Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyedül vagyok a problémámmal...

Egyedül vagyok a problémámmal és egyre inkább elkeseredek, úgy érzem nem bírom már, mit tegyek?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, kb 5 éve pánikbeteg. Jártam az elején pszichologushoz, nem használt semmit úgyhogy pénzkidobásnak éreztem,abbahagytam és frontinon vegetáltam egész idáig, hol jobb, hol rosszabb időszakokkal.

Az utóbbi hetekben úgy érzem iszonyatosan elhatalmasodott rajtam a szorongás, és nem is konkrétan a pánikrohamok, hanem egy folyamatos szorongás, amitől úgy érzem megőrülök. Egy gyárban dolgozok, ahol a csoportvezetőm egy vérbeli bunkó tajparaszt, aki úgy beszél mindenkivel mintha egy darab szar lenne. Azt gondolom hogy ez nagyban hozzájárult ahhoz hogy felerősödjön a betegségem,mert nem tudom semmibe venni az ilyen dolgokat és csak nyeltem nyeltem... Minden munkanap egy kínszenvedés volt a szorongással, úgy éreztem mindig, hogy elájulok és elfáradtam. Egyszerűen elfáradtam lelkileg. Voltam pszichiáternél, aki egyből rivotrilt írt fel, meg laborba küldött pajzsmirigy vizsgálat miatt és a későbbiekben cipralexet is tervez. Hazajöttem az orvostól és csak bőgtem, hogy komolyan ekkora a baj velem, hogy ilyen gyógyszereket kell szednem? Ez kb még jobban elkeserített.

A csoportvezetőmön kívül a feljebb álló 2 főnök is szintén tahó bunkó. Az egyik összességében birkának nevez minket, a másiknak meg mikor betelefonáltam hogy nem tudok jönni dolgozni, mert szarul vagyok, mielőtt kinyomta volna a telefont hallottam, hogy azt mondta: "meg ne látogassalak b.zmeg?" hát ezek után megint sírásba törtem ki és azt gondolom, hogy soha nem akarok oda többet visszamenni, hogy ilyen rohadt tahó mindenki. Másik 2 közvetlen kolléganőmmel jól kijövök, és sokszor nem értem, hogy ők hogy tudják ezt kezelni, mert velük se különb a bánásmód.

Szóval a lényeg, hogy a pszichiáterben is valahol csalódtam, mert nem azt vártam, hogy egyből begyógyszerez, hanem hogy kikutatja a kiváltó okokat (beszélget először).

A párom az egyetlen ember akire kb támaszkodni tudok és mellettem van. De ő nem érti a pánikbetegséget és a szorongást. Ő nem hajlamos ilyenre. Próbál megérteni, de közbe látom az arcán, hogy full nem tudja ezt megérteni, átérezni. Nem vádolni akarom őt ezért, hogy "jaj de szemét vagy, hogy nem értesz meg" inkább szerencsés, hogy ő erősebb idegileg. Csak attól félek, hogy el fog hagyni ezért. Nem fogja megérteni, hogy mi zajlik bennem és elege lesz a "hisztikből". Szóba jött, hogy felmondok a munkahelyemen és keresek mást, vagy egy darabig munkanélkülin leszek amíg összébb nem szedem magam. Azt mondja hogy jó jó persze, de közbe meg mintha azt látnám, hogy nem tetszik neki, és valahol talán jogos is, és már most lelkiismeretfurdalásom van, mert ő hajnal 5-kor már elindul dolgozni és 7 óra fél 8 este, mire hazaér, nagyon fáradt, és sokszor le is sérül. Látom, hogy megviseli őt is a munka és jogosan lehetne felháborodva azért, ha ő kidolgozza a belét, én meg állandóan táppénzen vagyok és a felmondást tervezem. Attól tartok, hogy ő ezt inkább hisztinek érzi és nem tudja tényleg, hogy milyen harcok mennek bennem.

Anyámmal sem túl jó a kapcsolatom. Ő gyerekkoromba kicsit jobban terrorizált engem, mint kellett volna, állandóan költözködtünk, minden évbe máshova jártam iskolába stb... Felnőtt koromra meg állandóan lelejmolt rólam annyi pénzt, amennyit csak tudott, át is vert engem anyagilag, aminek most az az eredménye, hogy tiltják a fizetésem 33%-át még egy évig kb (ha dolgozok persze folyamatosan), és én valahol ezt sem tudom feldolgozni. Miközbe ő úgy csinál mintha minden a legnagyobb rendben lenne. Igaz barátnőim szintén nincsenek, inkább csak ilyen felületes barátságok amik kimerülnek leggyakrabban a facebookon való csetelésbe.

Tegnap este alig tudtam elaludni, sírtam és ilyen belső remegést éreztem és arra gondoltam, hogy előbb utóbb bekerülök valami pszichiátriára ahol teletömnek majd minden szar gyógyszerrel és ennyi erővel akár inkább fel is akaszthatom magam. Gyengének érzem magam felülkerekedni a gondolataimon, sokszor azt érzem, hogy életképtelen vagyok. :( Nincs aki úgy istenigazából megértene. Mit csináljak? :(


2015. aug. 13. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ettől az egy szótól most jobban fogod-e érezni magad, de én: megértelek. Szinte teljesen ugyan ez a történetem, csak fiúba, néhány évvel fiatalabban. Én is egy gyárban dolgozok, nekem is tahó az összes főnököm, nekem is csak felületes 'baráti' kapcsolataim vannak és szintén rosszba lettem az anyámmal néhány éve anyagi gondok miatt!


Én 3 éve kipróbáltam egy valami vacak ócska bio szar füvet életemben először és utoljára, én attól lettem pánik beteg, de évekig jöttek a rohamok néhány naponta! 1 éve kezdtem kigyógyulni (orvos, pszichiáterhez nem mentem, csak gyógyszerekkel tömtek volna tele, magam küzdtem le nem is beszéltem erről senkivel). De aztán amikor bekerültem a mostani munkahelyemre visszaestem, mert én is szorongtam és idegeskedtem, amikor konflikus volt egyből rámjött a roham. Aztán taktikát váltottam! Már nem érdekel a munkahelyem. Bejárok, megcsinálom, amit kell a lehető leglinkebb módon, aztán kijövök és pont. Nem foglalkozok azzal még gondolat szintjén sem, hogy kinek mi a véleménye ott rólam. Ugyse dolgozok velük életem végéig, nem érdekel se a főnököm, se a kollégáim, néhánnyal elvagyok, a többivel nem foglalkozok. Próbálj te is így hozzá állni, és találni valakit akivel meg tudod osztani a problémáidat, mert ahogy látom nagy szükséged lenne erre, a párod pedig nem alkalmas rá.

2015. aug. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Írasd ki magad betegszabadságra a pánikbetegségre hivatkozva, amíg ki nem rúgnak, ha szerencséd van 2-3 hónapig is eltarthat. Közben persze keress valami nyugisabb állást. Ha ki is rúgnak akkor utána még mindig kapsz munkanélkülit, szóval nem maradsz teljesen jövedelem nélkül kb 3-6 hónapig. Nem éri meg magad tönkretenni egy szar meló miatt. Ha kell képeztesd át magad munkaügyin olyan munkára ami úgy érzed megfelelne az idegeidnek.
2015. aug. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pánikbetegségre pedig sosem a gyógyszer a megoldás! Azok csak úgy leépítik az agyad, hogy ne tudj gondolkodni!


Gondolj bele, a pánikrohamokkal a tested és elméd jelezni akar valami problémát ami belül nyomaszt téged. Már, ha felismered a problémát attól is enyhülni fognak a rohamok, ha megoldod akkor pedig el fog tűnni. Sokszor az emberek hitegetik magukat és elfojtják a gondjaikat, még maguknak se ismerik be, ami igazán bántja őket, ez belül őrli őket és így is lehetnek pánikbetegek. Nem lehet, hogy az édesanyád iránt érzett harag alatt szeretet van, és szeretnéd, ha rendbe jönne köztetek a kapcsolat? Párod mellett biztos boldog vagy? Édesapád? Jövőképed? Céljaid? Érdemes átgondolni ezeket, sokat fognak segíteni hidd el.

2015. aug. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még talán apáddal sincs kapcsolatod ? A Te életkorodra azért az embernek el kell jutnia oda, hogy tisztában legyen saját maga és mások képességeivel. Vannak dolgok, amelyekre nem kell sok figyelmet fordítani és nem kell rajta rágódni, mert lényegtelenek, mellékesek, bár az élet velejárói. A humor pedig nélkülözhetetlen és szinte az élet minden eseményében benne van az a belső ellentmondás, ami a humor alapja. Ha valakinek van saját érdeklődési köre, hobbija, valami, amiben kiélheti alkotóképességét és sikerélményhez jut, az sokat segít. Persze van egy általános "ár", ami sodorja az embert, de apró fogódzkodóknak is kell lenniük, hogy ne érezze elveszettnek magát az ember. A gyógyszerek meg csak elhülyítenek.
2015. aug. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

" Egy gyárban dolgozok, ahol a csoportvezetőm egy vérbeli bunkó tajparaszt, aki úgy beszél mindenkivel mintha egy darab szar lenne. Azt gondolom hogy ez nagyban hozzájárult ahhoz hogy felerősödjön a betegségem"


Ha ezt papírokkal is alá tudod támasztani, sőt szakvéleményben le is írják, akkor kártérítést köteles fizetni a munkahelyed. Határozott idejű a szerződésed? Akkor azonnali hatályú felmondás mellett még a szerződésed végéig járó fizetést is egyben ki kell fizessék a kártérítési összeg mellé.

Én kilépnék és elkezdeném ezeket behajtani rajtuk.

2015. aug. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sajnos a gyógyszer tompíthatja a szorongást, de megszüntetni csak TE tudod.


A munkahelyed sz.r, gondolom nem onnan akarsz nyugdíjba menni.

Gondolkodj a jövődön, egy 25 évesnek sok lehetősége van :) Le kell zárnod a múltat, anyád olyan amilyen , nem fog megváltozni. Igazi barátnője nem sok embernek van, max haverok akikkel néha villognak valahol. Sose irigyeld őket, a látszat sokszor csal :)

Gondolkodj el azon, nem lenne érdemes otthagyni a mhelyedet, és tanfolyamra menni, munkanélküliként ha támogatják, még pénzedbe se kerül, és találhatnál olyan szakmát amit esetleg még szeretsz is. Vagy hiányszakma (ápolónő), azzal még külföldre is mehetsz.

Most gondolod könnyü ezeket leírni:) én is pánikbeteg voltam/vagyok, időnként kissé maga alá zuhan mindenki, szorong, de meg kell tanulni túllépni rajta, csak akkor kavarodsz ki belőle, ha te magad erős leszel.

Nem szabad belelovalnod magad a rossz dolgokba, a jót kell keresni, a jövődbe "nézni".

Sok sikert :)

2015. aug. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem ismertem az apámat. Amikor anyám terhes volt szétmentek és én soha nem találkoztam vele, időközben meg is halt. "Nevelőapáim" voltak.

Köszi a tanácsokat nektek!

Vannak egyébként céljaim, elképzeléseim munkaterületen. Nem az a fajta vagyok, aki képes lenne évekig ilyen gyárakban dolgozni, ahol állatnak néznek. Az eredeti szakmám varrónő, szoktam maszekba varrogatni gyerekcuccokat és eladogatom, táskákat,ha bejönnek a hidegek, kutyaruhát... :) tök kreatív és leköt. Ezzel kapcsolatban vannak terveim, szeretném ezt fejlesztgetni magamnak és talán egyszer vállalkozásba fogni. A munkanélkülis tanfolyamokon gondolkoztam én is, és a párom is mondta többször, hogy menjek el egy ilyenre, ha van rá lehetőség.

2015. aug. 13. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!