Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsok használata...

Antidepresszánsok használata mellett alkoholfogyasztás?

Figyelt kérdés
Vannak olyan antidepresszánsok melyek szedése mellett az alkoholfogyasztás nem tiltott illetve visszaállhat az eddigi hatása az alkoholnak? Ez alatt arra gondolok, hogy nem érzem magam kisebb fogyasztás után becsípve, és a gyógyszer szedése előtti mennyiséget nyugodtan megihatom.

2015. máj. 11. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek májkárosítóak, illetve a felszívódásukat, lebomlásukat befolyásolja az alkohol.


Jó buli gyógyszerezni+inni, de a gyógyszer már magában is mérgező, ráadásul az etanol is idegméreg bár ez a kevésbé rossz.


Nem biztos, hogy mindkettőt egyszerre akarod szedni, rendszeresen. De szerintem a gyógyszert tedd le, az károsabb + kevésbé szórakoztató, a szeszre nem írhatom le, hogy jó dolog, de legalább kevésbé rossz.

2015. máj. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tévedsz! Nincsen olyan antidepresszáns, amelyik mellett az alkoholfogyasztás javallt volna.
2015. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Minden jó dolgot elront valaki.


Miért, olyan antidepresszáns van, amelyik úgy egyébként javallott lenne? Nincs, de ha úgy adódik, hogy én fogom gyártani vagy forgalmazni (lényeg, hogy anyagi hasznom fűződjön hozzá + kialakítsak magamban egy lelkiismeretlenséget, akarják átverni embereket a pénzükért) akkor máris lesz :3

2015. máj. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet antidepresszáns mellett inni, csak nem tanácsos rendszeresen. Sőt, még nyugtató mellett is ihatsz egy korsó sört, csak valószínűleg előbb és erősebben fejbe fog vágni.


Forrás: Direkt rákérdeztem anno a pszichiáteremnél, bár ő konkrétan ennek ellenére nem tanácsolta, hogy igyak (kezdődő alkoholizmusom volt amúgy is).


Ja, bocs. Közben elolvastam a többi részt is, de lényegében válaszoltam is rá. Ha gyógyszert szedsz, ne igyál annyit, amennyit egyébként szoktál, mert lejjebb csúszik az ingerküszöb és hamar a detoxikálóba kerülhetsz. De mértékkel simán lehet inni.

2015. máj. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Igyál több vizet, menj sokat a szabadba, és elhagyhatod a dilibogyódat. Akkor aztán annyit ihatsz, hogy a füleden folyik ki.
2015. máj. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!