Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiátrián való kezeléseim...

Pszichiátrián való kezeléseim során eddig nem kaptam megfelelő terápiát, mert az orvosok nem hajlandóak kíséretezni. Mit tehetek? (részl. Alább)

Figyelt kérdés

A kérdés rövid leírása elég pontatlan, de kellett valamit írni. Ha eddig eljutottál, köszönöm. A problémám az, hogy kb másfél éve járok pszichiáterhez, pszichológushoz, és míg más ismerőseimnek megtalálták már a megfelelő gyógyszert, nekem még nem. A generalizált szorongás, szorongásos kevert depr. zavar nem olyan nagy kunszt, de itt is, mint sok helyen elintézik frontinnal az alvást, meg az összes többi problémát. Úgy látom rajtuk (az utóbbi két orvosom), hogy hülyének néznek, és nem hajlandóak tovább kísérletezni, pedig nagyon sok jól bevált gyógyszer van, ami korszerűbb, mint amit felírtak.

Hogyan lehetne "ösztönözni" őket? Szerintem nem nagyon utópisztikus az az elgondolásom, hogy én vagyok a beteg, az orvos pedig megpróbál minél készségesebben segíteni a problémámon egy személyreszabott kezeléssel. Én segítek neki a folyamatos (megbeszélt időpontonkénti) visszajelzéseimmel, jelen állapotom minél pontosabb leírásával, hogy könnyebb dolga legyen.

Én azt látom ez az igyekezet csak az én oldalamról van meg. Hogyan lehetne javítani a helyzeten?



2015. jún. 4. 16:40
 1/10 anonim ***** válasza:
Röviden és tömören: nagy ívben szarnak rád. Keress egy normális terapeutát.
2015. jún. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

sajnos manapsága pzsiáterek egy dolgot csinálnak:

egyél meg minél több gyógyszert.

keress terapeutát aki hipnózisterápiával vagy más hasonló technikával dolgozik.

vannak állapotok mikor kell a gyógyszer, de az alap problémát nem oldja meg. a szrongás okát kell megtalálnod.

2015. jún. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Így is mondhatnám.

Városon belül van lehetőség a nagykórházi pszichiátrián kívül,pl magánpraxisok vagy hasonló, vagy ilyenkor muszáj más városban keresgélni?

2015. jún. 4. 17:00
 4/10 A kérdező kommentje:
A második válaszolónak: Tisztában vagyok a dolog mentális vonulatával, az attól teljesen függetlenül folyamatban van, most kifejezetten a pszichiátriai része a problémás.
2015. jún. 4. 17:01
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Magánhoz dokihoz menjél, egy olyanhoz, akiről többen is állítják, hogy jó doki. Nem kell, hogy híresség legyen, csak sokan menjenek hozzá és jó híre legyen, lehet hogy elkéri a pénzt, de legalább figyel is rád. Sajnos ez egy ilyen gusztustalan, undorító, anyagi világ, ahol nem az emberek egészsége számít, hanem hogy mennyire vastag a pénztárcája. :/
2015. jún. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
magándoki.... Sajnos tlnyleg valószínű, hogy nagy ívben tesznek rád. Én annyi helyen voltam, hogy két kezemen nem tudom megszámolni, mindenhol csak gyógyszerekkel akartak tömni, akkor is mikor mondtam, hogy ezért vagy azért nem jó, közölték, hogy pedig szedni kell, pont. Én már nem hiszek a pszichiátereknek, a gyógyszerezésnek, szerintem próbálj te is egy normális, jó pszichológust találni (magánban ><)
2015. jún. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ja még egy, az előttem szólónak: Sajna az orvosnak is meg kell élni valamiből, én abszolút megértem, ha valaki inkább magánrendelőt nyit, minthogy nyomorogjon túlterhelve egy túlzsúfolt helyen nudli fizetésért.. Persze szép dolog meg elvárt a hivatástudat, de hát gondolom ha választhatnál te is olyan munkát választanál, ami jobban fizet, és kényelmesebb , nyugodtabb is
2015. jún. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Oké, hogy több pénzre vágynak a dokik, de könyörgöm mennyi pénzt szednek le már rólad, rólunk csak egy diagnózis állításánál? 8-10k rongy és ez csak alsó határ. A kezelés kb. ugyan annyi vagy több+a receptírás is legtöbb helyen 2 k rugó. Te meg fizeted havi szinten még a tb járulékot, ami 6 k rugó havonta és a kórházi ellátás egy nagy nulla. Akkor miért is fizetünk mi TB-t? Akkor legyen fizetős az egészségügy magánban, és praktizáljanak magánban az orvosok, de akkor lássák el az embereket korrekt módon. És nem kéne a kormánynak tb-t szednie mert így semmi értelme nincs, ha még elég betegszállító kocsi sincs és sorolhatnám. A baj ott van, hogy az orvosok magánban nyugati árakhoz igazítják magukat, csakhogy ez kelet Európa, itt az emberek többségének nincs olyan fizetése, hogy ezt bírja hosszútávon ha beteggé válik!
2015. jún. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én Bolognában élek, hidd el nekem, meg se közelítik az itteni árakat az otthoniak!! Sokszorosával többe kerül. ÉS egyébknt igen, akkor minek fizetünk tb-t, kb semmire... De ez megint csak nem -illetve nem nagyrészt- az orvosok hibája.

Amúgy gondolj bele mennyi pénzbe kerül eljutni egy orvosnak addig míg praktizálhat és aztán míg munkát talál.... Szóval igenis van benne ráció, a baj csak az hogy minden szét van barmolva, és van egy szűk réteg aki meg tudja fizetni a "többiek meg pusztuljanak"... Ki lett mondva, akinek nincs semmije az annyit is ér....

szomorú

2015. jún. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szomorú bizony! A 60-as, 70-es években érdeke tudtak normális ellátást biztosítani a betegeknek és itt nem csak a mentális betegekről beszélek, hanem általánosságban. Még szanatóriumba is küldtek ha kellett, járt minden és ingyen, járt a betegállomány, amit fizettek, nem úgy mint ma, hogy beteg vagy és nem mehetsz betegállományba, mert kirúgnak. Nagyon rossz irányba halad itt minden egyre szívtelenebbé válik a világ, de meglesz ennek is a böjtje. Lehet, hogy a gazdagok tovább fogják bírni, de az önzőségük, kapzsiságuk fogja őket tönkretenni, mert már a levegőt, a földet, mindent tönkretettek, etetik velünk a szemetet, amitől rákosakká válunk, ez addig fog tartani, hogy majd olyan betegségek fognak felbukkanni, hogy majd a leghíresebb orvosok sem fognak tudni mit kezdeni vele és akkor hiába lesz pénz a dokinak, ha ugyanúgy bele fog pusztulni a gazdag is a betegségbe, ha nem lesz rá megfelelő gyógymód.
2015. jún. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!