Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Internet függőségből kiút? 12/F

Internet függőségből kiút? 12/F

Figyelt kérdés

A nap 24 órájából kb. 9 órát gép előtt töltök,[SULI KÖZBEN...]NYÁRON: kb 18 órát aminek nagy része netezéssel megy el. Terület: sok céltalan böngészés, egyik link után a másik,msn mások blogjainak olvasgatása, kommentezés.

A baráti kapcsolataim romlanak.... Már szinte katasztrófa..

A szüleimmel veszekedek

A jegyeim romlanak

MEGÁLLÁST AKAROK!

Már sokszor elhatároztam, hogy nem kapcsolom be a gépet, amíg bizonyos teendőket meg nem csinálok,vagy hogy mással foglalom le magam, de végül mégis a gép előtt kötöttem ki...és sajnos rövid időn belül. Mert úgy érzem, nekem ott "kell" lennem online.


Van olyan, vagy ismerős, aki ebből kikerült?

Hogyan sikerült?


Most is tanulnom kéne..

Az Egri csillagokat kéne olvasni 556/218 amit a géppel olvastattam fel..


12/



[Ez a kérdés fenn van a gyakorikerdesek.hu-n egy 24/L alatt csak onnan másoltam mert nagyon az..


2010. márc. 7. 18:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
en is gepfuggo vagyok mivel ebben a faluban ahol vagyok nincs semmi. egy kocsma de en oda nem jarok.(N) emelett persze jomunkasember vagyok, meg hetvegente mondjuk felemelem a seggem.
2010. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ez csak erős akarattal megy.

Ha vannak játékok, amelyekkel játszol, azokról töröld magad. Ne lépegess linkről linkre. Blogokat se olvass olyan sokat - válassz ki egyet-kettőt, amelyek megérdemelnek napi pár percet, és azokat látogasd.

És mindenekelőtt, próbáld meggyőzni magad arról, hogy nem KELL ott lenned a gép előtt. Mert valóban nem KELL. Sok sikert!

2010. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid ezt nem veszik észre? Vagy nem is érdekli őket, hogy mit csinál a gyerekük? Ez azért elég szomorú...

Az már jó, ha tudod, hogy nem a jó úton haladsz. Én a helyedben beszélnék a szüleimmel erről a problémáról. A legjobb megoldás az lenne, ha kivinnék a szobádból a gépet, és mondjuk napi max. 1 óra hozzáférést biztosítanának neked.

2010. márc. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Nincsenek gépen játékok

De érdekli a szüleimet..de állandóan veszekszünk és már rám hagyják... Tudják hoy nem csinálok mást..

Útálom a TV-t,Könyveket.

semmit nem szeretk..:(

2010. márc. 7. 18:47
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha kényszeríted magad az nem megoldás. Ne tiltsd el magadtól a gépet, hanem próbálj jó asszociációkat táplálni más dolgokhoz, a gépen kívül, és rossz asszociációkat a géphez (tanulj előtte, utánna már valószínű töb kedved lesz máshoz). Próbálj sokat eljárni otthonról hogy ne legyen akkora kísértés :) sok szerencsét!
2010. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Járj el otthonról, nekem csak ez segített. Ülj be valahova ahol tanulhatsz, ha jobb idő lesz ülj ki egy parkba, nagyon jó ott zenét hallgatni vagy olvasgatni, és még ismerkedni is lehet. Haverokkal járjatok el a városba. Keress egy sportot vagy hangszert ami érdekel. Foglald el magad mert így aztán senki nem lesz belőled ha csak gépezel.
2010. márc. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
erre a kiút az h keresel magadnak egy hobbit olyat amit természetesen nem otthon a gép előtt kell csinálni :D
2010. márc. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
egyik ismerősömmel ez volt. hirtelen tiltották le, és depressziós lett. ütötte magát, és csak ült a szobájában, semmit nem csinált. után vagy 1 évig járt pszihológushoz. szerintem szép lassan kéne leszoknod. mondjuk írj egy lapot, írd rá hogy NEM és ragaszd ki este a képernyőre. ha van elég akaraterőd, reggel nem téped szét és kezdesz gépezni. menj ki/le a kertbe és játsz. sportolj. a barátaid szerezd vissza. mondjuk hívd át őket, és akkor mások jelenlétében, csak nem ülsz oda...vagy menj át te. szerintem ezek lennének a legjobbak.
2010. márc. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

12évesen?

hát szerintem válts

én akkor még hintáztam meg játszottam kint a barátaimmal, most még fiatal vagy kezd el valami sportot tuti van ami tetszik arról a neten is biztos szoktál olvasni.

menj ki a szabadba sokat a levegőre, engem sokszor megnyutat, én is sokat gépezek sajna mondjuk nem ennyit de napi 3óra biztos:S.

2010. márc. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Olvastam a 24/L írását és most a tiedet is (látom, ezt már ki is emelted)...

Nos, én is ugyanebben a helyzetben voltam / illetve vagyok, ha nem vigyázok.

Nekem bejött egy-két módszer, hogy legalább visszaszorítsam a net használatát, tudatosabban használjam.

Írj privit vagy MSN-t, ha már úgyis fenn vagy.Majd felnézek én is még. Szia.


27/L

2010. márc. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!