Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek kényszergondolatok lehetnek?

Ezek kényszergondolatok lehetnek?

Figyelt kérdés

Csak éjszakánként vannak ilyen furcsa gondolataim, hogy példáúl: amikor fekszem az ágyamban, akkor félek, hogy megjelenik valami sötét alak a szobámban. Sokszor a kiakasztott ruháimra azt képzelem, hogy valaki ott áll. Ilyenkor át kell tegyem egy másik helyre, mert külömben nagyon nehezen tudok elaludni.

A másik meg amikor megyek ki pisilni és a sötétben is félek, hogy valami megjelenik ott, vagy már ott áll. Persze a lakásfolyosón felkapcsolom a lámpát, de ha a nappaliba bámulok akkor a nappali legvége sötét, mert nem ér el odáig a fény. Ott meg nem akarok lámpát kapcsolni, mert akkor bevilágít szüleim szobájába. Van, hogy oda is képzelek egy fekete alakot, ahogy épp elsuhan, de tudom, hogy azt én képzelem oda, mert tényleg megilyednék, ha ilyen történne.

Amikor barátomnál vagyok, akkoris utálok lemenni pisilni, mert félek, hogy a nappaliban a virágok között ott áll valaki. Meghogy mikor jövök ki a wc szobából, akkor mindig magam mögé nézek, mert félek, hogy valaki kiugrik a fürdőszobából.

Mikor eleinte voltam barátomnál, akkor a szobájában nem szerettem egyedűl lenni, mert féltem, hogy valaki ott áll a sarokban.


2015. jan. 30. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Amikor kisgyerek voltam én is folyton rémségeket láttam a sötétben. :)Ilyeneket amiket te is leírtál.

Már régen kinőttem belőle.

2015. jan. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok, még 20 évesen is. :(

Pedig nem hiszek semmi természetfeletti dologban, egyszerűen ilyen a fantáziám. Nekem csak az otthonomban fordul elő, másnál nem.

2015. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én kényszerbeteg vagyok, de ezek valószínű hogy nem kényszeres tünetek, csak félősebb hajlamú vagy, de ki lehet nőni :)
2015. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem ezek kényszergondolatok!
2015. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Pontosan ugyanezek vannak nekem is, 14 éves létemre... : (
2015. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!