Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihalt az összes érzemem, mit...

Kihalt az összes érzemem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy ideje azt vettem észre, hogy nincsenek érzelmeim, nem tudom kimutatni őket, teljesen üres lettem belül, élek egyik napról a másikra, igazán nem is kommunikálok senkivel, nincsenek barátaim sem. Egyszerűen nem vagyok képes egy beszélgetést kezdeni, ha muszáj akkor válaszolok, vagy kérdezek valamit, ami igazából nem is érdekel, csak hogy ne hallgassak. Néha borzasztóan szorongok, nem lelem örömömet semmiben sem. Nem tudok örülni az élet apró dolgainak. Ha megkérdezik hogy vagyok, többnyire azt mondom hogy köszi jól, de nem érzem át azt, hogy talán az illetőt tényleg érdekli hogy vagyok. Mindenkit egyformán kezelek, nem érzem azt, hogy bárki is közelebb állna hozzám mint bárki más. Ez sajnos a szüleimmel kapcsolatban is így van, régebben nem ilyen voltam. Depressziós vagyok, ez okozhatja? Ha elmennék psichoterápiára, visszajöhetnek ezek a dolgok? Régebben nagyon hamar megkedveltem vagy megutáltam valakit, így vettem észre, hogy mi is a helyzet. Lesznek még valaha érzelmeim, vagy így fogok meghalni?

2015. febr. 6. 15:58
 1/7 A kérdező kommentje:
24 éves férfi vagyok, hallottam már az érzelmi kiégésről, ez lehet az? Ez végleges dolog vagy múlandó? Meddig tarthat még, mert úgy érzem még túl fiatal vagyok ahhoy, hogy ez történjen velem.
2015. febr. 6. 16:02
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menjél el orvoshoz. Ha zavar a változás, az jó jel. Nagy a valószínűsége, hogy viszonylag könnyen kezelhető. Akkor nagyobb baj lenne, ha nem is érdekelne, hogy megváltoztál, de azt is lehet kezelni.
2015. febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hogy zavar a változás...inkább az zavar, hogy eddig nem jöttem rá erre, pedig nagyon régóta fennáll, pár év teljesen kiesett, semmi érdemlegeset nem csináltam, viszont most örülök hogy van kiút.
2015. febr. 6. 19:26
 4/7 anonim ***** válasza:

Nyugi, olyan, hogy "nincsenek érzelmeim" nincs!


Te valószínűleg egy olyan régi emlékekhez, és érzékhez ragaszkodol, melyek nem valóságosak, hanem egy utólóg széppé váló emlékre.


Amiket most "érzel" vagy a mai életed, az emlék "békítő kékké oldja az emlékezés", tehát utólag, mindig megszépülnek. Ez a dolgok rendje.


A változás sohasem áll, sohasem állhat le.


Egyébként abból amit írsz, valószínűleg el vagy kényeztetve, és el vagy kényelmesedve.

Dolgozzá, mosogass, menj csinál hasznos dolgokat, és hidd el, ha jó szándékkal teszed, ez a "szenvedés" örömöt fog okozni, csak persze a munka az "büdös" :))

Én is tudom, de a környezet rá kényszerített, ha enni akartam, de jobb, ha az ember magától szokik rá.

2015. febr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Telefonálj!


Ifjúsági Lelki Elsősegély

Tel: 137-00

ingyen hívható hétfőtől szombatig 9-21 óra között

Telekom, Invitel, T-mobile, Vodafone számokról.

2015. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Azt mondtad h örülsz h észrevetted. Menj dokihoz, szerintem jó eséllyel kezelhető.
2015. febr. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen már nem egyszer, túl sok sérelem ért (folyamatos jelleggel) és elzártam az érzéseimet minden elől, ez ösztönös volt nálam.

Én úgy kezdtem el újra érezni, hogy vagy valami nagyon fájdalmasat kaptam, és akkor ott összeomlottam, de érezem, vagy olyan boldogság/öröm ért, ami minden addigi örömet überelte.

2015. márc. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!