Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iszlamofóbiás vagyok? Mi...

Iszlamofóbiás vagyok? Mi lehet ez a betegség?

Figyelt kérdés

Előre is leszögezném, hogy ez egyáltalán nem kamukérdés/trollkodás/provokáció.


Az egész dolog talán 2003 körül kezdődött amikor elutaztunk a családdal Egyiptomba és Tunéziába. Már az utcán sétálva értetlenkedve bámultam, hogy az ottani lányok/nők miért mászkálnak fekete ruhába és miért csak a szemük látszik ki, vagy még az sem. Utána szüleim persze elmagyarázták hogy ők más vallásúak, náluk ez a szokás, így nőttek fel stb. Folyton mikor megláttam egyet és közeledett felém, már kicsikoromban féltem tőlük valamiért. Ijesztő volt számomra a külsőjük, mert úgy néztek ki mint a mesékben a szellemek, csak ugye sötétebb, barna, fekete lepelben. Valószínű azért is féltem sokszor, mert abban a 2 arab országban folyamatosan kiabáltak, hangoskodtak a bazároknál, piacon az ottaniak és ugye ez egy európai kisgyereknek szokatlan.

Na de ez volt a múlt, ekkor lehettem 6-7 éves.


Ahogy teltek az évek, kamaszodtam, be lett vezetve a házunkba az internet stb, így jobban tájékozódtam az iszlám vallás és a külföldi politika, hírek iránt. 14 évesen 2010-ben elutaztunk Németországba, Belgiumba, Franciaországba és Angliába. Ekkor éreztem először, hogy durva félelmet érzek a muszlim nők iránt, akik burkát, niqab-ot viselnek. Rosszul, feszülten éreztem magam mikor az utcán nagy tömeg vett körül és sok volt belőlük. Némelyik olyan sejtelmesen nézett a szemembe, hogy zavarba estem többször. Metróra és egyéb tömegközlekedési eszközre mind a 4 országban lehajtott fejjel és izzadva szálltam fel. Utazás közben végig szinte a földet néztem és becsuktam a szemem és gondoltam magamban: "Csak ezt éljem túl" "Nehogy most történjen terrortámadás". Mindenütt próbáltam őket elkerülni. Ha pl. egy bevásárlóközpontban a kasszánál állva mögém állt egy muszlim nő, én inkább gyorsan átmentem a másik sorba. Mindig arra gondoltam, hogy: "Lehet rejteget valamit a fekete ruha alatt." "Mi van ha robbanóövet vagy robbanómellényt visel éppen". A 2004-es madridi, a 2005-ös londoni és egyéb kisebb világszerte muszlimok által elkövetett támadások miatt gondolhattam ezekre. Na meg erre még rátesz egy lapáttal a média, TV, internet által generált félelemkeltés.


Aztán most itt volt ebben a 2015-ös évben 2 durva merénylet Párizsban, meg persze egyéb helyeken is próbálkoztak, szerencsére sikertelenül.

A szüleim kitalálták, hogy jövő nyáron elmegyünk Brüsszelbe az ott élő rokonokat meglátogatni. Sőt, az apám szeretne elvinni minket Jordániába tengerpartra, mert szerinte az még normális, biztonságos arab ország.

Mégis mit mondjak nekik? Hogy magyarázzam el nekik, hogy pánikrohamot kapok, ha meglátok élőben közelről egy muszlim nőt? Hülyének fognak nézni, mondjuk azért nem ok nélkül alakult ki róluk egy negatív sztereotípia...

Van itt rajtam kívül még ilyen, aki retteg tőlük? A muszlim szakállas férfiaktól egyáltalán nem félek, valahogy csak a mindent eltakaró nőktől.



2015. dec. 3. 13:13
 1/6 A kérdező kommentje:
19/F vagyok egyébként és ateista.
2015. dec. 3. 13:14
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
Teljesen normális, ez nem betegség.
2015. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Maradj itthon.Nem kötelező utazni, ha félsz.Elárulom, ha iszlámot látsz, hiába állsz át egy sorral arrébb, a bomba odáig is hat.De biztos lennének akik szivesen elutaznának helyetted.
2015. dec. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
#2 te elolvastad mit írt a kérdező? Hogy lenne már normális amit leírt...
2015. dec. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
55%

Nekem ez a kérdés furcsának tűnik kicsit.

Fro-ban alig vannak, illetve most már a szekuláris törvényekkel büntetik is azokat, akik a lakásukon vagy a mecseteken kívül arcfátylat viselnek.

Azt is nehezen hiszem el, hogy a muszlim nők szemeztek a kérdezővel, mivel egy vallásos nő nem szemezhet nem-rokon fiatalemberekkel (idősebbekkel sem).

Az is furcsa a számomra, hogy a terrorcselekményeket szinte mindig pasik követik el, mégis a nőktől fél a kérdező.

Másrészt, ha megfigyelitek a terroristák ruháját a tv híradóban, akkor ott pont azt lehet látni, hogy a terroristák nyugati embereknek álcázzák magukat és így vegyülnek el a tömegekben. Ezt csinálták az indiai hoteles merényletekkor is, ezt csinálta az is, aki az alsónadrágjába rejtett bombát egy repülőn.


Mi muszlim nők azért takarjuk el az egész testünket és az arcunkat is, hogy ne hívjuk fel magunkra a nem-rokon férfiak figyelmét, hogy ne lássák a testünk részleteit, hogy ne stimuláljunk nem-rokon férfiakat, mert a szépségünket a rokon férfiak, a legtöbbet az emberek közül belőlünk pedig csak a férjünk láthat.

Allaah kedvéért takarjuk el magunkat a nem-rokon férfiak előtt, mert Allaah ezt akarja.


Te magad is leírtad a választ a saját kérdésedre: hangosan kiabáltak. Lehet, hogy kicsi korodban a kiabálás miatt féltél, de Allaahu a'lam.


Egyébként a kiabálás is olyan, hogy egy vallásos nő jobb ha nem beszél senkivel ha elmegy otthonról, vagy csak olyankor beszél, ha nagyon muszáj, pl. orvosnál, boltban, piacon, de üvölteni nem korrekt.

Egy vallásos nő nem üvöltözhet az utcán, vagy csak akkor ha valaki üldözi és segítséget kér.

Üvöltve beszélgetni nem szabad.


Úgy gondolom, hogy a félelmed alaptalan és az lenne a legjobb, ha beszélnél valakivel, mégpedig egy olyan muszlim férfival, akinek tudása van.


Amennyiben érdekel téged ez a lehetőség, tudok adni weboldal elérhetőségét, ahol felteheted a kérdéseidet, in shaa' Allaah.

2015. dec. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az élményekre támaszkodó gyanakvás nem betegség (így nem is lenne kibúvó, ha emiatt beszólnál valakinek vagy más módon bántanád).
2015. dec. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!