Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki volt már, hogy zajlik egy...

Aki volt már, hogy zajlik egy első alkalom a pszichiáternél?

Figyelt kérdés

Csak beszélgetünk? Miben más mint egy pszichológus?

Magánhoz megyek.



2015. ápr. 30. 16:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem anyam vitt el anno.O mondta el neki mi a szitu,utana kikuldte anyamat es ilyen atlagos cuccokat kerdezett,hogy mit szeretek etc.Aztan kitoltetett velem teszteket,meg rajzolnom kellett.
2015. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
A pszichológus a zavarokat gátakat tárja fel és a a beidegződéseket oldja ki mutat rá . A pszichiáter a betegséget nézi nem a személyt és a módszere nem hatásos . Erre Feldmár András és Szendi Gábor is rájött . Vaksötétbe tapogatóznak és piruláztatnak .
2015. ápr. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos igaz, amit az utolsó írt, persze azért orvosa is válogatja
2015. ápr. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 homo ludensz ***** válasza:

A pszichiáter orvos tehát megpróbálja felmérni a betegséged mikéntjét,fajtáját,jelenlegi állapotát.Ezt csak azzal tudja ha kérdez és kérdez és értékeli a válaszaidat,meg az az alatti viselkedési reakciódat.Orvos, tehát jogosult

gyógyszerfelírásra.

A pszichológus annak fényében lát neki a "kezelésednek" amilyen diagnózissal a pszichiáter elbocsájtott. Nem hátrányos ha magában a beszélgetések nyomán a pszichológus magában más diagnózist állít fel de az nem orvosi. Csak a későbbi kezelések megválasztásának lehet kritériuma.

2015. ápr. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez egy max tíz perces beszélgetés volt. Ez alatt megkérdezte, hogy hogy vagyok, hogy telik egy átlagos napom, mi a hobbim, miket szoktam csinálni, mikor jelentkeznek a tüneteim és milyenek olyankor, meg még egy csomó hasonló kérdése volt. A végén pedig megkérdezte, hogy szeretnék-e gyógyszert, vagy inkább a két ajtóval arrébb lévő pszichológushoz járnék terápiára, én persze az utóbbit választottam. Ekkor át kellett mennem a pszichológushoz, ő is feltett néhány kérdést, megbeszéltük az időpontot, hogy mikor fogok hozzá járni, és ennyi.
2015. máj. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!