Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem mondtam el az igazat a...

Nem mondtam el az igazat a pszichológusomnak. Bűntudatom van és egyre rosszabbul érzem magam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Vannak "dolgok" amiket nem mondtam el a pszichológusnak a barátnőm miatt. Ő az egyetlen barátnőm, és beszélgettem vele "azokról a dolgokról", amire ő aztmondta, hogy ő meghallgat meg minden, de ígérjem meg hogy nem fogok beszélni másoknak erről, mert ezért nincsenek barátaim. Aztán rákérdeztem hogy mi a baj azzal hogy beszélek róla meg hogy ez rossz dolog-e , a barátnőm meg azt válaszolta, hogy nem rossz dolog, meg teljesen normális, neki is vannak ilyen dolgai, viszont senki nem szokott erről beszélni. Ha belegondolok tényleg nem szoktak róla beszélni, de számomra ez egy nagyon zavaró dolog és szerintem elkéne mondanom a pszichológusomnak is, de hogy csináljam hogyha nem akarom megbántani a barátnőmet?
2015. máj. 10. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
MIVAAAAAAAN???????
2015. máj. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán derül ki, hogy mikor mit takar az ő.


Párterápián az őszinteség a párkapcsolatot erősíti, a kétszínűség ellenben hosszú távon gyengíti. Ha már pszichológushoz jársz (nem mindegyik megbízható és sok a szakmai kókler), de TE mondod meg, hogy mennyi az, amit elmondasz neki. Ő meg ebből építkezik. Amit mond azt te Elfogadhatod, de nem vagy köteles. Ha valamit elhallgattál, és azt szerinted el kellett volna mondani, a következő terápián kitálalod. Valószínű rá fog kérdezni, hogy mit gondolsz arról, hogy ezt csak hosszabb idő után osztottad meg, de erre egyszerűen tudsz válaszolni. Ezt a szöveget letolod neki, amit itt nekünk, lehet kapsz valami gyógyszert is!


Ellenben ha elmúlt, vagy közel jövő bűncselekményt vallasz be, simán feldob. Mert erre a titoktartás nem vonatkozik.

2015. máj. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mondd el neki. :) Kicsit zavaros amit leírtál, de amit leginkább nem értek hogy miért nem beszélsz a pszichológusnak azokról a dolgokról. Az oké, hogy megállapítottátok a barátnőddel, hogy erről az emberek általában nem beszélnek, na de a pszichológusnál megközelítőleg sem egy átlagos csevej folyik. Figyelj, né se szoktam mindenkivel megbeszélni hogy napi 2-3x legalább látom magam valamilyen módon meghalni, állandóan ott van ez a fantáziámban, de a pszichológusnak mi a fenéért ne mondanám el? Hisz vele pont ezeken a belső dolgokon dolgozik az ember, pont ezeket kéne megértened az ülések által. Nem gáz ha fura a téma, ha azt hiszed őrültnek néznének miatta, a pszichológus arra van hogy tudj beszélni ezekről és ő segíthet is, sokkal jobban mint a barátnőd. Ha pedig a barátnőd besértődik azon, hogy jobban akarsz lenni és ezért őszinte vagy a terapeutával (ami alapelvárás amúgy) akkor önző és nem szeret annyira amennyire hiszed és állítja. Az, hogy bűntudatod van és feszít belülről ez az egész pont azt igazolja hogy beszélned kell róla.
2015. máj. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
mondd el neki. a barátnődnek meg ne.. úgyse tudja meg
2015. máj. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!