Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ronda vagyok, semmi nem lesz...

Ronda vagyok, semmi nem lesz belőlem soha. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Végső elkeseredettségemben írok ide.

Dagadt, szőrös lány vagyok. Nem tudom, mi a bajom, de hosszú fekete szőr nő rajtam szinte mindenhol-nyak, kar, felkar, has, comb. Mintha az arcom is kezdene olyan lenni. Endokrinológus azt mondta, nincs hormonális bajom, nőgyógyásznál nem voltam, el se merek menni ilyen undormány testtel.

Nem bírok tükörbe nézni. Egy nagy semminek érzem magam, ha nem lenne a családom, már régen öngyilkos lettem volna, mondjuk így is csak egy hajszál választ el tőle. Kívül mindenki azt látja, milyen erős életvidám lány vagyok, közben pedig minden este sírva alszom el.

Pl. itt a jó idő, de olyan ocsmány vagyok lány létemre, hogy nem merrk felvenni egy csini nadrágot vagy trikót.

Szerelemről álmodni sem merek, szerelmes vagyok ugyan egy fiúba de tuti esélyem sincs nála, nem is akarom hogy bárki lásson akár ruha nélkül.

Mit tegyek? Kilátástalan a helyzet, olyan mintha egyre rosszabb lenne.

Doki kizárva , pszichológusok nem segítettek, a pszichiáter csak gyógyszert adott ami nem segít.16l



2015. ápr. 24. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

milyen vizsgálatok alapján mondta ezt az endokrinológus? furcsa..

egyébként akármennyire is nem mersz, menj el nőgyógyászhoz (mondjuk nőneműhöz, úgy talán könnyebb). van ismerősöm, aki fokozott szőrnövekedés miatt ment oda és fogamzásgátlót felírtak és jobb lett tle. meg lehet policisztás ovarium szindrómád. (bár talán észrevette volna az endokrinolgus)

2015. ápr. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Vérvétel volt. Azt mondta PCOS kizárva mert rendszeres a mensim. A fogamzásgátlón gondolkodtam, de csak addig segítene míg szedem. És drága is.:(
2015. ápr. 24. 23:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Ajanlom neked hogy gyantazd magad mindenhol.Fajni fog nagyon de ki fog gyengülni s zorod .Vagy mar vannak ilyen végleges szortelenitok szerintem ez segítene .es kitartás nem kell ezert öngyilkos lenni :)
2015. ápr. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is gyantázz!

Ha már kezd a bajuszportád is szőrösödni ajánlom ott is gyantázd.

Nagyon sok nő van aki szőrös.

Én is , szerencsére nekem halvány színű szőrzetem van szóval nem feltűnő, a lábamon én borotválom.

Eleinte természetesnek tűnt , aztán a barátom megkért rá hogy borotváljam le neki mert az szexis, és azóta borotválom mert olyankor teljesen megújulok.

A nyakam nekem is szőrös, nem tudok vele mit csinálni, az nem szégyen, a láb vagy hónalj az már igen ha az ember nem kezd vele semmit.

2015. ápr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Természetesen szőrtelenítek ahol csak tudok, de még ha leszedem is látszik. Ha borotvával, akkor fekete, ha epilátorral, akkor piros pöttyös leszek. Egyszerűen semmi önbizalmam sincs, kövér is vagyok, bár most fogytam, de már ennek sem tudok örülni.:( A fiúkat sem érdeklem, nagyon zárkózott vagyok.

Tudom hogy nem kéne feladnom, de lassan minden napom egy szenvedés.

2015. ápr. 25. 08:52
 6/12 anonim ***** válasza:
Menny el orvoshoz ez igy nem állapot.......es a borotvát felejsd el mert csak erosseb lesz a szőrzeted ...leress fel egy borgyogyaszt vagy egy rendes orvost o megmondja mit tehetsz mi innen csak tanácsot tudunk adni de o lehet hogy kezelni fog vagy segit es sikerülni fog hogy eltuntesd a szorzetedet
2015. ápr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A PCOS-t nem zárja ki a rendszeres vérzés...
2015. ápr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Annak idején nekem is hasonló gondjaim voltak, csak nekem nem fekete szőrzetem van. Mondhat bárki, bármit, ez hormonális dolog, kicsit több a férfi hormon ezért vagy te is szőrösebb és ez igen nagy hátrány a mai társadalomban egy lánynak, nőnek. Ha nincs viszont hormonzavarod, vagy pajzsmirigy problémád, akkor le tudsz fogyni, hidd el jó érzést ad. Én eleinte epilláltam a lábam, a többi részt borotváltam. Nekem is az volt a bajom, hogy begyulladt utána és nem epillálás utáni krémet használtam, ami csak hűsített, hanem rendes gyulladás csökkentőt, attól másnapra a bőrpirosodás eltűnt. Jól be kell maszírozni a bőrbe, meg még a zuhany is sokat segít, hűtsd le olyankor a bőröd és kicsit maszírozd át a lábad, nekem ez bevált és a gyulladáscsökkentő krémmel kend be. De nekem valójában a nullásgép + a borotva segített a legtöbbet. Felnőttként is azt használom nyáron. Nekem nem erősítette a szőrzetet, persze nem is rendszeresen szedem, csak nyáron, meg ha megyek valahova és nem akarok hosszúba menni. Én ezt tudom neked tanácsolni, tapasztald ki neked mi jön be. Szedjed a szőrödet, egy nullásgép nem drága, hozzá lehet már jutni elég olcsóhoz is, egy teljesen egyszerűt vegyél meg férfi borotvát, nőit ne használj, mert az nagyon gatyi! Nem leszel pöttyös tőle, ha jó a borotva! Hidd el! Gilette az pl. jó és nem drága, csomagban kapható, használd és sportolj mellette, hidd el jó lesz és meg fog jönni az életkedved, ha látod magadon a pozitív változást és a fiúk pozitív vissszajelzéseit, csak ez munka, kemény munka, de megéri, ne add fel!
2015. ápr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jah és egyébként még annyi, hogy én azért borotválom pengével mert az epillálás visszerességet okozhat a lábnak és az nagyon rossz dolog! A gyanta ugyanúgy kitépi a szőrt gyökérrel együtt, de az is okozhat visszerességet, de ha gyantát próbálnád kérdezz rá, járj utána kozmetikusnál.
2015. ápr. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

18 éven aluli, így egyelőre nem mehetek másik endokrinológushoz, csak akinél már voltam, az meg háziorvossal együtt telibefossa az egészet-már bocsánat.

Tudom hogy le tudok fogyni 162 cm magas vagyok, 90kgról indultam, most 76 vagyok, ami még mindig sok, de próbálok kitartani. Csak nem látom az út végét.:(

2015. ápr. 25. 10:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!