Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns vagy nyugtatók?

Antidepresszáns vagy nyugtatók?

Figyelt kérdés
Nyugtatókon élek.Napi 5 mg Xanax, időnként Frontin.Háziorvos tanácsolta,hogy jobb lenne antidepresszánst szedni,mert ez nem normális,hogy ennyi benzot szedek.Kinek mi a véleménye?

2015. júl. 4. 09:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%

Igaza van, ennél még az antidepresszáns is jobb.

Sok olyan van már, ami szorongásoldó hatással is rendelkezik. A szedés kezdetén még kell mellé a Xanax, de azt idővel el lehet hagyni.

2015. júl. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Igaza van a háziorvosnak. Kérjél mielőbb beutalót tőle a pszichiáterhez, aki ír fel rendes gyógyszert. Hamar meggyógyulsz, és akkor abbahagyhatod a szedését.
2015. júl. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, le lehet e jönni majd az antidepresszánsokról.Nem sok jót hallottam róluk.
2015. júl. 4. 17:42
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Az antidepiről probléma nélkül le lehet jönni, ha szép lassan csinálja az ember. Gond csak azzal lehet, hogy 1-2 év múlva visszatérhet az alapbetegség.

5 mg nekem kb heti adagom volt a rosszabb időben, úgyhogy én váltanék a helyedben.

2015. júl. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
20%
Biztos, hogy szükséged van erre a szemétre? Egykutya, hogy nyugtató, vagy antidepresszáns. Mindkettő függést okoz, mindkettő tönkretesz.
2015. júl. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
69%

Orvosi értelemben a hozzászokás azt jelenti, hogy egy azonos hatás eléréséhez idővel több adag kell. Az antidepresszáns gyógyszerekhez nem lehet hozzászokni. A benzohoz igen. Tudok olyanról aki 25 éve szeg frontint és napi 25 db ( nem elírás ) 0.25 kell neki, hogy olyan hatást érjen el mint anno egy 0.25től. A benzo nem opció hosszútávon. Javaslom az antidepresszánst. Egy évig szedtem meggyógyultam és már jól vagyok. Ma már nem szedek semmi gyógyszert.


Nem okoz függőséget az antidepresszáns.

Az antidepresszánsról leállni fokozatosan kell akkor gond nélkül megy. Sajnos te is fogod tapasztalni, hogy a benzoról ellenben piszok nehéz leállni. Fokozatosan kezd el orvossal ( pszichiáter) egyeztetve.

2015. júl. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A hatos számú doktor úrtól kérdezem: ha az antidepresszánsok nem okoznak függőséget, hogy lehetséges, hogy az elhagyásukat követően elvonási tünetek jelentkeznek? Csak úgy barátkozásból érdeklődöm...
2015. júl. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
77%

Amit okoz azok nem elvonási tünetek...Ingerület átvivő anyagok mennyiségének a csökkentését akadályozzák meg ezek a gyógyszerek. Ha nem fokozatosan hagyják abba akkor hirtelen kiürül, és a szervezet nem tud alkalmazkodni a gyors változáshoz. Ez nem elvonási tünet. Például ha 1 évig csak salátákon élsz utána meg elkezdesz zsírosakat enni egyik napról a másikra akkor összefosod magad, mivel nem tud a szervezet olyan gyorsan alkalmazkodni. Akkor szerint az ilyen ember saláta függő?


Elvonási tünet az pl a drogosoknál van. Aki minden nap belövi magát és le akar állni. Az aztán hiába próbálkozna azzal, hogy na most 2 naponta lövöm magam... most 4 naponta... aztán után semmi. Akinek elvonási tünetei vannak az a falat kaparja. Össze sem lehet hasonlítani a kettőt.


Egyébként azt hiszel amit akarsz és ezzel nincs is probléma egész addig amíg nem terjeszted itt a facságaidat egy olyan embernek akinek amúgy is van elég baja azon kívül, hogy te ráijesszél.

2015. júl. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tényekkel vitatkozik, doktor úr.
2015. júl. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnos gyakori, hogy ha valaki tartósan szed valamilyen gyógyszert és elolvas két betegtájékoztatót, meg egy blogbejegyzést, hirtelen a téma avatott szakértőjévé válik. Igen, kedves doktor út, rád célzok.
2015. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!