Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » MI van ha megorultem? Hogy...

MI van ha megorultem? Hogy lehet felismerni? (nem kamu)

Figyelt kérdés
2010. febr. 17. 00:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Hmm talan kis magyarazatra szorul... Szoval 7,5 ev utan szakitottunk. Ma lenne a 8 evfordulonk. Ezutan sztem. nagyon durva depressziom volt, ongyilkos is akartam lenni, csak az utolso pillanatban megakadalyoztak. Total kibuktam mikor megtudtam h ket het utan lett egy uj baratnoje, akivel azota is boldogok. Ma beszeltunk. Azt hittem, mar tulvagyok rajta, de nem. totalisan becsavarodtam, minden hulyeseget irtam neki... egyszeruen annyira szeretnem megolni azt a lanyt. de nem csak ugy `kepzeletbol`, hanem igazabol, barmilyen nagyon brutalis modszerrel. ugy erzem, hogy megorultem, bar a kornyezetem nem vesz eszre semmit, latszolag normalis vagyok, de belul... nagyon durva nem tudom szavakban kifejezni ezeket az ambivalens erzeseket. most eselyem sincs elmenni dokihoz mert hosszabb ideig kulfoldon vagyok, nem tudom, h mit tehetnek...
2010. febr. 17. 00:49
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A düh, és csalódottság íratta ezt veled! De figyelj csak, azt írod két héttel a szakításotok után már lett is neki barátnője. Hoppá ilyen férfiért, de még a barátnőjéért sem tennék semmi butaságot. Kezdjél egy új életet, örülj hogy megszabadultál tőle.Ha szeretett volna igazán nem lett volna egyből csajszija, de az is lehet együttélésetek során nem egyszer megcsalt. Ha neki egy csettintés kellett egy új partner megszerzéséhez nem volt benne irántad egy szemernyi szeretet sem. Rendezd át a szobád, a lakásod, dobjál ki minden emléket a kukába, ami hozzá fűzött. Szép lassan megnyugszol. Meglásd te is találsz majd olyan párt, aki szeret és újra boldog lehetel mellette. Egyetlen egy férfi, vagy nő nem érdemli meg hogy szenvedjen a másik fél utána. Hát had menjen!! Légy boldog az új életviteledben.
2010. febr. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mint a legtöbb ember Te sem tudsz különbséget tenni a szeretet és a vágy között. Az hogy mindenáron vissza akarod kapni őt az vágy és nem szeretet. Az új barátnője mit ártott neked? Semmi jogod bántani.

Lehet, hogy azért érzed, hogy megörültél, mert a lelked nagyon háborog az akaratod ellen.

Talán itt az idő, hogy gondolkozz magadon.

2010. febr. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De szeptember ota megy ez. Es hiba egy "racionalis enem" tudja ezeket a sablon szovegeket h az uj baratno nem tehet rola stbstb... de egyszeruen akkor is azt erzem. Elsonek: nem nem csalt meg biztos. A masodiknak, de igen, kulonbseget tudok tenni a vagy es a szeretet kozott, es sokat foglalkoztam magammal is h jobb legyen, azt hittem valtozott is valami, de tagnap kiderult h nem...Tenyleg azt erzem h bekattantam...
2010. febr. 17. 08:38
 5/15 A kérdező kommentje:
Jah, es meg valami... Ettol jobban mar nem tudok valtoztatni az eletemen, elkoltoztem 2000kmrel odebb, Angliaba, itt dolgozom most, ahelyett, hogy otthon folytatnam az egyetemet. Amugy koszonom a valaszokat.
2010. febr. 17. 08:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy barátnőm járt hasonló cipőben.Tartós kapcsolatban élt már jó ideje,szeretett volna babát a párjától de mivel a pasinak már volt kettő így ő nem akart belevágni "megint" a babázásba.A barátnőm teljesen összeroppant mivel szakított vele a srác.Mindenféle hülyeségeket beszélt.Ő a pszichiátrián kötött ki.De szerencsére rendbe jött!Azóta egyszer összejöttek de szakítottak is megint.Én azt javaslom amikor lesz alkalmad keress fel egy dokit!Nem mindenki tudja a problémákat egyedül megoldani.Szégyellni sem kell!!Viszont így élni sem lehet de gondolom ezt te is tudod.Addigis próbáld a gondolataidat elterelni!!Gondolom szép vagy,fiatal vagy bármikor megtalálhatod a párod!ha itthon nem lehet hogy Angliában! :)
2010. febr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok:

Én nem hiszem, hogy meg akarod ölni azt a lányt. Korábban magadat akartad, nem lehet, hogy valamit magadból szeretnél megölni, esetleg egy érzést? De nincs bátorságod, ezért vetíted ki ezt másra.

Szerintem foglamad sincs arról mi az a szeretet, ezért is kétlem, hogy különbséget tudnál tenni vágy és szeretet között. Ha szereted a volt barátodat, akkor miért nem örülsz a boldogságának?

Nem bántani akarlak, de úgy érzem, hogy ahoz, hogy rendbe gyere, nagyon alapvető dolgokat kell tisztáznod magadban.

Ha most padlón van, akkor ez jó alkalom, hogy újra felépíts magad! Sok sikert!

2010. febr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Ha komolyan elgondolkodtál az előzőn keres fel egy pszihológust. Pár trükk: 1. Állj a tükör elé minden nap és mond el minden nap: "Lesz@rom XY-t, nem érdekel mit csinál." a lényeg csak annyiszor mondd el ameddig elbírod hinni.

2. Kezdj el pasizni. Ha tul teng benned az agresszió, keress egy agresszív küzdősportot és kezdd el gyakorolni. Rajtam segített.

2010. febr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Fívd fel telefonon a csajt és küld el a jó kur....-ba, és keres egy egyészakás kalandot, hídd el megkönyebbülsz. A lényeg hogy egészsége formában vezesd le a dühöd.
2010. febr. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igazabol mar volt egyejszakas kaland is, fektelen bulizasok meg minden, mert ugye szeptemberben tortent a dolog, es meg azota sem vagyok oke, bar azert jobb mint akkor. Ez elott egyszer szakitottunk mar, akkor viszonylag konnyen viseltem, nem gondoltam, hogy ez lesz... Nem is volt semmi kulonos a szomorusagon kivul egeszen addig, amig ez a lany be nem jott a kepbe... azota remalom. A legkulonbozobb modokon probaltam elfelejteni az egesz szitut. Peldaul volt olyan ket het, hogy kb. nem is emlekszem ra, mert minden nap hulla reszeg voltam... aztan volt egy baratom, orokke vele logtam, aztan elutaztam a baratnomhoz... Mindent megprobaltam. Most van rendszer az eletemben, dolgozom, szeretem a munkam, de kozben neha ramtornek ezek a gondolatok meg erzesek.Most itt nem tudok elkezdeni egy kuzdosportot, de azert futok meg tornazok pl., szoval nem logatom a labam. A legszornyubb h tudom az agyammal h a lany nem tehet rola, tudom h azt kellene kivannom h boldogok legyenek, szoval az ilyen valaszokkal nem tudok mit kezdeni, mert tudom mi lenne a helyes, csak egyszeruen nem birom azt erezni. Nem megy, ezert gondolom h lassan lehet h megorulok.
2010. febr. 17. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!