Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichotikus zavar vagy...

Pszichotikus zavar vagy skizofrenia?

Figyelt kérdés
Magamba fordultam, mindig azt hittem hogy rólam beszélnek. Ez részben igaz is volt, de mint kiderült attól az egy lánytól akivel jóban voltam és megkértem hogy figyelje őket, csak arról beszéltek hogy milyen túl szerény és halk vagyok. De én amikor mögöttem voltak pár méterre vagy zaj volt és nem hallottam rendesen őket úgy hallottam mintha kigúnyoltak volna. Nem tudtam eldönteni de tényleg azt hallom e. Kiderült hogy teljesen másról volt szó. A szerelmem elhagyott, vagdostam magam. Azt éreztem hogy valami folyamatosan figyel. Főleg amikor egyedül voltam. Este a lépcsőn hangos lepteket hallottam. Mikor többedjére hallottam kirohantam de nem volt ott senki. Aztán ráakadtam egy filmre a neten. A filmben egy nőt látogatta minden este egy démon aki a padláson lakott. Azt gondoltam nekem is egy ilyen démonom van. Elkezdtem rettegni. Egyszer félálmomban láttam is két vörös szemet a sötétben. Apám észrevette hogy vagdostam magam és bevitt az akut pszichiátriára.(2 hét)Két hónapra elküldtek rehabilitációra, ahol nem szóltam a démonos történetemről egy szót se csak a rossz hangulatomról. Mivel nem tudtam hogy egyáltalán a démonos az probléma lenne egy orvosnak. Adtak antidepresszánst, de csak ingadozó lett tőle a kedvem és erősödtek a tévhitek. Már azt is hittem hogy be vagyok kamerázva. Attól rettegtem hogy az a valami utolér éreztem hogy jön és megöl. A pszichoterapeuta akihez ezután mentem antipszichotikumot adott. Attól elillant minden paranoid gondolatom. A terápia végén mondta hogy pszichotikus zavarom volt. Szedtem pár hónapig a gyógyszerem, de abbahagytam. Egy hónap után kezdtek visszajönni a tünetek de több. Utcán követnek, hallják a gondolataim, egy titkos kamerás valóságshow főszereplője vagyok, és mindenki csak színész körülöttem. A újra elkezdték velem szedetni. De (gyógyszer mellett) szagokat kezdtem el érezni amit mások nem. Abbahagytam két hónapja most meg munkahelyen sokszor szaladok oda hogy hívtak e. De nem hívott senki. Komolyan nem tudom hallottam e.

2015. jún. 27. 10:56
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Talán látszólag még megközelítőleg sem próbálja megválaszolni a kérdésedet a felvetésem, illetve az én viszont kérdésem, de érdekelne hogy mit gondolsz a papokról és a keresztényekről általában?
2015. jún. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hiszek benne
2015. jún. 27. 11:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mik a fejlemények azóta?
2021. jún. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A pszihotikus zavar az "jobb" és gyógyul is jobban akár nyom nélkül is, maga a skizofrémia, az nehezebb ügy , de szerintem még az sem reménytelen ..
2022. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!