Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek lehet a gyógyszer...

Skadowsk kérdése:

Szerintetek lehet a gyógyszer abbahagyásától?

Figyelt kérdés
Már 2 hete abbahagytam a rivotril nyugtató gyógyszert már 8 éve szedtem de most reremegek néha önkárosito gondolataim vannak / öngyilkosság lehet elvonási tünet?
2015. márc. 20. 19:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg attól van. Elvégre elhagytál valamit, ami jót okozott neked, megnyugtatott, segített kezelni a nehéz helyzeteket, az életet, az érzelmeket. Most enélkül a mankó nélkül próbálkozol. Érdemes elkezdeni sportolni, relaxálni, ezek segíthetnek a negatív dolgok kezelésében.

A remegés valószínűleg tényleg elvonási tünet, a többi meg... gondolom nem véletlenül szedted. Még ha nem is féltétlenül pont emiatt. Annak a jelei, hogy mentálisan nem vagy a legjobban, nem kezeled annyira jól a dolgokat. Ez is lehet elvonási tünet, vagy legalábbis ráerősíthet, de ez úgy egyébként is lehetséges.

2015. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen ez megvonási tünet. Kompenzálhatod valami növényi hatóanyaggal. Főzz magadnak 3 púpos evőkanálnyi citromfűből 1 l teát és ezt iszogasd a nap folyamán.
2015. márc. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen,tuti hogy ettol van
2015. márc. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, és azon kívül, hogy szörnyű érzés, a lehetséges paranoid gondolatokat vagy hallucinációkat ki lehet bírni, ha nem kell dolgoznod (ez véletlenszerűen rád törhet), de ha hirtelen hagytad abba, epilepsziás rohamod lehet, ami ha rossz helyen ér, bele is halhatsz (elüt egy autó pl.).


Ha orvos mellett hagyod abba, vagy fokozatosan, akkor bírd ki. Ha cold turkey, írass egy adaggal és fokozatosan csökkentsd le, meg menj el orvoshoz.


Én megcsináltam, de nálam 5 nap alatt elmúlt minden tünet. A veszélyeiről nem tudtam.

2015. márc. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én 7 nap alatt csökkententtem le orvosi utasítás ra tetehàt az orvos irta elő hogy kell abbahagyni
2015. márc. 20. 21:25
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor legyél szíves az orvosodot ezentúl telibe szarni, és hallgass rám. 1/4-el csökkentsd az adagod kb. 2 hetente. Lejönni a rivóról legyen 2-3 hónap, és nem 1 hét. Szét sokkolod az agyad, hát fogyatékos orvosod van? És mire adott az neked 8 évig rivotrilt????
2015. márc. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy orvos írta fel 8 évig, majd hirtelen elvette. Valami nem stimmel a sztoriba...
2015. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen orvosok. Az enyém is ilyen. Ostoba mint egy darab kavics. Szerintem ha két hétig kibírtad, mostmár bírd ki, jobb nélküle, mint vele, hidd el...
2015. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szerintetek mennyi ideig leszek így ?
2015. márc. 25. 17:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát ezt senki sem fogja neked tudni megmondani. 8 év az rengeteg idő. Azt hiszem általánosságban azt mondják, hogy hetektől-5-6 hónapig állhatnak fent a kisebb-nagyobb megvonási tünet.
2015. márc. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!