Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől van? Le lehet szokni?

Ez mitől van? Le lehet szokni?

Figyelt kérdés

Tudom, nem ebbe a kategóriába tartozik, de máshol senki sem válaszolna nekem.

Az miért van, hogy mindentől megijedek? Főleg a buszoktól félek.. mikor van ilyen hangos durranás náluk. Látok egy buszt és mindig be kell fognom a fülem, hangosabbra állítom a zenét, de akkor is hallom és mindig ugrok egyet. Félek a lufiktól is, hogy kidurrannak, a kutyaugatástól.. megyek az utcán és azt nézem melyik házban van kutya.. tűzijátékot sem szeretem, stb.. Valahogy ezt "le lehet állítani"?

Köszönöm előre is a válaszokat, bunkók kíméljenek!

25L


2015. szept. 23. 13:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pont erre vannak a pszichológusok. Menj el egyhez, ne itt várj megoldást.
2015. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen már gondoltam rá, de szerintem ki röhögne..

Mitől lehet ez egyébként?

2015. szept. 23. 13:34
 3/12 anonim válasza:

Magyarán ijedős vagy. Ez egy adottság, faterom mellett ágyúval lőhetnél nem ijedne meg.


Talán keress egy vicces kedvű embert aki egész nap ijesztget és vesd alá magad ilyen stressz teszt félének :D hátha jobb lesz

2015. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
szakember nem nevetne ki :)
2015. szept. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Próbáltam "megszoktatni" magammal, de ha már jön a busz, akkor össze vagyok zavarodva... még kerülök is haza felé a munkából (gyalog járok), olyan helyre, ahol nem megy busz..

2015. szept. 23. 13:36
 6/12 anonim ***** válasza:
az röhög aki nem érti. pszichológus nem így reagál, csak ha a fogadat akarod betömetni vele
2015. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:

azt mondják, hogy aki ijedős annak rossz a lelkiismerete.

te megtudod mondani, van benne valami kérdező?

2015. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nincs rossz lelki ismeretem.

Félénk vagyok, zárkózott.

2015. szept. 23. 13:42
 9/12 anonim válasza:
az 1-esnek adok igazat, ha valóban zavar, keress meg valakit aki érdemi segítséget tud adni.
2015. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szakember nem nevet ki,nem te lennél az első ijedős,akivel találkozik. Ha zárkózott vagy,félélénk,segíthet neked a helyes önkép,és az önbizalom kialakításában.
2015. szept. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!