Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy a pszichológi...

Lehetséges, hogy a pszichológiai tanulmányok miatt jöttek elő a régi problémáim?

Figyelt kérdés

17-20 évesen nagyon zűrös voltam, jártam is pszichológushoz, pszichiáterhez is. Depresszió, szorongás miatt. Most pszichológiát tanulok, és azóta újra előjöttek a régi érzések, az álmaim is a régi korszakot elevenítik fel szinte minden éjjel.

Arra gondoltam, hogy a tanult tantárgyak miatt újra előtérbe kerültek a lappangó, elfojtott érzéseim, meg nem oldott problémáim, és olyan sérelmek, amelyeket nem tudtam feldolgozni. Csakhogy nem értem, miért törtek elő, és miért fokozódik egyre. Miért pont most? Hiszen alapvetően most pont jó az életem, minden klappon, mégis mindig egyre rosszabbul érzem magam lelkileg. Átlagosan heti 2x előfordul az, hogy annyira kiakadok, hogy egész nap csak sírok, meg akarom magam vágni, mert elviselhetetlen lilki fájdalmat érzek. Pedig ha jobban megnézem az életem, semmi okom rá. Mindig a múlton pörgök, azt a korszakot nem tudtam lezárni, mert sok bántást elszenvedtem az osztálytársaimtól, és egy krónikus betegségem is akkor kezdődött, ami miatt nem oda felvételiztem, ahová eredetileg akartam, emiatt most úgy érzem, nem azon az úton járok, amin eredetileg akartam.Jogra akartam járni, végül művészetit végeztem, és habár most jó munkahelyem van, mindig itt duruzsol a kérdés a fejeben, mi lett volna, ha...


Mindig analizálgatom magam, meg elemzem magam, ami miatt még rosszabb lesz minden. Tanulni se nagon tudok így, mert mintha magamról kellene tanulnom és ez nagyon felkavaró.



2015. jún. 15. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Akik orvosit végeznek azok végigmennek a rubeolától a vakbélgyullaldáson át a vitaminhiányokon és petefészek gyulladása is csak azért nincs mindenkinek mert az illeti nem nőnemű :D

Egyrészről teljesen természetes, hogy azt hiszed, hogy beteg vagy, illetve, hogy újra átéled a dolgokat.


VISZONT:

Ha bajod volt és nem zártad le zárd le. Itt az alkalom a megoldásra! Az élet tolja eléd, Te meg nyavajogsz és belesüllyedsz. Azért tanulod ezt, hogy tudd kihez lehet fordulni a megoldásért. Ha ezt tanulod és ebben szeretnél dolgozni hogy mondod majd bárkinek is, hogy ezt a bogyót vegye be vagy azon a kezelésen vegyen részt, ha Te magad nem teszed meg? Hiteltelenül hogy akarsz dolgozni? Minek?

Ha meg nem ebben akarsz dolgozni akkor is itt a kiváló alkalom, hogy rendbe tedd magad.


Amúgy miért nem mész át jogra? Hiszen van már egy másik szakmád, bármikor megtehetnéd.

2015. jún. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

30 éves vagyok, szerintem már késő jogot tanulni és nem is biztos, hogy akarom már, csak nehéz elfogadni, hogy másképpen alakult az élet, mint sokáig terveztem.


Igen, már kerestem pszichológust, mert úgy érzem, ismét szükségem van segítségre, annak idején nem zárult le a terápiám, csak úgy félbeszakadt, mert mentem főiskolára és elköltöztem. Úgy fél éve álmodom a múlttal nagyon gyakran, és ez is eléggé előhozza a le nem zárt dolgokat, sérelmeket, fájó emlékeket.


Az is aggaszt, hogy nem akarok hiteltelen lenni, ezért mielőbb rendeznem kell ezeket magamban, hogy jó szakember legyek később, és talán amiatt, hogy minél normálisabb akarok lenni, annál kevésbé sikerül, rágörcsölök és ilyenkor borulnak a dolgok.

2015. jún. 15. 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Normálisnak lenni ne akarj ,) De most komolyan.. ez egy folyamat.. ha elkezdted, jó, a lényeg, hogy vidd végig.


És ne gondolkozz így.. 30 év? Most úgy érzem, hogy még 35 évesen is bele kellett volna kezdenem. 42 évesen összedőlt a világ (értsd: totális anyagi csőd, a nyugdíjas anyám mentett meg az utcától és a legelső melót elvállaltam) Alig két év telt el és nemsokára megyek a 3. új munkahelyre, tervezem, hogy szakmámon belül továbbtanulok, de lehet, hogy teljesen váltok.. még adtam magamnak 2-3 hónap gondolkodási időt. Az 50 éves kolleganőm most tanul teljesen új szakmát, mivel az övé kihalófélben van és még idejében akar váltani.


Ha ajánlhatok Neked: Youtube: Bagdi Emőke (de ha Bellát látsz onnan se lapozz el :) ) Tudom, ezotériát sokan ebben a szakmában elutasítják, de ha másért nem mint élettörténetéért hallgasd végig Louise L. Hayest https://www.youtube.com/watch?v=F87pGPKCbgw

Valamint TED.com pszichológia témakör (meg az összes többi is, csak győzd nézni :)

2015. jún. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hogy vagy azota, kerdezo? Csinalod meg a pszichologiat? Szerintem sose vessen vissza az eletkor; gondolj arra, ha 35 evesen megszerzed a jogi diplomat, meg van hatra az eletedbol 40-50 ev, amikor azzal foglalkozhatsz, amivel akarsz... :)


En jovore vegzek jogon, de nem szeretem. Nagyjabol 30 leszek, mire belevagok annak a tanulasaba, amit igazan szeretnek. Szoval meg egyszer, teged se tantoritson el az eletkorod. :)


23L

2016. márc. 9. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!