Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg olyan kevés 170...

Tényleg olyan kevés 170 centihez 44 kg? Én egyáltalán nem érzem magamon, hogy olyan vékony lennék, de a környezetemben szinte már mindenki szólt, hogy nagyon sovány vagyok. Lehetséges, hogy én nem ítélem meg jól magam?

Figyelt kérdés
2015. júl. 31. 14:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Ha már mindenki szólt, hogy milyen sovány vagy, akkor biztosan igaz, te látod magad rosszul, amúgy 170 centihez tuti, hogy nagyon kevés a 44 kg, én a 164 centimmel amikor 48 kg voltam, akkor nagyon szerettem volna hízni, mert nem tetszettem sem magamnak, sem másoknak.
2015. júl. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, de inkább azt mondanám, hogy elég biztos, hogy te nem ítéled meg jól magad. Én 164 centi vagyok, az ideális testsúlyom 54 kg körül van és ha alá megyek, már kezdenek kilátszódni oldalt meg hátul a bordáim, pedig 6 centivel vagyok kisebb nálad.
2015. júl. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Tényleg kevés. De az jó, hogy legalább felvetődött benned a gondolat, hogy esetleg te nem ítéled meg jól magad és nem mész fejjel a falnak.
2015. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de egy gyereknél is ehhez a magassághoz ez a testsúly a normál súly alsó határát súrolja. [link]


Felnőttnél viszont már kimondottan soványnak írják:

[link]


Tehát higgy azoknak, akik a környezetedben figyelmeztettek, mert nem ők, hanem Te nem ítéled meg reálisan.

2015. júl. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
En is voltam annyi. De nem volt egeszseges. Ha Te nem szenvedsz eveszavarban es egeszseges vagy akkor lehet, hogy ilyen a genetikad. De ha direkt koplalsz akkor ez a baj. Megjegyzem, en anorexias voltam, viszont sokszor nincs betegsegtudatuk az ilyen betegeknek, tehat lehetseges, hogy valoban nem eszel eleget csak mar annyira megszoktad, hogy fel sem tunik, nem erzed, hogy annyira ehes lennel. Ajanlom, hogy nezd meg mennyit es mit eszel, az zhany kaloria es ez alapjan majd rajossz, hogy valoban eleg-e a tapanyag vagy nem.
2015. júl. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én 164 cm vagyok és 45 kg, pont jó alakom van (bár a husibbak szerint túl sovány, de a legtöbb ismerősöm szerint pont jó), viszont a 170hez 44 elég kevésnek tűnik. :/ Persze ehhez látni kellene téged és tudni, hogy alapból hasonló vagy, vagy esetleg koplalsz.
2015. júl. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok. 1 éve 15 kilóval több voltam, mert hirtelen elkezdtem sokat enni és keveset mozogtam. Aztán kezdtem el fogyókúrázni + minden nap mozgok. Nem érzem rosszul magam a bőrömben, nagyon keveset eszek, de többet már nem nagyon akarok fogyni, úgyhogy csak szinten tartom magam. Mások szerint ez beteges, ezért vetődött fel bennem, hogy lehet, hogy ez nem normális dolog igazából.
2015. júl. 31. 18:30
 8/13 anonim ***** válasza:
20 évesen 160cm-rel az orvosom elszántan fel akar hízlalni 44kg-ról mert szerinte ez kórosan sovány és olyan 50kg volna az amivel ő elégedett volna (nekem mondjuk rengetegnek hangzik...) Szóval szerinted akkor te +10cm-rel biztos hogy egészséges testsúlyban vagy? Nekem kilátszanak a bordáim és 42-43kg környékén már úgy nézek ki mint egy éhező csontváz. Még ha a csontozatod könnyebb is mint az enyém, akkor is messze vagy a normális súlytól. De anno én is megkaptam a suliban pár osztálytársamtól, hogy milyen jó alakom van, szóval kinek mi az ideál... De biztos hogy nem ez az egészséges.
2015. júl. 31. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez így tényleg kevésnek hangzik.Van valami képed,ahol látszik az alakod,vagy egy olyan,ahol hasonló,mint a tied? Egyébként az ember általában mindennap látja magát a tükörben,nem tűnik fel,hogy annyira vékony lenne.Ha jól érzed magad,nem koplalsz,nem félsz megenni 1 nagy tányér kaját ha úgy adódik,nem sportolsz kényszeresen,akkor nincsen baj.Bár hozzáteszem,15 kg plusszal(az ugye 59 kg) is teljesen ideális volt a testsúlyod(persze sportolással).
2015. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sovány vagy, és ez az egészséged rovására megy. A fejlődésed is kárát látja. De hát te tudod. Gondolom, nő vagy.
2015. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!