenne elég. Hibáztatom magam, és tudom is, hogy lehet, hogy nem fogja bírni ezt sokáig. Mit tehetnék? Járok pszichológushoz, de kezelni nem könnyű ezt az egészet. Nyomjak el mindent magamban, hogy megmentsem őt magamtól és ne készüljön ki?

2015. jan. 26. 00:25
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Keress fel egy lelkipásztort és beszélgess vele. Nem kell 'gyülibe' járnod, de sokat tudnak ilyen téren segíteni. Nem vesztesz vele semmit. ;-)
2015. jan. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont járok egy ilyen emberhez, nagyon szeretem őt, de vele nem tudok gyakran beszélgetni.
2015. jan. 26. 01:16
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezt a pszichológusoddal kellene megbeszélned. Ne vidd ki a terápiás kapcsolatból a problémáidat, mert soha nem fognak megoldódni. Ha pedig nem olyan a terápiás kapcsolat (több év után), hogy ezt nem tudod ott érdemben megbeszélni, akkor inkább másik terapeutára lenne szükséged.

A borderline terápiás kezelése hosszú idő, több év. Mindaz, amit leírtál, a személyiségzavaroddal jár együtt, tehát semmit nem tudsz tenni, csak azt, hogy folytatod a terápiát, és akkor idővel a kérdésed okafogyottá válik majd.

2015. jan. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyébként remélhetőleg minimum heti rendszerességgel jársz terápiára, és jó szakemberhez, mert ha nem így van, akkor nem sokat ér... ha kéthetente-havonta kicsit beszélgettek, attól még a személyiségzavarod nem fog megoldódni!
2015. jan. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most volt egy kis szünet, mert 5 hónap folyamatos, intenzív terápiát csináltam végig, és már nagyon sok volt. Most megyek majd vissza a pszichológusomhoz. Akihez persze hetente járnék. Viszont arra gondoltam (persze ez irtó nehéz) hogy valahogy próbálom erősen kontrollálni a kilengéseimet, vagy legalább nem a párom előtt csinálni. Lehet egy személyiségzavart állandóan, vagy legalább egy kicsit kontroll alatt tartani?
2015. jan. 26. 21:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosan nem igazán...


Esetleg azt megbeszélhetitek, hogy mindig SZÓLJON, ha valami rosszul esik neki, jelezzen vissza, mondja el, hogy mire lenne szüksége. Ez neked is óriási segítség lenne, mert éppen azt kell megtanulnod, hogy mások rád reagálnak, a te viselkedésedre, és ha másképp viselkedsz, akkor mást váltasz ki.

Javaslom, hogy ha partner benne, akkor közösen kezdjétek el tanulni és alkalmazni az EMK-t (együttműködő kommunikáció). Erre vannak tréningek, vagy A szavak ablakok, vagy falak c. könyvből is elsajátítható.

2015. jan. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaidat, teljesen igazad van azokban, amiket leírtál. Ki fogom próbálni.
2015. jan. 27. 15:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, és kitartás! Nagy dolog, ha borderline-ként képes vagy dolgozni magadon és a kapcsolatodon! Már önmagában az, hogy így odafigyelsz a partnered érzéseire, és nem akarsz neki rosszat, óriási dolog! (Olyan, amire még nem borderline emberek sem feltétlenül képesek...)
2015. jan. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Esetleg írhatnék Neked privátot? (Ha nem te voltál az, aki írt. :)) Csak szeretnék valamit még kérdezni.
2015. jan. 27. 15:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy írtam-e, szerintem ehhez a kérdéshez tuti nem, de máshol lehet. Írj csak nyugodtan, persze :)
2015. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!