Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az a betegség amire gondolok...

Az a betegség amire gondolok miért történik meg velem? Mit lehet ellene tenni?

Figyelt kérdés
Tudom van egy olyan betegség, hogy képzelt beteg, de tényleg amire gondolok megtörténik velem ugyanolyan tünetek jelentkeznek. Aranyér, nemi betegség, láz, mandulagyulladás, fülgyulladás, tényleg bármi. Ha komolyabb betegségre gondolok a tünetek akkor is észlelhetőek, kb 3-4 nappal utána jelentkezik az adott betegség tünete. Tudom nehéz ezt elhinni, korábban emiatt nem is mertem orvosnak menni, mert tudtam, hogy beleőrülnék, de gyakorlatilag már olyan szinten tartok hogy nem merek egészségüggyel kapcsolatos dolgokat olvasni, mert ha egy betegség nevét meglátom utánaolvasok és ugyanazok történnek meg velem + külső tünetei is vannak? Mit lehetne ez ellen tenni? Le akarom győzni ezt a képzelgést

2015. júl. 14. 20:37
 1/1 anonim ***** válasza:

A hipochondriánál megjelennek a tünetek is, nem annyit jelent, hogy te csak hiszed, hogy van. Illetve tudom, hogy van ilyen hipochondria, amit leírsz, nem kizárt, hogy többféle létezik.


Pszichiáterért kiált a dolog.

2015. júl. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!