Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánik-szorongásosok! Mondjátok...

Pánik-szorongásosok! Mondjátok meg a frankót a Rivotrilról és a Cipralexről?

Figyelt kérdés

Az egyébként 5 éve tartó pánikbetegségem kb 1 hónapja olyan szinten felerősödött, hogy kénytelen voltam pszichiáterhez fordulni, aki egyből 0.5-ös Rivotril felét írta fel esténként lefekvés előtt. Pajzsmirigy labor eredménytől függően a Cipralexet is felírta, de azt még nem kell szedjem egyenlőre.

Kiváltottam a Rivotrilt és olyan mellékhatásokat olvastam, hogy azt hittem eldobom az agyam és közöltem az orvossal, hogy én ezt rohadtul nem akarom beszedni. Plusz nagyon sok fórumon (többek közt itt is) rengetegszer olvastam, hogy nagyon gáz gyógyszer, függőséget okoz, többet árt, mint használ, nehéz róla leszokni stb.

Nagyon nem akarok ilyenket szedni, a Frontin alkalmanként szerintem bőven elég. Nagyjából egész jól szokott segíteni, de most kicsit eldurvultnak éreztem a helyzetem.

Attól félek, hogy mi lesz ha egyre szarabbul leszek, és ha nem vagyok együttműködő az orvossal, akkor előbb utóbb bekerülök valami diliosztályra.

Nagyon erősen szorongok mostanába, és ha jól belegondolok nem találom az okát. Pl ma mentem a pszichiáterhez a laborbeutalóért, leülök a váróba, velem szembe ülnek 6-an és attól paráztam, hogy észreveszik rajtam, hogy akkor is pont nagy harcokat vívtam magamba a szorongással. Össze vissza izegtem-mozogtam a széken, a hajamat piszkáltam, ide-oda forgattam a fejem, a lábamat rakosgattam, 2 percenként elővettem és elraktam a telefonom és közbe azt néztem, hogy figyelnek-e rám. Némelyik nézett is, egy hapsi folyton bámult a pofámba és ettől egyre idegesebb lettem. A vége az lett, hogy kimentem a mosdóba, bevettem egy frontint. Az viszonylag gyorsan hatott is valamennyire, de úgy próbáltam elterelni a gondolataimat a saját szorongásomról, hogy folyamatosan telefonáltam hol a párommal, hol a barátnőmmel és odébb mentem a bámuló emberektől. Viszonylag megnyugodtam, mire a másfél óra várakozás után behívtak, de nem lettem tökéletes. Elmondtam a dokinak hogy nem akarom szedni a Rivotrilt,mert félek a mellékhatásaitól, de ő csak azt mondta, hogy deeee deeee szedjem, mert ez kis dózis, nem lesz semmi bajom.

Én viszont nem bízok benne, néha arra gondolok hogy ez egy összeesküvés. Teletömjenek minden embert ilyen szarokkal, hogy aztán csak egyre rosszabbul legyenek és mégtöbb gyógyszer kelljen. Szóval, hogy nem segíteni akarnak valójában, hanem hogy csak a gyógyszeripar menjen. Mondjuk a rivotril pont kőkemény 60 ft volt, meg is lepődtem, de elolvasva a papírját ez egy rohadt kábítószer nem más, szerintem. :( Tényleg csak ez van? Nincs kiút ebből? És mi van, ha egyedül, elhatározásügyileg kevés vagyok, hogy na akkor én most itt befejeztem és meggyógyulok egyedül? Sokszor úgy érzem egyedül nem vagyok rá képes, hogy túl elhatalmasodott rajtam ez. A munkába járás is egy mindennapos küzdelem, mert ott ér stresszinger rendesen. Gondolkoztam is, hogy keresek más melót, mert közbe ki is irattam magam táppénzre emiatt. Ha itthon vagyok, vagy bármi más dolog elintéznivaló van, mászkálni kell ide oda, nincs szükségem se frontinra se semmire, elvagyok minden nélkül. Csak ha dolgozni kell menni, ott érzem nagyon erősen, hogy összeroppanok idegileg.

Mit mondtok?


2015. aug. 17. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az az összeesküvés, az nem elmélet! Valós dolog, hisz legtöbben tudjuk ezt, de nem tehetünk ellene semmit. Illetve még is. Ki kell lépni a mókuskerékből addig amíg lehet. 40 évig szenvedtem hasonlóan mint most te. Enyhe depressziós epizóddal kezdtem, a vége skizofrénia lett. Mire én elfogadtam a recepteket de gyógyszertárba nem mentem vele. Oxigént lélegezve teljesen rendbe jöttem, megszűntek kínjaim. Most 50 éves múltam, de szabad vagyok és boldog!
2015. aug. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Skizofréniával nem állsz semmilyen kezelés alatt?
2015. aug. 17. 13:47
 3/13 anonim ***** válasza:
Már két éve hátat fordítottam az összes orvosnak.
2015. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
És dolgozol stb? Teljes értékű normális életet élsz?
2015. aug. 17. 13:58
 5/13 anonim ***** válasza:
igen, teljesen egészséges vagyok
2015. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Be ne szedj semmit! Nekem is felírt a pszichiáter ilyen szarokat, de csak rosszabb lett minden (délben olyan fáradtság, mint éjszaka, totál működésképtelenné váltam), 3 hét után ki is dobtam a gyógyszert és megoldottam a gondjaim magam. ez évekkel ezelőtt volt, és tök jól vagyok. ellenben fater volt munkatársa 30 éve szedi kb ezeket a szarokat és már ha nem szedi be totál bekattan és lebontja a fél lakást! ő már nem tud leállni róla, de ha meg szedi totál munkaképtelen, lefárad stb. ez egy ördögi kör, aki belemegy nincs kiút, tényleg kb mint a drogok, csak ez legális, akik feltalálták ezeket a gyógyszereket, azokat kéne ezekkel teletömni!
2015. aug. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

és ha netán súlyosbodok és valami zárt osztályon kötök ki? akkor nem lesz választásom.

Ki az aki tud nekem segíteni ebben, hogy ne húzzam fel magam mindenen és ne szorongjak állandóan és ne legyenek már pánikrohamaim?

2015. aug. 17. 14:29
 8/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A szervezet az egy komplikált rendszerben működik, aminek működéséhez olyan táplálékra van szükség, amiből elő tud állítani a számára, működéséhez szükséges anyagokat, ezen anyagok előállításához a sejteknek oxigénre van szüksége. Ha a sejt nem kapja meg a megfelelő mennyiségű oxigént, akkor nem képes maradéktalanul ellátni feladatát, és ha ezek a maradékok halmozódva vannak, akkor beszélünk betegségről. A sejtek működését az úgynevezett lélek vezérli. A lélek energiája viszont a sejtjeink teljesítőképessége függvénye. A szervezetben fellépő oxigénhiányos állapotok, a lélekben, a vezérlésben is zavarokat alkot, megjelennek pszichés tüneteink.

Ha a hiányzó oxigént pótoljuk, ezek a tünetek lassan elmúlnak, a lélek felszabadul.

2015. aug. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as, és dolgozol is?
2015. aug. 17. 15:14
 10/13 anonim ***** válasza:
azonnal ható gyógyszert mint a frontin, xanax nem szedek annyira elálmosít csak cipralexet ennek semmilyen mellékhatása nincs, szorongásom ettől még van de ilyen erős pánik rohamom nincs.
2015. aug. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!