Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Folyamatos psziches hanyinger...

Folyamatos psziches hanyinger ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés
Emetofobias vagyok, rettegek a hanyastoo es panikbeteg is. Foyamatosan hanyingerem van emiatt es gyomoridegem. Mit tehetnek ellene?
2015. ápr. 6. 12:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Neha mar olyan hanyingerem van, hogy szinte oklendeznem kell vagy felkeszulok ra, hogy na en kitaccsolok, kozben remegek, hisztizek....
2015. ápr. 6. 12:09
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez ilyen mondvacsinált betegség lehet. Hányástól hogy lehet fóbiád? Természetes testi folyamat hogy az étel/ital néha visszajön a gyomorból és a szájon keresztül kiürül a félig megemésztett táplálék. Ettől nem szabad félni! Ne félj tőle mert butaság!! Ezt tudom javasolni


Pánikbetegség miatt érdemes lenne pszichiáter szakorvost felkeresned aki ellát megfelelő gyógyszerekkel és pszichoterápiás kezeléssel!

2015. ápr. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pedig letezik ilyen es mondhatjak, hogy ne feljek tole (en is tudom, hogy nem kene), de ez nem segit.

Jarok pszichologushoz, szerinte meg semmi bajom, szerinte ez tok normalis mert "mindenki fel a hanyastol"

2015. ápr. 6. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig így rettegni nem az. Nekem pánikrohamaim vannak tőle és nem kezel le a pszichológusom, hisz tudja, hogy ez komoly dolog... Talán keress másik szakembert. Amúgy, nekem bevált valamennyire, hogy étkezések előtt kb egy órával iszom Salvus vizet, ez mindenféle gyomorral kapcsolatos dologra jó, pl teltségérzésre is, gyógyszertárban kapható és kb egy decit kell inni belőle napi kétszer, ebéd és vacsora előtt. Így kicsit kevésbé félek enni de sajnos mivel a problémáim pszichések, nem teljesen oldja meg őket. Még renniet szoktam bevenni, de ritkán, olyan kéthetente egyszer. Meg ha nagyon rágörcsölök és felerősödik a hányinger-érzés, akkor nyugtatót... sajnos, de ez van.
2015. ápr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Katka_14 válasza:
3 éve küzdök ilyennel. Nekem is sokat segített az Salvus víz. Az Iberogast cseppeket nagyon ajánlom még neked. 9 fajta gyógynövényből áll és étkezések előtt vagy közben kell bevenni, de maximum 3x 20 cseppet lehet egy nap. Jobbulást!! Remélem tudtam segíteni. :)
2015. ápr. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!