Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék az állandó...

Mit tehetnék az állandó negatív gondolatok ellen? részletek lent:

Figyelt kérdés

Bármennyire is szeretnék jóra gondolni, csak negatív dolgok jutnak eszembe, olyan negatívan látom a jövőt, hogy eszméletlen, folyton félek, hírektől is már rosszul vagyok. Indokolatlanul rossz a kedvem sokszor, türelmetlen vagyok és ettől az egész család rosszul van már.

Gondolkozom rajta, hogy elmegyek orvoshoz ezzel, mert tönkreteszem a környezetemet meg magamat is, és akkor jön a jobb időszak amikor elhatározom, hogy pozitív dolgokra fogok gondolni, nem lehet semmi nagyon rossz, nem tudom befolyásolni a dolgokat és ezért elvetem az orvoshoz menés gondolatát (őszintén szólva a 10 ezer/alkalom is taszít).

Aztán megint jön a rossz időszak, kitöltik a gondolataimat a rossz dolgok, és mire oda jutok, hogy orvoshoz megyek, megint jön a jó időszak...

De van-e valami otthoni megoldás erre?

Mi ez egyáltalán??? Bele fogok őrülni...


Tudom, hogy nem kellene pl. híradót néznem, de állandóan megy, mert a férjem meg híradó függő és képtelen megérteni, hogy én ettől ideges leszek...azt mondja rá, hogy ne foglalkozzak vele, meg rosszul értelmezem a dolgokat és nem értek hozzá, ami igaz, de csak agyal az ember azon amit lát és mivel nem értek hozzá, tényleg rosszul értelmezem és idegeskedek...


2015. febr. 24. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
nézz vígjátékokat, nevess, legyél társasági lény, stb
2015. febr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
50%
halgass zenét,találj ki hobbit,sportolj ,lazulj
2015. febr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

az a baj, hogy nem tudok sportolni, mert nincs rá időm. Tényleg nincs rá időm, se energiám, bármennyire szeretnék, régen rengeteget futottam, órákra jártam akár heti 5x is a futás mellett, de munka, gyerek, különóra...hajnalban felkelni és éjszaka fektetés után már nincs energiám futni...pedig az tényleg jót tenne egyébként.

Társaságra kb. havi 1x jut időm 1-2 órára.

2015. febr. 24. 19:58
 4/9 A kérdező kommentje:
hobbi meg most a nyelvtanulás
2015. febr. 24. 19:59
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha valami akarsz,találsz rá módot,ha nem,akkor kifogást!

Kelj fel egy órával hamarabb,menj el futni!Az egész napod jobb lesz utána!

És ne agyalj!Ne képzelegj a múlton se a jövőn!Próbálj a jelenben élni,vedd észre az apró örömöket!

Én egy madárfüttyös reggelnek is tudok örülni: )

2015. febr. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon durván ki lehetsz merülve.

Jól értelmeztem,hogy kisgyereked van?

Egyél sok cink-et(mogyoró,mandula,hüvelyesek).

2015. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szia,azóta jobban vagy? Amit irtál kicsit mániás depresszióra utal de nem vagyok orvos...
2015. márc. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azóta sokkal jobban vagyok. Elkezdtem újra futni, heti 2-3x, többet vagyok házon kívül, csinálom a programokat a kislányommal, és elkezdtem fogyókúrázni is, apró célokat tűztem ki, hogy azokkal foglalkozzak, ne a tőlem kívülálló dolgokkal amiket úgyse tudok befolyásolni, próbálom úgy nézni a híreket (ha muszáj), hogy mi jó helyzetben vagyunk, jobban, mint mások és ameddig nincs konkrét veszély az életünkre nézve, addig nem aggódok.
2015. márc. 27. 13:58
 9/9 anonim válasza:
ennek örülök!!
2015. márc. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!