Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ne eméssze...

Mit csináljak, hogy ne emésszenek fel az emlékek, gondolatok?

Figyelt kérdés
A múltban élek, volt egy hosszú kapcsolatom amit sajnos én rontottam el, de mai napig álmodom róla és a (szép)emlékek gyötörnek, mert tudom, hogy többé nem élhetem át. Ennek már 2 éve, azóta volt egy 1,5 éves kapcsolatom, vele mindent máshogy csináltam, rengeteg helyen jártunk, rengeteg (szintén szép) emléket őrzök róla. Azonban nem illettünk össze és végül félre is lépett. Egyszerűen gyötörnek az emlékek, mert tudom, hogy mennyivel szebb volt akkor minden, amikor a társammal kirándultunk vagy őszinte szeretetben éltünk. Kezdem elveszíteni a reményt, már nem találok kapaszkodót, kiutat. Pánikbeteg vagyok, de már 5 év után a depresszió tünetei is újra megjelentek. Úgy érzem, hogy az elmúlt 4-5 évem, amikor minden megváltozott jó irányba (én magam is), egyszerűen hazugság volt. Találtam biztospontot az életemben, de elrontottam, és most nem tudom hogyan tovább. 22/F

2015. febr. 23. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
nehéz új életet kezdeni, ha még egyik lábaddal a régiben vagy. Azok a fejezetek lezárultak. Most egy új fejezetet kezdhetsz. Ne a múlton gondolkodj. Szőj új terveket, tőrj ki magadból, még lehetnek szép emlékek! De az ember csak úgy élhet meg újra szép dolgokat, ha a régieket elfelejti, tovább lép rajtuk! A leírtak alapján véletlen szerűen rá jöttem ki vagy, már értem mi a baj, én segíteni fogok neked, hogy tovább tudj lépni! Nyugi! :) 19/L H... voltam
2015. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én is ugyanebben a cipőben járok , Örülnék ha valakivel ezt megvitathatnám vagy csak figyelemelterelésnek is jó lenne. Ninxcs kedved beszélgetni utolsó hozzászoló?
2015. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos nem egyszerű. Próbáltam lefoglalni magam, hobbit keresni, de sajnos egyre jobban eluralkodnak rajtam az emlékek és érzések. A pánikbetegség már a hétköznapi tevékenységekben is korlátoz. Próbáltam előretekinteni, célokat kitűzni, de sajnos nem találok kapaszkodót. Egyszerűen nem tudok megbocsátani magamnak, hogy elrontottam azt, amire mindig is vágytam. Egyébként sokat gondolkodtam rajta, de úgy hiszem, hogy összetévesztesz valakivel, mert nincs H kezdőbetűs névvel ismerősöm. :\ Mindenesetre, ha tényleg hasonló cipőben járhat, akkor segíts neki! :-) Én is nagyon szeretném, ha végre élhetném az életemet rosszullétek nélkül, de egyelőre semmi nem tudja elterelni a figyelmem.
2015. febr. 23. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!