Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Escitalopram Actavis hirtelen...

Escitalopram Actavis hirtelen elhagyása után az elvonási tünetek lehetnek életveszélyesek?

Figyelt kérdés
Lehet valami bajom?

2015. dec. 26. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell hirtelen abbahagyni. Fokozatosan kellene leépíteni. Egyébként nem életveszélyes az abbahagyása, de a nyugtató adagot lehet fel kell emelni átmenetileg.
2015. dec. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is csökkentve hagyd el! A megvonási tünetek így is-úgy is jelentkeznek, csak, ha csökkentve hagyod el, akkor enyhébbek (jóval). Magadnak kell beállítanod a tempót, én speciel 2 hetente feleztem az adagot (20mg scippa), bár az utolsó 2 hétben az 5mg-os tabinak a negyedét ettem. Hozzátenném azért, hogy én 7 évig szedtem.

Bár a nyugtatót szedni erre szerintem fölösleges, mivel, ha az antidepresszánst lassan csökkented, sokkal elviselhetőbbek a megvonás tünetei. Szerintem csak egyszerűen kitartónak kell lenni.

2015. dec. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztosan meggyógyultál, vagy egyszerűen csak megvilágosodtál, hogy abbahagyod az antidepi szedését. Sokan voltak itt ilyenek, aztán nem telik bele három nap, és írják, hogy milyen rossz ez így. Ha abbahagyod, azért legyen odahaza tartalék gyógyszered, hogyha meggondolnád magadat.
2015. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én háromszor is hagytam abba hirtelen és még élek, ugyanez a rivotrillal is.
2015. dec. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!