Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Miért van ez?...

Mit csináljak? Miért van ez? Kezdek megőrülni?

Figyelt kérdés
Már több éve rendszeresen hosszú órákig úgy érzem, mintha megváltozott volna körülöttem a világ. Ilyenkor vizsga időszakban stressz hhatására sokkal gyakoribb és ijesztőek ezek a tünetek. Tanulás közben egyszer csak elkezdek szédülni, és ijesztő lesz az egész világ, tudatában vagyok hogy hol vagyok, mit csinálok, de mintha egy másik dimenzióban lennék ahol teljesen más kaotikus fizikai törvények vannak. Eltorzul a szoba, mintha a falak közelebb lennének vagy távolabb, van hogy nagyon magasnak érzem magam, vagy egy törpe lennék, ez váltakozik, ez nagyon szürreális, mintha egy álomban lennék. Ha sötét allattam a talaj, olyan érzés mintha el akarna nyelni, vagy belezuhannék. Volt hogy beszéltem az előadómmal és úgy láttam mintha hol magasabb hol alacsonyabb lenne nálam. Hogyan lehetséges ez egyáltalán? Ilyenkor hallucinálok? Régebben több pszichiáternél is voltam, de amilyen nyugtatókat antidepresszánst stb. Adtak attól csak felerősödtek a tünetek, és végül mindig leszedálás lett. Már orvosoknak sem merem ezt elmondani, mert félek hogy megint szétgyógyszereznek.. amiket adtak azoktól annyira eltorzult a világ körülöttem, hogy halálfélelmem volt tőle. Van nyugtatóm, ha nagyon szorongok ettől amit érzek, akkor be szoktam venni nagyon kicsi mennyiséget, de attól hiába nyugszom meg, még inkább olyan mintha egy másik világban lennék.
2015. jún. 24. 13:48
 1/3 anonim válasza:
Nem vagyok orvos, de szerintem először azt kéne megtudnod, hogy miért van ez, van e a betegségnek neve.
2015. jún. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem voltál eddig neurológusnál, talán oda is érdemes lenne elmenned - bár különösebben nem értek ehhez a témához, de azt éppen tudom, hogy pl. az epilepszia betegség is okozhatja, hogy a tárgyakat ilyen különösen észleled. A stressz és az alvásmegvonás, ill. a koffein pedig kifejezetten gyakran válthatnak ki epilepsziás rohamot. (És a közhiedelemmel ellentétben, az epilepsziás rohamok nem csak olyan "elesős-rángatózósak" lehetnek, hanem nagyon sokféle roham létezik, attól függően, hogy az agy mely pontjából "indul ki", és mennyire "terjed" az agynak ez a... tevékenysége. Van, aki roham alatt például csak "bámul a semmibe", vagy hallucinál.)


Na jó, elég amatőr módon írtam le ezt a kis szöveget, de a neten sok helyen jobban utána tudsz járni ennek a témának is.


Egyébként pedig bizonyára még rengeteg olyan oka lehet a dolognak, amiről én még csak nem is hallottam, mégis érdemesnek tartottam megemlíteni neked ezt a lehetőséget is...

2015. jún. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha ezt újra érzed ,lehetőleg mérj vérnyomást ,vércukrot.
2015. jún. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!