Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valamilyen betegségem lehet?

Valamilyen betegségem lehet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Úgy gondoltam, hogy ezt nem mondom el senkinek, de a mai nap már túl sok volt nekem..

Mostanában elég furcsa dolgokat látok/hallok, láttam ma reggel egy fehér fénygolyót körbe-körbe repkedni körülöttem az ebédlőbe, amikor meg sétáltam az utcán akkor meg kiugrott elém egy cica az egyik udvarból és egy másodperc alatt eltűnt mintha ott se lett volna, mondjuk gondoltam hogy nem volt igazi mivel ilyen krémszínű volt pöttyökkel a hátán és zebracsíkokkal a lábán. Amikor beértem a suliba pedig hangokat hallottam ahogy egy nő beszél, azt nem értettem hogy mit mond de elég hangos volt, viszont senki más nem hallotta akitől megkérdeztem.Majd olyan dél körül nagyon rosszul éreztem magam,pánikoltam meg minden, és egy férfihang azt mondta hogy "menj, ha nem mész megfog halni" én meg elkezdtem sírni mert nagyon megilyedtem és tudtam hogy haza kellene mennem, aztán amikor hazaértem az apum közölte, hogy meghalt a tengerimalacom, és most nagyon nagyon félek ,mert hallom a hangját.

Még sok ilyen dolog történt kb. 3 éve megy ez,de csak mostanában van azhogy mindennap többször látok és hallok ilyen dolgokat.. a szüleimnek nem merem elmondani, mert csak annyit mondanának,hogy túl nagy a fantáziám, de én tudom,hogy nem a fejemben hallom/látom ezeket.


2015. jan. 27. 22:16
 1/7 anonim válasza:
Keress fel egy pszichiátert minél előbb, mert itt senki sem tud neked megfelelő választ adni. Kitartást. :)
2015. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ez bizony komoly probléma:( Keress egy jó pszichiátert...
2015. jan. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia menj evvel orvoshoz o fog neked tudni segiteni. Es azon kivul vizsgaltasd is ki magad mielott mentalis betegsrget mondananak kerj teljes kivizsgalast!!
2015. jan. 28. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nagy valószínűséggel a skizofrénia kezdeti tünetei lehetnek nálad,vagy jobb esetben csak skizoid/skizotípiás személyiségzavar.

De mindenképpen és sürgősen keress fel pszichiátert,ne pszichológust!!!Gyógyszeres kezeléssel a skizofrénia tünetei nagyon jól kezelhetőek,minél hamarabb kezdik,annál jobb!És ne félj,van megoldás a problémádra,csak légy elég bátor segítséget kérni,ne várj túl sokat!

Egyébként még az is lehet,hogy nem skizofrénia,csak valamilyen disszociatív zavar.Nem vagyok orvos,csak tippelni tudok.Kitartás és KÉRJ SEGÍTSÉGET!

2015. jan. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólókhoz: pszichiáter felkeresése erősen indokolt. Mielőbb.

Telefonon kérj időpontot, és érdeklődj, hogy kell-e beutaló (akkor is tudsz kérni, ha már van időpontod).

2015. jan. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válszokat!

Az az igazság, hogy nem igazán, vagyis inkább úgy mondom, hogy egyáltalán nincs pénzem pszichiáterre.

Amúgy ma utánanéztem a skizofréniának, és szinte mindegyik tulajdonság jellemző rám, ami ilyesztő számomra, de viszont ha ez nem fordul elő olyan sokszor pl.a mai nap folyamán sem hallottam semmit, és úgy olvastam, hogy ez a legjellemzőbb tulajdonság, de én inkább látni szoktam dolgokat.. akkor ez nem valószínű? Vagy esetleg akkor is lehetek skizofrén , hogyha nem hallok olyan sokszor?

2015. jan. 28. 21:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen,akkor is lehetsz szkizofrén,ha látsz és nem pedig hallassz dolgokat,mindkettő jellemző!Nem tudom,neten mennyire pontosan írják le a betegség tüneteit,de én pszichológiát tanulok és hidd el nekem,akkor is lehetsz szkizofrén,ha ritkán hallassz és gyakrabban látsz dolgokat.

Egyébként ne ijedj meg,mert attól még,hogy lehetsz szkizofrén, még nem biztos,hogy az is vagy!Lehet másfajta tudatzavar is.A szkizofréniára pl. jellemző,hogy elveszíted a valósággal való adekvát kapcsolatot,és úgy látom,neked nagyon is van kapcsolatod a valósággal és érzékeled a problémát és tudod,hogy valami nem egészen jól működik,szóval ez meg arra utal,hogy nem feltétlenül szkizofrénia.De akármilyen jó tanácsokat kapsz is itt és akármennyit olvasol is utána,akkor is csak szakember tud segíteni.

A pszichiáter/pszichológus ingyen van,van belőle tb-s is,nem kell érte fizetned.A háziorvos ad beutalót,de általában minden városban van ingyenes pszichológiai és mentálhigiénés tanácsadó,a kórházakban is dolgoznak pszichiáterek.Szóval ne rettentsen el az,hogy nincs rá pénzed,mert nem pénz kérdése.Csak határozd el magad és igenis kérj segítséget,ne akard,hogy rosszabb legyen!

2015. jan. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!