Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aspergeres felnőttnek jár a...

Aspergeres felnőttnek jár a 90%-os utazási kedvezmény?

Figyelt kérdés
Ha nincs leszázalékolva? Le lehetne amúgy emiatt százalékoltatni?

2015. dec. 8. 13:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem jár. De ha leszázalékolják, akkor se jár.
2015. dec. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

hogy hogy?

az asztmára bezzeg jár, mert ismerek ilyet is....

2015. dec. 12. 16:00
 3/16 anonim ***** válasza:
Én nem kapok, csak a sima diákkedvezményt. Gyerekkoromban sem kaptam.
2015. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
lehet igényelni kéne vagy nem tudom, lehet az orvosnak kell kérvényezni. Beszélgettem valakivel, akinek ilyen ismerősei vannak és nekik jár. Tehát ezért se értem mert mindenki mást mond.
2015. dec. 20. 20:16
 5/16 anonim ***** válasza:
2. vagyok, elvileg MÁK kártya kell hozzá és akkor adnak valamit de ez az állapot súlyosságától is változik. Én anno azért nem kaptam, mert nem vagyok elég súlyos eset. Röhej.
2015. dec. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
mikor próbáltad? Orvos kérvényezte vagy te magad?
2015. dec. 21. 09:54
 7/16 anonim ***** válasza:
Még amikor gimis lettem, be kellett járnom és akkor akart anyukám kedvezményt kérni de nem adtak, mondván a gyerek "túl normális." De ez már régen volt, (most 25 vagyok) azóta jobban odafigyelnek ezekre a dolgokra (amikor én kaptam diagnózist, mindenki azt hitte, hogy ilyen csak a filmekben van). Lehet, hogy a kedvezmények is átalakultak. Biztos ami biztos, kérdezz utána, ne maradj le a támogatásról, ha mégis jár.
2015. dec. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
még folyamatban vannak a vizsgálatok, de nagyon úgy néz ki, hogy ez lesz a diagnózisban. Szerintem akkor azért te is kérdezz rá valahol, te se maradj le
2015. dec. 21. 20:37
 9/16 anonim válasza:
Amennyiben a fogyatékossági támogatást és/vagy emelt családi pótlékot (életkortól, életkörülményektől függően) megigényled, és meg is kapod, automatikusan jár hozzá a MÁK kártya, ami biztosítja az utazási kedvezményt. Ez lakóhelyen belül ingyenes utazást, kívül 90%-os kedvezményt jelent a kártya tulajdonosának, plusz 1 fő kísérőnek.
2016. jan. 18. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
emelt családi pótlék felnőtteknek? az a baj hogy mindig csak a gyerekek vannak támogatva, a felnőtteknek nem jár semmi
2016. jan. 18. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!