Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában nagyon gyakran...

Mostanában nagyon gyakran van, hogy kitalálok, belemagyarázok a dolgokba, amolyan feltételeket. Miért van ez?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon gyakran van,hogy kitalálok,belemagyarázok a dolgokba,amolyan feltételeket,h " ha most ezt csinálom/nem,akkor az lesz".pl.:"Ha most még visszamegyek a hűtőhöz,h mégtöbb tejet öntsek a kávémba,akkor elüt egy kocsi délután." Kismillió ilyenem van egy nap,és már unom is.. De abbahagyni még nem sikerült.Mire utalhat ez?

(18/L)


2010. márc. 11. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy darabig én is csináltam ezt. Nem tudom, hogy, minek a hatására múlt el, de egyszer csak leszoktam róla. Nekem azt mondták akkor, hogy mániás depresszióm van. Ezt nem orvos mondta, mert nem voltam ezzel dokinál, hanem laikus. De én is kíváncsi lennék, hogy mitől van ez?

Én akkor tettem így, mikor munkanélküli voltam, unatkoztam otthon, valószínűleg tényleg egy kicsit depressziós lehettem a sok csalódástól, amit az álláskeresés közben szenvedtem el, értéktelennek éreztem magam. Amint lett munkám és sok lett a napi teendőm, észre sem vettem, de felhagytam ezzel a szokásommal.

2010. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, túlkombináció! Én például ha elindulok otthonról, és ha még visszamegyek valamiért bal kézzel hármat kopogok az ajtón, hogy ne érjen baj. Vagy vn egy kabalanyakláncom! Azt mindig hordom magammal, amikor elmegyek otthonról. Egy párszor már otthon felejtettem, és akkor úgy éreztem nem vagyok biztonságba. Sok minden volt már, de egyre ritkábban fordul már elő velem. Mert azért elég fárasztó ez a túlkombinálás. Egy kis önuralom segít!
2010. márc. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kicsit énis ilyen vagyok, csak nemilyen formában. nekem hasonló dolgok jutnak az eszembe, h velem v mással baj lesz v meghal, de nem társul hozzá h még ezt meg azt kell csinálnom h ne legyen. egyszerűen csakígy eszembe jut, h szegény kutyánk már tök öreg. és másnap elkellett altatni. vagy az h szegény nagymamámat alig látogatom, pedig kitudja meddig él még...3 nap múlva kórházba került és meghalt. vagy az h dejó h én nemvagyok allergiás semmire....2-3 hónapon belül azlettem. ésmégegy, vajon milyen lehet egy autóbaleset? félév múlva lett is egy, totálkárosra törtem az autóm....

na velem ilyenek vannak....már próbáltam ezekről leszokni, h ha eszembe is jut vmi hülyeség, akkorsem foglalkozom vele, dehát ilyen múlttal kicsit nehéz :S

2010. márc. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Pedig ha értelmes címet adnál, akkor könnyebben találnának ide azok, akik segíteni tudnak, a többiek idejét meg nem rabolnád.
2010. márc. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kényszerbetegség?
2010. márc. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

jó szerintem "csak" hülye vagyok egyébként:D a jó dolgomban vlszeg problémát generálok..abba kell hagynom,nem igaz,hogy nem tudom...ha nem tudom abbahagyni akkor...:D:D tényleg megpróbálom mostantól:)

köszi a válaszokat mindenkinek!:)

2010. márc. 11. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!