Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ugye a pszichológusokat...

Ugye a pszichológusokat mindenféleképpen köti a titoktartás?

Figyelt kérdés

Ha még nem múltam el 18, akkor se mondhat a szüleimnek semmit? Nem olyanról van szó, hogy köz/és önveszélyes lennék. Akkor ugye nem csinálhat olyat, hogy például cigizik a gyerek és elmondja a szülőnek, mert úgy látja jónak?! Nem erről van szó, csak példának mondtam. És nem is drogozok, nem iszok, nem loptam, nem követtem el semmi bűncselekményt, nem is ilyen témában lévő dolog. Lényegtelen, nem szeretném leírni, csak az a kérdésem, hogy elmondhatja-e a szülőnek?

17/L


2015. ápr. 27. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
elvileg akkor sem mondhatná el, ha bűncselekményt követtél volna el
2015. ápr. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. ápr. 27. 16:12
 3/10 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Nem mondhat el. Nagy vonalakban a problémádat igen, hogy milyen megoldást javasol, stb. Pl. azt, hogy depressziós vagy, el kell, hogy mondja, de magánügyi dolgokat nem.
2015. ápr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, hogy a pszichológust mi köti, talán az etika, de ő nem orvos. Tehát az orvosi titoktartás nem... De kérdezd meg tőle., vagy kérd meg hogy a szüleidnek egy szót sem....
2015. ápr. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Pszichiátert köti az orvosi titoktartás, de a pszichológust nem. Elvileg elmondhatja, ha úgy látja jónak. Gyakorlatilag nem szokták elmondani, mert nem lenne munkájuk.
2015. ápr. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első válaszolót pedig kijavítanám: még a papok is kötelesek bejelenteni ha meggyónnak nekik egy bűncselekményt, az orvosok ugyanígy.
2015. ápr. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 TatyóKirály válasza:

Kijavítanálak, és idéznék neked egy passzust:

"A bíró kioktatja a tanút arra, hogy nem hallgatható ki arra, amire lelkészként, egyházi személyként titoktartási kötelezettsége áll fenn [...]"

2015. ápr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez az elmélet. A gyakorlat megint más.
2015. ápr. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TatyóKirály válasza:
Ez nem elmélet, ez a törvény...
2015. ápr. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez a törvény, de ha annyi forintom lenne, ahányszor a papi/orvosi titoktartást megszegték...
2021. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!