Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlélési tippek a nyári szünetre?

Túlélési tippek a nyári szünetre?

Figyelt kérdés

Nyáron nincs iskola, felszabadul egy csomó időm, nincs, ami lefoglalja a gondolataim.

Minden nyár egy pokol számomra.

Generalizált szorongással, kényszergondolatokkal küzdök.

Ebből a kettőből ered minden pszichés gondom.

És ezek minden nyáron a három-négyszeresükre emelkednek.

Aktívan sportolok minden nap, nyáron is fogom folytatni, de nem igazán segít ezeknek a leküzdésében.

Gyomorgörcs, állandó félelem, rettegés, már-már pánikrohamok.

És a legtöbbször nem is tudom, hogy mi okozza, mindenre szorongással reagálok. Meg persze a kényszergondolatok, a sok írracionális, énidegen gondolatok, amik folyton visszatérnek.

Járom pszichológushoz, de nyáron nem lesz elérhető, így magamra leszek utalva. Ez is teljesen kétségbe ejt.

Már most számolom a napokat, hogy mennyi van hátra még szeptember 1-ig, illetve augusztus 31-ig.

Júliusban vagyok a legrosszabbul, nyár közepén, meg persze nyár elején.

Augusztus közepétől egyre elviselhetőbbek az érzéseim, ahogy tudom, hogy egyre közeleg az iskola.

Az iskolában társaságban vagyok, jól érzem magam, a többiek felvidítanak. És persze a tanulás is ott van, az js eltereli a gondolataim.

Azt hiszem kimondhatom, hogy félek az egyedülléttől, ugyanakkor néha mindennél jobban vágyom arra, hogy mindenki hagyjon békén, és hagy lehesessek egyedül.

De most már csak az hatalmasodik el bennem, hogy mindjárt vége, még egy hét, és egyedül maradok két és fél hónapig.

Fogok nyáron is tanulni, mert járok angol órákra a közelgő nyelvvizsgám miatt, illetve ott van az emelt magyar érettségim is, arra is készülnöm kellesz.

De még így is rengeteg idő marad. Nem is beszélve arról, hogy amikor rosszul vagyok, akkor képtelen vagyok bármire is. Minden energiámat elveszi a szorongás. Az állandó szorongás.

Félem, hogy nyáron meg fogok őrülni, mindig közel állok hozzá, és félek, mi lesz, ha be is következik, és valami olyat teszek, amit nem akarok, és visznek a pszichiátriára. Már jártam ott, nem szeretném még egyszer átélni.

Kérlek titeket, adjatok tanácsokat, hogy, hogyan tudom átvészelni a nyarat.

17/F



2015. jún. 7. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Nincsenek olyan ismerőseid, akikkel iskolán kívül is tudnál közös programokat szervezni?


A családdal jártok nyaralni?


Merre laksz?

2015. jún. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Vannak barátaim, szeretek is velük lenni, de nyáron mindenki elfoglalt lesz. Megyünk majd nyaralni, de sajnos a szorongás és a kényszer nem igazán akar itthon maradni.

Vannak a közelben kisebb-nagyobb városok, de nincs kivel menni.

2015. jún. 7. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:
Mégis merre lakol? (Nagyobb város a közelben melyik van?)
2015. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
menj el dolgozni valahova, rögtön vissza fogod kívánni a nyári szünetet ;)
2015. jún. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!