Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan találjak jó pszichológust?

Hogyan találjak jó pszichológust?

Figyelt kérdés
Bizonyos problémáim tönkreteszik az életem. Elmentem egy pszichológushoz, akit mások ajánlottak. Több alkalommal is elmentem hozzá, de egyáltalán nem értette meg a helyzetemet és a problémámat. Hogy találhatnék olyat, aki valóban jó? Mi alapján tudhatom, hogy kihez érdemes fordulni?
2015. febr. 12. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez igazán idő, tapasztalat és türelem játék is egyben sajnos. Leginkább abból fogod megtudni, h jó-e számodra az adott pszichológus, ha mondjuk kb. egy-két hónap kezelés után javulást érzékelsz magadon. Persze aki már első alkalommal sem szimpatikus számodra, arra kár pazarolnod bármit is, az fontos, ahogy a bizalom is fontos, bízni tudj benne, de hát azt meg mondjuk ugye egy-két alkalomból nem derítheted ki. Én annak idején kb. a 20.-dik ilyen dokinál találtam a számomra megfelelőt meg. De ez azért ne keserítsen el, nem hiszem, h nálad is így lesz. Esetleg próbálj ismiket, rokonokat mozgósítani, vagy akár házi dokidat, htha ő is tudna vkit ajánlani.
2015. febr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mit jelent az, hogy nem értette meg a problémádat?
2015. febr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A legfontosabb, hogy ne "mezei" pszichológus legyen, hanem kiképzett terapeuta, aki KIP, ego-state, regresszió, Rossi, Bradshow, Ericksoni módszerekkel kezel. Ilyenek közül válaszd ki azt, aki megfelel a személyiségednek.
2015. febr. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!