Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt valaki, aki elvesztett...

Van itt valaki, aki elvesztette még méhen belül az ikertestvérét (vagy ikertestvéreit, ha többen voltak)?

Figyelt kérdés
Milyen hatásai voltak ennek az életetekre? Hogyan dolgoztátok fel? Milyen a párkapcsolatotok és a munkátok?

#ikerterhesség #családállítás #elveszett iker #féliker
2015. márc. 2. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok ilyen ember van, a terhességek elég nagy százaléka indul ikerterhességnek. Viszont a többség erről nem tud, mert csak az utóbbi időben vált szokássá a korai ultrahang. Szóval adekvát választ nem biztos, hogy kapni fogsz, mert az érintettek nem is tudnak arról, hogy ők érintettek.
2015. márc. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, azokat tudom, amiket leírtál, de mégis egyre többen vannak közülük, akik megtudják, hogy volt elveszett ikrük.

Te is közéjük tartozol, vagy olvastál róla?

2015. márc. 3. 10:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia lany vagyok nekem egy fiu ikertesom lett volna.
2015. márc. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én nem tudok ilyesmiről, túl "öreg" vagyok ehhez, amikor én voltam embrió, még nem volt korai ultrahangvizsgálat. :) Ellenben elveszítettem két testvérem is (nem ikerterhességből) és ennek azért vannak érzékelhető hatásai az életemben.
2015. márc. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én elvesztettem az egypetéjű ikertestvéremet, még születésünk előtt. s érzem a hatását az életemre. Mindig magányosnak éreztem magam, most is. Sokszor ürességet érzek magamban. És szoktam rá gondolni milyen jó lenne ha itt lenne velem a nővérem :(
2015. nov. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
2016. jan. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én is elvesztettem a testvéremet méhen belül. :( Nagyon sok problémám volt emiatt az életben, de szerencsémre nagyon sokat segített egy családállító, aki nem csak humbugol, hanem praktikus és ténylegesen mélyreható családállítás és egyéb megoldásokkal segített! Szüleim a mai napig nem értik, hogy miért volt egy plüss állatom, amit állandóan magammal cipeltem mindenhova még kisgyerekkor után is.


Nemrég írt több cikket a témában, talán felismeritek magatokat valamelyikben:


[link]


[link]


Ez a novella meg TELJESEN leírja az érzést, amin átmegy az ember!! :(

[link]


Az a nehézség, hogy egy méhen belüli ikervesztés után, úgy születik meg az ember, hogy már átélt egy nagyon súlyos traumát, és így az eredeti traumára nagyon sok minden rárakódik az évek alatt. Emiatt sok időbe és önismereti munkába telik, amíg az ember "letakarítja" magáról a rárakódott egyéb érzéseket, traumákat, hogy végül eljusson oda, hogy el tudja gyászolni, majd elengedni az elveszett testvért. Nem a mi hibánk volt, hogy ő meghalt, nem mi vettük el az ő erőforrásait, nem mi nem voltunk elég jók, mert nem tudtunk segíteni neki, nem mi vettük el az ő helyét, nem az anya vagy apa felelőssége, és főképpen nem egy tehetetlen magzat (mi) felelőssége, aki, ha akart volna sem tudott volna mit tenni, hanem a sors akarta így! Neki annyi ideje volt, amennyit a méhen belül eltőltött. A mi sorsunk pedig az volt, hogy túléltük, és több időnk van, mint neki volt. Szomorúak vagyunk, és nagyon fáj, hogy elment és nem lehet velünk, de hálásak lehetünk, hogy nekünk megadatott a hosszabb élet. Ha ezeket átérezzük (és nem csak fejben tudjuk), akkor megengedjük magunknak a sikert, a saját helyet, a bőséget és az életet! Nem ostorozzuk, nem gáncsoljuk már el magunkat, nem hibáztatjuk se magunkat, sem mást, mert átérezzük, hogy mi kicsik vagyunk, és Az Élet/A Sors jobban tudja minek kell történnie, hogy végsősoron megtapasztaljuk azt, ami kell, ahhoz hogy épüljünk, és gyarapodjunk erényes, empatikus emberként.

2017. szept. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, koszi a valaszt, az elso ket linkre errort dob ki, esetleg tudnad ujra linkelni?


Igazabol nem az erdekelne, hogy altalaban ki hogy eli meg (Olvastam Angster Maria Ikertortenetek c. konyvet, es tobb alkalommal voltam csaladallitason is, az ikres teman ezek kozul tobbszor dolgoztam). Az erdekelne, hogy te szemely szerint milyen modon erzed, tapasztalod a sajat eleteden a hianyat.

2017. szept. 13. 04:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!