Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinek mik a tapasztalatai a...

Kinek mik a tapasztalatai a rexetin nevezetű antidepresszánssal?

Figyelt kérdés
Első sorban azoknak a véleménye érdekelne, akik több hónapon át szedték, mert nekem az orvos azt mondta, hogy ez valószínűleg fél év de inkább egy évig szedni kellene. Ha voltak szexuális gondok miatta (potencia,libidó) akkor azok tényleg elmúltak ha már elég hosszú ideje tartott a kúra? Illetve az alvás zavarok tényleg megszűnnek a használata folytán? Fórumokba olyan sok rosszat olvasok, hogy most kicsit elbizonytalanodtam, hogy használjam-e.

2015. máj. 1. 01:36
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Nekem baratom szedi. :(

Csak azt tudom mondani, hogy ne szedd ezt a gyogyszert, vagy ha mar szeded azonnal hagyd abba!


Az orvos neki is azt mondta hogy majd tartos szedes utan jon meg a "jo hatasa". Nem jott! Nem beszelve arrol hogy nem tud azota leszokni rola. Azota is szexualis zavarai vannak(1 perc utan elmegy), hizott 20 kg-ot, nagyon almos mindig, leszedalja a gyogyszer, meg kell innia 2-3 kavet meg redbullt hogy egyaltalan ebren tudjon maradni.

Mi egyebkent szakitottunk -a szex miatt is, gondolhatod- de sajnalom szegenyt hogy milyen no fogja elfogadni az 1 perces szeretkezest.


Ne szedd ezt a szert ha egy mod van ra vagy azonnal hagyd abba!

O mar tobb mint 10 eve szedi sajnos egy ido utan nem tud az ember leszokni rola, mert a gyogyszergyarak direkt ugy talaltak ezeket a szereket ki hogy ne tudjak szerencsetlen emberek abbahagyni, rengeteg bevetel ez nekik!

Inkabb a gyogyteakat javaslom neked. Ahhoz nincs hozzaszokas es nem csak tuneti kezelest ad.

2015. máj. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes, tartalmas válaszodat!


Őszintén szólva nem értem, hogy egyáltalán miért erőltetik ezt és az ehhez hasonló gyógyszereket, ha általában mindenkinek ilyen negatív tapasztalatai vannak, mint amit te is írsz meg többségében ilyeneket olvastam máshol is. Talán akinek nagyon súlyos problémái vannak, annak többet használ, mint amennyit árt.


Amúgy azt nem értem, hogy ha nem jött semmilyen pozitív hatása a barátodnak, akkor miért nem hagyta abba már ideje korán a gyógyszer szedését? Amúgy nálam nem is a szorongás a legnagyobb bajom, bár érezhetően nagyon izgulok olyan szituációkban, ahol mások kevésébe, de a rossz alvás az nagyon odaver az ember életminőségének... De azt megkockáztatni, hogy ilyen brutális módon tönkretegye a szexuális életemet és ezzel elvéve a boldogság fikarcnyi esélyét is... na ezt én nem kockáztatnám meg.

2015. máj. 1. 15:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Valaszolvan a kerdesedre azert nem hagyta abba a gyogyszer szedeset az elejen, mert az orvos pont azzal hitegette amit te is leirtal, hogy majd fel ev - 1 ev mulva "all be" a gyogyszer es akkor lesz tole jol, a mellekhatasok meg tovaszallnak.

Ezt egyebkent pont azert modjak az embereknek mert pont fel ev mulva szokik hozza annyira a szervezete hogy utanna az eletbe sem tud lejonni rola, mert a hormonhazartasat teljesen felboritja es az idegrendszeret is ha abbahagyja!

Ki van ez talalva.

Az orvosok minden egyes felirt gyogyszer utan nem keves penzt kapnak, tehat erosen erdekelve vannak hogy felirjak!

Azt meg hogy a masik eletet tonkre teszik azzal mar nem szamolnak!

Remelem segitettem.

2015. máj. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem ha egy antidepresszáns szedése közben olyan mellékhatás jön elő, amit az ember semmiképp se akar tolerálni, és ez a mellékhatás az első 1 hónap elmúltával sem tűnik el (vagy ha csak később jön elő, akkor talán 2 hetet mondanék időkorlátnak), akkor egyszerűen váltani kell. Nem minden szer jó mindenkinek. Én is szedek ilyen szereket és szinte soha semmi mellékhatással nem találkoztam. Az egyiknél az elején el lett mondva, hogy kb 4-6hét, mire a szer hatni fog és az első 2 hét rossz lehet. Rossz is volt, de az elmúlt utána tényleg. Én olyat még nem nagyon hallottam, hogy egy szernek fél év kelljen a hatásához, vagy ha félévig volt egy mellékhatás az utána elmúlna, szóval ha egy doki ilyesmivel jön akkor az tényleg beetetésnek hangzik.

Fontos hogy nem kényszeríthetik beléd a bogyót. És még csak nem is mondhatják azt, hogy ellenállsz a segítségnek, ha nem úgy utasítod vissza, hogy te semmit nem akarsz szedni, csak azt mondod, hogy te ezt nem szeded, találjatok másikat. Elég pénzt ölt már ebbe a gyógyszer ipar ahhoz hogy valószínűleg legyen olyan szer, ami tényleg segít neked egy kicsit - habár egyik se fogja a problémáidat helyetted megoldani, tehát ha nem dolgozol ezen is pl terápiával, akkor a gyógyszer elhagyása borzasztó lesz, mert vissza jön az a rossz (vagy még annál is rosszabb) állapot, mint amikor rászántad magad a gyógyszerre.

2015. máj. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom melyik gyogyszergyart tamogatod irasoddal, de hogy te semmilyen ilyen szert nem szedsz az tuti!

Lehet orvos vagy, nem tudom.


Leirnam neked, hogy az exem kb. mar 10-11 eve szedi azt a szart amit felirtak neki es kb 10-szer probalt meg leallni rola.

Amikor abbahagyja a szedest szedulest, emelygest, eros rosszulletet erez, tehat rosszul lesz.


Semmi koze ennek a rosszulletnek ahhoz ami volt valaha az alaptunete a depresszio vagy rossz gondolatok.

Nem szedult alapban, nem emelygett , nem voltak akaratlan szajmozgasai ami egyebkent a gyogyszerelhagyasakor sajnos jelentezik, csakugy mint eros ingerultseg, fusztraltsag sem!


O is elment az orvoshoz aki felirt neki masik ilyen szart azzal az indokkal hogy majd attol jobban lesz es konnyebben leszokik rola.

Az eredmeny:

Megleszedaltabbnak erzi magat mint irtam 2-3 kavet kell meginnia plussz redbullt hogy ebren tudjon maradni, .......stb maradtak a mellekhatasok, es egyaltalan nem tud errol sem leszokni!

Egyebkent csak mellekesen jegyeznem meg hogy semmilyen tul sulyos tunete nem volt, enyhebb depresszion es nehamy rossz gondolaton kivul.


De ha te tovabbra is partfogolod ezeket a szereket akkor nyilvan szeretned erezni, hogy milyen szexualis problemakkal elni, nem kepesnek lenni kielegiteni a partneredet, allando leszedaltsagot, kedvtelenseget, almossagot, eros tudatmodosito hatast erezni, plusz 20-30 kg tulsullyal egyutt elni, teljesen felborult hormonhaztartassal egyutt elni es keptelennek lenni elhagyni azt a merget ami mindezt eloidezi.


Nagyon ajanlom neked, hogy akkor szedjel ilyen szereket ha valoban ez az ami hianyzik az eletedbol!

2015. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem érdekel a válaszom tartalma, de azért helyesbítenék azon amit írtál. Elszomorított és meghökkentett, hogy ilyen rossz szándékot feltételezel rólam.

3 féle pszichiátriai szert szedek és közepesen súlyos/súlyos depresszióm van, köszönöm a kioktatást és a jókívánságokat, de elkéstél vele. Azt is tudom, hogy van akit nagyon durván félrekezelnek, de ez nem jelenti azt, hogy ez mindig így volna és ne lehetnének hasznosak. Mellesleg rühellem a gyógyszereket, a sajátjaimat is utálom szedni, szóval köszi, de semmilyen gyógyszergyárt nem támogatnék. Én csak akkor voltam hajlandó bevenni bogyót amikor az életem már tökéletesen élhetetlenné vált. És képzeld, segíteni is tud. Bár bajt is csinálhat. Nekem is megbolygatott egy hormont. De semmi olyan mellékhatás nem jött elő, amivel élni ne tudnék és idővel úgyis vége, nem szedem majd többet. Ha lett volna olyan mellékhatásom, ami nem múlik el úgy, ahogy azt a hozzászólásomban írtam, azonnal jeleztem volna a dokinak és nem szedtem volna tovább. Azért van annyi hülye gyógyszer, hogy találjon olyat ami nem ront, hanem javít. Ha meg kezdeti mellékhatás (amiket én is átvészeltem egy betegséggel karöltve - fantasztikus volt) az tényleg elmúlik az első pár hét után. Olyan szert szedni, amitől rosszabbul vagy hülyeség. Meg a gyógyszertől várni a teljes gyógyulást terápia nélkül is hülyeség. A mai pszichiátria nem a legjobb, de azért nem kell élve eltemetni, hasznos is tud lenni. Azzal Kapcsolatban ami az exeddel történt, részvétem, senkinek se kívánnék ilyesmit és remélem egyszer helyre jön. Szomorú, hogy egy ilyen pszichiátriás rémtörténet főhőse lett. És azt is megértem, hogy szakítottál vele. El se tudnám képzelni, hogy valaki mellettem kibírja. Mindkettőnknek pokol volna, elég ha csak nekem az.

Ha az előző írásomat személyes sértésnek vetted, sajnálom. Én a saját tapasztalataim, jelenlegi tudásom és logikám alapján próbálok csak válaszolni a kérdésekre, így adva esetlegesen egy másik nézőpontot is a kérdezőnek. Ha több mindent hall, jobban tud dönteni. De nem kételkedem abban amit leírtál és el is szomorított a történet. Az orvos, aki kezelte/kezeli nyilván nem találta meg a legjobb megoldást, talán nem is tett erőfeszítéseket. Remélem keresett/keres másikat és valamilyen terápiára is tud járni.

2015. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs az elozo irasom hangveteleert, de a duhh es tehetetlenseg erzese sajnos meg bennem el.


"idővel úgyis vége, nem szedem majd többet"

Teljes szivembol kivanom neked, hogy jobban legyel es hogy "vege" legyen!

2015. máj. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!