Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyre gyakoribb ébredés vs....

Egyre gyakoribb ébredés vs. Egyre kevesebb Rilex tabletta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Íme az én érdekes történetem, ez se mindenkivel történik meg...

Durván 1.5 éve csináltam egy hülyeséget fájdalmamban, viszont szarrágó emberek kiszínezték a dolgot és mint "jó indulatú" pletykát útra is keltettek. A vége nem tudom, hogy hol tarthatott, de az emberek a munkahelyemen kiközösítettek illetve kinevettek én pedig alapjában véve jól éreztem magam a munkahelyemen, viszont rámtört a pánikroham, hogy mit pletykálhatnak rólam és mindenáron fel akartam mondani odáig jutva, hogy már csak néztem ki a fejemből mert megtörtént az idegösszeroppanás... Elmentem pszicháterhez ő adott nyugtatót meg antidepresszánst, úgy nézett ki, hogy működött a dolog. Viszont észrevettem az idegösszeroppanásom után egy prá héttel, hogy szombatonként (ami alap szokott lenni) már nem volt kedvem lepihenni egy jó ebéd után. Eltelt egy-két hónap 6-kor elkezdtem felébredni (pedig mindig órára keltem), még egy-két hónap és már 5-kor kezdtem ébredni, eltelt fél év és hajnali 2-kor kezdtem ébredezni és természetesen nem tudtam visszaaludni. Eltelt 8 hónap nem bírtam elaldudni: jött az altató. 3 hétig 2 szemmel indítottam, de nem hozott megoldást... aztán a következő 4 hónapban letettem egy szemet, majd visszavettem 2-re. Aztán megint 1, míg végül már az egy szemtől sem aludtam csak vagy 2-3 órát. Ekkor úgy döntöttem, hogy akkor inkább nem alszok semmit, letettem az altatót. Jöttek a gyógynövényes kapszulák meg teák (közben persze megy a pszichoterápia már vagy 4 hónapja) hol aludtam hol nem, viszont ha aludtam is 5-6 órát, akkor is felébredtem 4-5-ször... Aztán a doki mondta, hogy a Rilex tabletta segíthet. Jó, gondoltam mit veszíthetek, hát bevettem egy szemet a 2.5 mg-osból, aludtam vagy 6 órát ébredés nélkül. Erre kicsit megijedtem, hogy valami lórúgás gyógyszert írt fel a doki szóval inkább leraktam: gyógynövényezés folytatódott, de felébredtem most már 8-10-szer egy éjszaka. Mondom jó, akkor Rilex-ezzünk (bár féltem tőle mert 4 hétnél tovább nem ajánlott a szedése, mert függőséget okozhat) és elkezdtem bevenni egy fél szemet, amitől aludtam vagy 6 majd 7 órát... ismét elhatároztam, hogy nem veszem be, persze ébredeztem mint az állat. Jó akkor beveszek egy negyed szemet, úgy aludtam mint a bunda ébredés nélkül. Ismét elhatároztam, hogy leteszem (ez volt tegnap), 22:30 meg 00:30 között legalább 10-szer ébredtem fel, ezt meguntam, bevettem egy NYOLCAD szemet... csodák csodájára még vagy egyszer felébredtem vagy 2 óra fele, de ha a TV nem kapcsol be 6-kor, akkor akár 7-ig is aludhattam volna... Kérdésem a következő: nyugtató altató gyógynövényeket használok, ami el is altat, viszont ha nem veszem be a Rilex-et, akkor eljutok oda, hogy majd másodpercenként ébredek, vagy ha beveszem és úgy néz ki, hogy egyre csökkenő adag mellett is egyre nyugodtabban alszok, akkor egy idő után elhagyható lesz-e a gyógyszer és elmúlnak-e/kihalnak-e a szervezetemből a felébredések is? Nem akarok se függő lenni, de így élni se akarok tovább!


2015. aug. 25. 11:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen gyógyszer ez a rilex de ha hatásos akkor szedjed nyugodtan! :)
2015. aug. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most komolyan: ilyen jól hat egy gyógyszer, ezért inkább nem szeded? Logikus... :
2017. ápr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Érdekes volt elolvasni írásodat. Én ma kezdem el használni ezt a gyógyszert.
2017. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én hosszú időn keresztül szedtem minden este egy felet és működött. Nem szoktam hozzá. Ezzel próbáltam megölni magam, több levéllel bevettem belőle és még kórházba se kerültem tőle. Nyugodtan szedjed!
2018. okt. 13. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És ugye az van a betegtájékoztatón, hogy max 2db, 3 már kórházi körülmények között. Pedig nekem a 3db sem hatásos.
2018. okt. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos egy idő után már nekem sem volt hatásos a három sem (annyi volt felírva, pedig nem voltam kórházban). Ehhez is ugyanúgy hozzá lehet szokni, mint a többi benzodiazepin típusú gyógyszerhez. De hogy akinek kis mennyiségben is hatásos, miért nem szedi, azt nem tudom... :)
2018. okt. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hogy örülne neki. Van esetleg feleslegben? Átvenném xD
2018. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elég régen volt már, hogy ezt a cikket írtam. Közben kiderült, hogy szorongtam és pánikbeteg lettem. Na akkor aztán Rivotril majd antidepresszáns... végül elhagytam mindet (a második fajta gyógyszer SSRI volt, az okozott nagyobb károkat, de talán az is lassan elmúlik). Szedtem utána 5HTP-t, ami segített, majd Ashwaganda-t (ami szintén segített az SSRI által generált problémán is). Na mindegy, a lényeg: átváltottam más üzemmódba, inkább tőlem féljenek, mint hogy én féljek bárkitől is. Így megakadályozható, hogy még egyszer végigmenjek azon a 2-3 éves tortúrán.
2018. okt. 24. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!