Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet egy étkezési...

Hogyan lehet egy étkezési zavart önállóan kezelni? Valakinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés
Jártam már pszichológushoz, végigcsináltam egy terápiát is, most pedig majd csoportos terápiára fogok járni, sokat segített, de az étkezési zavar nrm múlt el. Hogy kezeljem, hogy végre kikerüljek ebből?

2015. szept. 9. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ezt en is szeretnem tudni :( Szerintem az onbizalom dolgot kell magunkban helyretenni, vagy legalabbis az onutalatot enyhiteni. Az elet mas teruletein kell sikereket elerni es elegedettnek kell lenni az eletunkkel....valami ilyesmi de hiaba probalok en is kikecmeregni belole...mar tobbb, mint tiz eve benne vagyok.


Irhatsz privatban, ha gondolod....

2015. szept. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz, a legtöbb embernek nem is sikerül teljesen. Na ezt nem elrettentésnek írom, épp ellenkezőleg, ha javult a helyzeted és enyhébb formában van jelen az evészavar, az már nagy szó, akkor nagyon jól csináltad :)

Láttam, hogy beírtad kulcsszónak a borderline-t is, ezek szerint borderline-os vagy? Azt is kezeli/kezelte valaki terápiában? A BPD és az evészavarok sokszor együtt járnak, ezért szerintem amíg a BPD-t nem kezelik eredményesen, addig az evészavar sem fog tünetmentessé válni.

2015. szept. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Borderline-nal kezeltek. De arra nem volt elég az idő, mivel az 5 év terápia alaphangon.. Csak az az érdekes, hogy a borderline-t már nagyjából tudom kezelni, de az étkezési zavar szörnyű..
2015. szept. 9. 23:12
 4/11 anonim válasza:
En nem voltam benne sokáig, 2 évig volt bulimiám és anorexiám felváltva, bár 11 éves korom óta vagdostam magam (csak úgy, nem öngyilkosságból). Jártam kb fél évig terápiára, és elhitettem a pszichológussal, hogy sokkal jobban vagyok, majd még rosszabb lett... Abból kaptam erőt, hogy láttam a szüleimen, mennyire megviseli őket, hogy nem bírok enni... És elhatároztam magam... Nem álltam mérlegre, tudatosan elkezdtem enni és nem néztem kirakatüvegekbe..barátnőm elrángatott vásárolni és vettem egy csomó szűk ruhát hirtelen elhatározásból, meg is dícsértek benne utána :) felvettem már szoknyát is a nagy L-es pulcsijaim helyett és azóta is tudatosan mondogatom magamnak, hogy jól nézek ki. Eleinte nagyon nehéz volt, nagyon kivoltam, de belejöttem. Választottam még egy sportot a balett mellé, most épp rúdtáncolok :) szombatonként, ha megtehetem és nem kell sokat tanulnom megpróbálok relaxálni: illatos, forró fürdő, nagy gonddal elkészített reggeli tálcán, közben filmet nézve, stb :) ezek nagyon sokat segítenek, nőnek érzem magam tőlük. Odafigyelek arra, hogy igényes legyek, és többet foglalkozok azzal
2015. szept. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

(előző vagyok, bocs, csak véletlen elküldtem közben :D) ... azzal, mint a soványsággal, pedig egyáltalán nem vagyok kövér, és már el is hiszem magamról :) Tudnod kell, hogy van kiút!! Nekem az volt a legnehezebb, hogy nem hitgem, hogy bármikor is jobb lesz, hogy lesz olyan, mikor szinte folyton boldog vagyok és társasági ember, nem egy magamba zárkózó depressziós :) De meg lehet csinálni :) én már egy éve végeztem vele, és most lett először bátorságom ezekkel kapcsolatos dolgokat olvasni, eddig rá se gondoltam, mintha egy éve élnék... Pedig már mérlegre is állok, és nem keseredek el, csak 1-2 kg-val kíváno kkevesebbet (ami szerintem elég normális). De pl én is félek még nagyon, hogy újra előjönnek ezek a gondolataim...

Mindenesetre sok sikert kívánok, ha gondolod írj privit nyugodtan, nagyon szívesen segítek :) Kitartás!

2015. szept. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Utolso, most hany eves vagy? Es Te, kerdezo?

En az elso vagyok, 28 eves es nalam mar tobb, mint tiz eve fennall a dolog, vannak rosszabb- es jobb idoszakaim persze.

2015. szept. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
tereld el minél inkább a figyelmedet az ételről, a kalóriákról, a súlyodról, a testképedről, és a tested helyett az elmédre, a személyiségedre, az érzéseidre és az egészségedre fókuszálj. ne az étkezési zavar nyelvén gondolkodj és érezz, racionálisan fogalmazd meg, mi a valódi problémád, mi az, ami elől ebbe menekülsz, vagy hogy mit akarsz az evészavaroddal kifejezni, és azt hogy fejezhetnéd ki másképp. felejtsd el a régi sérelmeket, és bocsáss meg azoknak, akik bántottak, és bocsáss meg magadnak is, a múltat már nem lehet megváltoztatni, viszont a jövőből még bármit ki lehet hozni. fedezd fel, hogy kicsoda vagy az evészavar nélkül és hogy kicsoda is szeretnél lenni (a terápia pont erősítheti az étkezési zavaros identitást, úgyhogy szerintem nem is való mindenkinek), meg fogsz lepődni, milyen érdekes és különleges ember is vagy valójában.:)
2015. szept. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, MIÉRT alakult ki. Mi áll a háttérben?
2015. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Sok tényezője van, melyikre gondolsz?

Negatív szülői hatás, társadalmi elvárások, párkapcsolati bántalmazások, borderline személyiségzavar, gyermekkori komoly lelki sérülések. Az én esetemben nagyjából ezek..

2015. szept. 21. 09:12
 10/11 anonim ***** válasza:
A bordernek tünete az étkezési zavar, míg az eredeti probléma nem tűnik el, ez is megmarad. Esetleg a formája változik. Nyilván az a lényeg, hogy mit képvisel számodra...valamiért szükséged van rá még, ergo én inkább a border kezelésébe fektetnék energiát. Esetleg megbeszélhetnéd a pszichológussal, hogy ha a csoportos terápián nem juttok ennek a végére, akkor egy célzott kognitív viselkedésterápiával legalább bekorlátozhatnátok...De szerintem a csoportos terápia működni fog, bízz benne :) ne pánikolj előre.
2015. szept. 22. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!