Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt állna be...

Mennyi idő alatt állna be személyiségváltozás?

Figyelt kérdés

Ha az ellenkezőjét csinálnám mint eddig ?

Ha eddigi életbe Introvertáltság, zárkózottság,lassúság volt jelen, emiatt társaság kerülés és ezekből kifolyólag gyenge önértékelés.

Na de mi történne, ha teljesen új életmód, új környezet lenne, egyik napról másikra,meg szakítanék mindent ami emlékeztet az eddigire, és tudatosan az ellenkezőjét csinálnám, ez alatt azt értem, minden apró részletre figyelnék ami körülöttem van, és ha valami visszahúzna a régi "énhez, tudatosan kizökkenteném magam, mint ahogy tudatosan belemennék helyzetekbe, társaságokba. kitágulna a figyelem ?

Mik lennének, a jelei az élettani hatásai/következményei ? és mennyi idő után jelentkeznének ?


2015. nov. 3. 18:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alapszemélyiség nem sokat tud változni.

Ami az introvertáltságot illeti, arról már olvastam. Van olyan, aki introvertált, de a munkája miatt kénytelen extravertáltként viselkedni. Soha nem lesz extravertált, csak nagyon kifárad attól, hogy nem viselkedhet úgy, ahogy neki jó, s gondolom, a szabadidejében totál befordul, hogy legalább akkor legyen békén.


Az önértékelésed nem feltétlenül változik attól, hogy társaságba jársz, de ez pont az az elem, ami szerintem fejleszthető, legalábbis ilyesmikről azért hall az ember...

Érdekes kérdés ez, többet viszont nem tudok hozzátenni...

S azért ahhoz is kell egy speckó személyiség vagy valami, hogy ezt a nagy váltást egyáltalán meg tudd csinálni...

Valami változást természetesen okozna, ahogy a nevelés, környezet is számít, nemcsak a veleszületett dolgok.

2015. nov. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Megőríteni meg tudod magad, ha nagyon igyekszel, de minek?


A többi butaság.


Van, amin nem tudsz változtatni, mert olyan alap az életedben, a személyiségedben, mint a házban a tartóoszlop. Egy introvertált ember soha nem lesz extrovertálttá, max. egy kicsit nyitottabbá. Sok-sok munka kell hozzá és nem kerti ásásra gondoltam, hanem a lelkeddel való bánásra.


A zárkózottság az introverzió velejárója, de nem egészen fedi egymást a kettő. Sok minden miatt lehet az ember zárkózott.


A lassúság vagy alkati vonás - azaz eleve ilyen vagy -, vagy pedig erősen fogod magad, kényszerekkel, sokat agyalsz, mielőtt cselekednél, mindenütt a tökéletest akarod adni. Ez részben a rossz nevelés eredménye.

Magyarországon sok szülő és még több sok rossz tanár teszi így tönkre a gyereket.


Az alapproblémád, az gondolom, a gyenge önértékelés. Ennek szinte minden bizonnyal a saját szüleid gyenge önértékelése az alapja, plusz egyéb más tényezők is hozzáadódnak.


Akár lassú vagy, akár introvertált, akár alapos, akkor is megvannak ennek a személyiségnek a pozitív vonásai, főként hosszú távon. (Az introveráltak későn érnek lelkileg, de annál szebb lehet a virágzásuk.)


Ha meg tudnád tenni azt, amire te vágysz, mert azt hiszed, hogy az a baj, akkor egy elmeorvos azonnal beutalna a pszichiátriára. Az ilyen súlyos fokú személyiségváltás ugyanis vagy szervi probléma miatt van (pl. agydaganat) vagy nagyon súlyos mentális gondok miatt - ezt nem részletezem.


Sokkal egyszerűbb az, ha elfogadod magad olyannak, milyen vagy, és abból próbálod kihozni a legjobbat, amilyen anyagból te vagy gyúrva.


Egyszerű példával élve: ha te ébenfa vagy, akkor ne akarj mázas agyagkorsó lenni, igyekezz míves, értékes szekreterré lenni. Ezt jelenti az önismeret és az önelfogadás. :)

2015. nov. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Az önértékelésed nem feltétlenül változik attól, hogy társaságba jársz,"

hát én ezt úgy gondolom, ha társaságba jár az ember egy idő után ragadnak rá dolgok, amikből jönnek a visszajelzések, mint pozitívumok, vagy én ahogy elképzelem, kiszélesedik a látókőr, valami olyan új dologba jó vagyok és felnéznek, amit eddig még nem csináltam. Persze leginkább gyerekévekbe fejlődik az önértékelés..

Na de Miért alapoznak rá ? vannak ilyen pozitív, meg mindenféle változással kapcsolatos könyvek.. Azért biztos csak van valami igazság alapjuk.. persze maximum az hogy nem mindenkire hat. Na meg ahogy olvastam, a legújabb tudományokból megállapították hogy az inteligencia fejleszthető, bővíthető.. nemtudom ez mennyire reális.

Most is olvastam egy ehhez kapcsolódó témájú könyvet, abba meg azt a tényt jelentik ki, hogy "ha mindig azt csinálod amit csinálsz, ugyanazt kapod" ok okozat.. Nemtudom higgyek e ezekben... de volt egy pozitív könyv amiről írták hogy jó, és másnak segített, azt olvastam alkalmaztam amiket leírt a gyakoraltba, kis apróságokat... és tényleg működött, Néztem is. Bár nem tudtam sokáig fent tartani azt a szintet

2015. nov. 3. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!