Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez már súlyos elmebetegség?

Ez már súlyos elmebetegség?

Figyelt kérdés
Nem gondoltam volna, hogy ezt a kérdést is komolyan gondolom, és felteszem valaha, de mostanában eléggé fura helyzeteim vannak. Addig kell csinálnom valamit, ameddig nem érzem, hogy "most már jó, abba hagyhatom". Ez pár hónapja van, talán 1-2, például egy teljesen normális dolog, a bal kezemet előrébb húzom a jobb kezemntől, ugyanígy a lábammal is, és éreznem kell, hogy a bal kezem előrébb van, nagyon kevésszer jön ez az érzés elő, és addig tartom úgy, míg nem érzem jónak. Pedig tisztában vagyok azzal, hogy a bal kezem és a lábam előrébb van, mégis mintha az agyam játszana velem, és nem érezteti úgy. Aztán mindenféle rémes saját kreált babonás gondolatok jönnek. Ez mi lehet? Megijedtem, hogy katalepszia, ami a skizofrénia egy tünete, a mozdulatlanság, de talán ők ezzel nincsenek tudatában. Vagy ez OCD? De ott megint a rendmánia jellemző, és a gyakori kézmosás.

2015. aug. 18. 22:55
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Márming addig tartom úgy, ameddig nem érzem át az érzést, hogy a bal kezem előrébb van...pedig tudom, hogy előrébb van.
2015. aug. 18. 22:58
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Te ténylegesen skizo vagy...;)
2015. aug. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt miből következtetted ki?
2015. aug. 18. 23:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem skizofrénia (ennek ahhoz köze nincs), ezt kényszerbetegségnek hívják. Annak az egyik megjelenési formája. Amikor valamit (ami lehet akár egy teljesen lényegtelen mozdulat is) többször kell ismételni, vagy eltúlozni, hogy ténylegesen tudatosuljon, hogy "most már kész".
2015. aug. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mert ha nem csinálom meg, akkor olyan rendezetlennek tűnik minden, és félek, hogy eltarthat sokáig ez az érzés, hát inkább megcsinálom, hogy nyugtom legyen. De ugyanez van gondolati téren is, az is az OCD tünete?
2015. aug. 18. 23:34
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, az is.
2015. aug. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Elfog ez múlni? Vagy keressek fel szakembert? (Ugyanis, ha nagyon erős az akaratom, akkor leküzdöm és nem csinálom meg a kényszert, de félek, hogy rossz lesz).
2015. aug. 19. 00:14
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja meg, nagyon félek a tudatszint csökkenésétől, pl. Félek, hogy bizonyos emberek szintjére süllyedem, ill átáll a gondolkodásmódom az ő gondolkodásmódjukra, vagy mesevilágban fogom magam érezni. Ezért megcsinálok bizonyos cselekdeteket, átgondolom a helyzeteket, amíg nem érzem már jónak, hogy oké, ez nem fog bekövetkezni. De pár napja még tudtam, hogy butaság, mert ilyen a valóságban nem létezik, viszont most rettegek. És ez a fura, hogy miért változott meg ilyen hirtelen a gondolkodásmódom. Ilyen tudatváltás ugye nem létezik, a pzichológiában (hogy az illető gondol egyet, és másnak érzi magát, nincs ott a valóságban)?
2015. aug. 19. 00:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha szükségét érzed, keress fel szakembert. Bár én előbb inkább pszichológust javasolnék, eléggé fenntartásaim vannak a pszichiáterekkel kapcsolatban. Enyhe esetben túlzás lenne egyből gyógyszeres kezeléshez fordulni, és ráadásul a pszichiátereknek megvan az a "jó" szokásuk, hogy verébre is ágyúval akarnak lőni.

De szerintem ameddig ez nem hat ki az éeltminőségedre, nem szükséges vele foglalkozni.

Bár nekem csak az a furcsa, hogy ilyen hamar jelent meg.


Attól meg nem kell félned, hogy mentálisan elkorcsosulnél, elbutulnél, stb, mert ennek semmi kihatása nincs az értelmi képességekre.

2015. aug. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De rendes vagy, igazából mindig érzékeny lány voltam, és nem szeretném az egyetemes éveimet szorongással kezdeni.
2015. aug. 19. 01:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!