Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszergondolataim lehetnek?

Kényszergondolataim lehetnek?

Figyelt kérdés

Az általános suliban, de meg a gimiben is össze-vissza sértegettek bántottak hátrányos külsőm és visszahúzódó természetem miatt, és ezek annyira mélyen érintettek engem akkor, hogy az elkövetkező egy évtizedre meghatározták az életemet. A közérzetem, a hozzáállásom az emberekhez, az életkedvem mind mind ezek hatására alakultak, és rendszerint nem jól. Szenvedtem. Szenvedek még most is azok miatt a tapasztalatok miatt. Folyamatosan azokra a bántó szavakra gondolok, és újra meg újra átélem azokat a szörnyűséges pillanatokat emiatt nagyon rosszul vagyok. Alacsonyabb rendűnek érzem magam. Manapság pedig csak rosszabbít a helyzetemen, hogy mindenért 10-szeres energiabefektetéssel kell küzdenem, amit az előnyösebb külsejűek viszonylag könnyen megszereznek. Az emberekről nagyon rossz a véleményem.

Hogyan jöhetnék mégis ki ebből? Kényszergondolatok lehetnek? Mert mindig előjönnek. De legerősebben akkor, ha valami bántót észlelek valakinek a beszédében vagy viselkedésében.


2015. okt. 11. 00:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy egy kényszerbetegség, inkább arról van itt szó, hogy nem tudtad feldolgozni a bántásokat. Menj pszichológushoz, segíteni fog.
2015. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!