Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinesztéziám van?

Szinesztéziám van?

Figyelt kérdés
Gyerek korom óta úgy gondolom hogy a hangoknak és a betűknek van színük. Pl. valaki azt mondja Cirmi, nekem fehér macska jut eszembe világoskék masnival a nyakában. Mert a 2 I betű miatt hideg a hangzása. Az Ildiről szőke nő jut eszembe világoskék ruhában, pedig minden Ildi akit ismerek barna. Az O betűről sárga szin jut eszembe az Aról piros. A magánhangzók nőiesek, a mássalhangzók nagyrésze férfias, keményeb a hangzásuk. Szeretem a régi techno és trance zenéket és sok számban a zongora introt kéknek látom és valami régi játszótér komcsi vasból készült mászókákkal jut róla eszembe vagy vmi régi épület (nem rossz értelemben de eltudok képzelni bizonyos zenéket háttérzenének filmekbe). Az acid techno számokat többnyire zöldnek látom. A zenék amik meg naponta a rádióban mennek és giccsesnek találom őket, azokról nem összeillő giccses szineket képzelek el meg utálatos embereket. Pl. Danza Kuduro sárga-narancssárga-piros-rózsaszin és annyira meleg hogy agressziót vált ki belőlem. Ez szinesztézia?

2015. okt. 29. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sztem igen. Nekem is van de en a szamokat latom szinesnek föleg. 1 feher, 2 piros, 3 zöld, 4 sarga, 5 barna, 6 fekete, 7 vilagosbarna, 8 vilagoskek, 9 sötetkek, 0 atlatszo.

Betüket is, pl A vilagoskek, B sarga stb.

2015. okt. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, de ez még egy enyhébb változat. Gyermekem autista, és neki elég komoly szinesztéziája van (autikra jellemző). Nála az ízek, szagok, látvány, bőrérzékelés, hangok egyaránt keverednek. (De nála is mindennek van színe.)
2015. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, lehet gyenge szinesztézia.

Nálam színe van a szagoknak, a számoknak, a betűknek, a neveknek, az emberek hangjának, a zenei hangoknak és a különféle zajoknak. A zenei hangoknak formája is van, a különböző hangszerek különböző hangmintázattal rendelkeznek. Így pl. le tudok festeni egy zenét és később ha ránézek egy ilyen képre, vissza tudom róla játszani fejben a zenét. Szoktam is zenéket, zajokat festeni.

Amúgy az előző válaszoló írta, hogy autiknál ez gyakori, érdekes mert én meg aspergeres vagyok és nem gondoltam eddig, hogy ez emiatt lehet.

2015. okt. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én nem vagyok sem autista sem aspergeres, mégis elég furcsa vagyok. Sokszor nemtudok este elaludni mert úgy érzem nemtudom kikapcsolni az agyamat, vagy stresszelek vagy hiperaktiv vagyok. És a hangokra extra érzékenyek a füleim, pl. fáj a fejem ha valaki mosogatás közben csörömpöl a tányérokkal, ha valaki csámcsog, hangosan fújja az orrát, idegesitően nevet azon rendesen felhúzom magam, annyira zavar. Ami még furcsa: vissza tudok emlékezni dolgokra 1-2 éves koromból, pedig azt mondják a gyerek nem emlékszik 3 éves kora előttről semmire. Lehet van valami mentális zavarom csak nemtudok róla. :D
2015. okt. 31. 22:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!