Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ajánlanatok jó pszichológust...

Ajánlanatok jó pszichológust Budapesten?

Figyelt kérdés
Felnőtt pszichológust keresek, olyat, aki tényleg segít, gyorsan és hatékonyan. Köszönöm
2015. máj. 11. 11:00
 1/8 anonim válasza:

Dr Almási Kitti

Nehéz hozzá időpontot egyeztetni és meglehetősen drágán dolgozik...nem véletlenül.

2015. máj. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnál elerhetoseget adni nekem hozzá? Google csak egy rakás cikket ad ki róla, de semmi magánrendelés adatot nem... Illetve a meglehetősen drága mit takar? Köszönöm a segítséget!
2015. máj. 11. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Most hallok róla először :D Rákerestem és szerintem ez a nő nem is praktizál. Mert semmi infó nincs róla, hogy bárhol is praktizálna, lehet simán megél az előadásaiból, meg a könyvei kiadásaiból. Csernus pl., szintén híres de ő mindenki tudja, hogy a Budaiban dolgozik, praktizál, bár gondolom nem mindennap van benn. Szóval szerintem olyan valakit kéne keresned, aki nem ilyen nagy hírű, attól, hogy valakit nem sztárolnak lehet még jó, sőt akár még jobb is lehet. Sajnos én nem tudok senkit ajánlani, sosem jártam pszichomókushoz.
2015. máj. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Két döntő dolog

- A pszichológus egyetemi VÉGZETTSÉGet takar. Kezelésre akkor alkalmas, ha terapeuta KÉPZETTSÉGe is van. A képzettség is lehet sokféle: analitikus, kognitív, relaxációs, transzperszonális, integratív (ez a hatékonysági sorrend).

- A hatékonyság akkor megfelelő, ha a két fél személyisége képes összhangban működni. Lehet, hogy elsőre nem találod meg a megfelelőt.


Ha kérdésed van, privátban írjál.

2015. máj. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező; szerintem olyan nincs, hogy gyorsan és hatékonyan segít.

Gondolj csak bele, hogy egy még kisebb probléma kialakulásához mennyi idő "kellett", hogy lehetne sokkal gyorsabban helyrehozni?

Lehet, hogy a tüneteket, a problémák felszínét lehet gyorsan kezelni, a páciens el is hiheti, meg is győzheti magát,hogy ki van kúrálva, de a lassú és mély megközelítés hosszú távon kifizetődöbb.

2015. máj. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg praktizál Almási Kitti, de mivel elég páciense lehet, valószínűleg ajánlják őt, és az alapján keresik fel, sok más terapot tudok, akik szintén nagy nevek a szakmájukban, és lehet hozzájuk időpontot kérni, ha van kapcsolatod és pl. tudod az e-mail címét vagy telefonszámát.


Egyébként marhára nem mindegy,hogy milyen probléma miatt keresel pszichológus, milyen típusú terápia illik az adott problémához, van-e elképzelésed a terapeutádról pl. férfi/nő idős vagy fiatal legyen.

2015. máj. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Képtelen vagyok bízni emberekben, hiába tudom, hogy szeretnek, betegesen félek tőle, hogy megcsal a barátom, holott eszében sincs, meg akarok felelni a szüleimnek, de teljesen más dolgokra vágyom, mint amuket ők kigondolnak nekem és hasonlók. Lényegtelen, hogy nő vagy férfi, csak értsen ahhoz, amit csinál. Nevekért hálás lennék!!!
2015. máj. 11. 22:43
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


Innen szemezgess, különböző módszerek alapján vannak felsorolva. Én olyat ajánlanék neked, aki ért a relaxációs módszerekhez, esetleg kognitív viselkedésterápiában járatos (még jobb ha mindkettő)

2015. máj. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!