Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetnék úrrá az...

Hogyan lehetnék úrrá az érzelmeimen, kisebbségi komplexusomon?

Figyelt kérdés

Azt hiszem túlzottan is hatással vannak rám az érzéseim, sőt, másokéi is.

nagyon könnyedén megérzem az emberek hangulatát, tudom mikor őszinte egy mosoly és mikor nem, mikor hazudnak nekem és mikor akarnak átvágni.

Ez viszont a negatívumokra is igaz, a rossz hangulatot is megérzem, és ez a kisebbségi komplexusommal összeadva társas-szituáció gyilkos tud lenni.


Egy kolléga morcosan néz rám (lehet hogy csak rossz napja van), vagy a főnök megjegyez valami kicsiséget, és máris pánikolok. Annyira függ a hangulatom a környezetemétől, és a rólam kialakított aktuális véleményüktől, hogy ha kell, ha nem, belerángatódom ezekbe a finom jelekbe.


A túlzott empátiámat nyilván nem tudom kiiktatni, de hogyan érhetem el, hogy amit leveszek a másiktól, azt ne szívjam mélyre?



2015. szept. 25. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Én is mindég ilyen voltam, és még most is ez van. Valami nyugtató segíthet neked. Nem kell erős szerre gondolni, valami gyenge is használhat neked. Majd a doki megmondja mi legyen.
2015. szept. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Felejtsd el amit az előző mondott!Szerintem jógázz az jót tesz a testnek és a léleknek.Ha egy picit gyakorolod a jógázással hogyan szállj magadba és relaxálj,akkor a kellemetlen kívülálló gondolatokat is megtudod szűrni.Amúgy én is ilyen vagyok és én sem jógázom még de terveim között szerepel ártani nem árthat.
2015. szept. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!