Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emetofóbia (hányástól való...

Emetofóbia (hányástól való félelem)? SEGÍTSÉG!

Figyelt kérdés

17 és fél éves vagyok.

Nem rég elkezdtem kutatni az interneten, ugyanis lassan egy éve "pánikrohamokkal küzdöttem". Ősszel elmentem pszichiáterhez, aki gyógyszert írt fel és elküldött pszichológushoz.

A pszichológussal kiveséztük a lelki gondjaimat és máig azt hittem, hogy sikerült kideríteni a rohamok okát, de nem.

Végig itt lebegett a szemem előtt az indok: a hányástól félek.

Az első rohamom osztálykiránduláson jött ki júniusban, amikor azt mondták az osztálytársaim közül néhányan, hogy hányingerük van. Én egyből bepánikoltam és szó szerint lemenekültem a buszról.

Ezután kicsit féltem a busztól, de nem hánytam, azt hittem elmúlt. Utána Németországba utaztam a szüleimhez, ahol a boltban jött ki, mert a barátom azt mondta, hogy hányingere van. És azóta minden napomat megkeseríti. Azt hittem, hogy a tömegtől félek, de nem. Azért kerülöm a tömeget, mert félek, hogy valaki hányni fog körülöttem. Nem szeretek bulizni, azt sem ha iszogatnak körülöttem, olyankor nagyon rosszul vagyok

. Kb. két hónapja elrontottam a gyomromat és hánytam. Nem volt olyan rossz, mint gondoltam. De hiába az optimizmus, azóta ugyanúgy félek tőle. Emiatt nem eszem rendesen, bemesélem magamnak, hogy csak könnyű ételeket ehetek, mert ha nem, akkor kihányom. Így azt se eszek már, amit régen nagyon szerettem.

Tudna valaki segítséget adni, hogy hogyan küzdhetném le?



2015. márc. 7. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
pszichológus
2015. márc. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mint írtam: voltam pszichológusnál. De teljesen mást veséztünk ki.
2015. márc. 7. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Másik pszichologus.
2015. márc. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fel kéne keresned újra azt a pszichológust, nincs sehol megtiltva, hogy ne mehetnél hozzá újra, ha megint problémád van. Főleg, hogy tudod is az okát.

Én is küzdök ilyennel, mondjuk az nem zavar, ha másokat látok hányni, ezen kívül tűfóbiám van. Szintén nem zavar, ha másokat látok úgy, hogy injekciót kapnak, de ha én kapok, hányinger (és akkor a hányástól is bepánikolok), szédülés, ájulás, sírás, remegés. És most gipszben van a lábam, én adom magamnak az injekciót, úgy kevésbé félek, mintha nem én irányítanám, de így is nagoyn para. :D

2015. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hányástól való félelem pont olyan tünet, mint a pánikbetegség. Ugyanúgy a hátterében áll valami lelki gond, nem a pánikbetegség hátterében áll az emetofóbia.

Szerintem is fordulj pszichológushoz! Ha akihez jártál jó volt, csak úgy hittétek eredményesen befejeztétek a munkát, erre mégis feljött ez a probléma, akkor pláne keresd fel. Ha úgy érzed nem volt az igazi, akkor keress másikat.

2015. márc. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!