Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve annak a betegségnek,...

Mi a neve annak a betegségnek, ha valaki minden embernek máshogy mutatja magát?

Figyelt kérdés
Most 17 éves vagyok, de az egész életem hazugság. Minden embernek máshogy adom elö magam. Ahogy éppen a helyzet kívánja. Minden nap minden percében jó színben tuntetem fel magam. Észre sem veszem, ha hazudok. Jön magától és csak utána veszem észre, hogy most ezt miért is kellett. Ismernek belölem egy tökeletes darabot a szüleim, egy másikat az osztálytársaim (mindegyik mást), tanárok. Azt csodálom, hogy eddig még senki nem jött rá, pedig nem kis dolgokat találok ki, olyan hiteles sztorikat, hogy mindenkit elámítok, de a 90 %-a nem igaz. Most pl. szemárpám volt, krémeztem, aztán magától kitisztult, de még sebes. Ma az osztálytársaim, tanárok mind kérdezték, hogy mi történt a szememmel és én mindenkinek azt feleltem, hogy meg kellett müteni, és injekciót kaptam a szemembe, de ez persze nem igaz. Csak valamiért jól esett azt mondani. 2 éve járok pszichológushoz, de neki is 60%-ban hazugságokat mondok pl. mondom, hogy 3-4 órát tanulok naponta, ö megdicser, mondja a szüleimnek, hogy biztosan felvesznek majd egyetemre, bla..bla..bla... De az igszság az, hogy csak 1-2 órát tanulok. Vagy pl. ma elkérezkedtem az utolsó óránk utolsó 5 percéről, mert mondtam, hogy anya csak most tudott értem jönni, és mennie kell vissza a munkahelyére. Holott nem hogy nem jött értem senki, hanem anya nem is vezet autót.. De ez is csak spontán ötlet volt. És igazából semmi haszna sem volt.. Rajz volt az utolsó óránk, 5 perc már semmi nem lett volna. Sokszor hazudok olyanokat, hogy elmentem anyával ide-oda, vásároltunk dolgokat, ami valamilyen szinten igaz, de ezeket is felturbózom, ha veszek valamit 3000 Ft-ért, akkor azt úgy mondom, mintha 6000 Ft lett volna. Tényleg nem tudom, hogy mi ez, de ha kérdeznek valamit, kapásból hazugságot vágok rá. Elözö héten matekórán rágóztam, de nem annyira feltünöen, csak mikor felszollított a tanár, észrevette, hogy rágózom, mondta, hogy köpjem ki, én pedig abban a másodpercben elkezdtem mondani, hogy nem igaz, nem is rágózom, csak elözö nap tömtek a fogam és nagyon fáj, azért beszélek furán.

2016. febr. 1. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem belőled jó politikus lenne :D
2016. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Szoval akkor az is hazugsag amit leirtal?
2016. febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem nem, esküszöm, hogy amit leírtam, az minden igaz :) különben érdekel a politikai pálya, de van, ami jobban érdekel.
2016. febr. 1. 21:56
 4/9 anonim ***** válasza:
A pszichológusod nem tudja,hogy mi ennek a neve?
2016. febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Személyiség zavarnak hívják aminek több típusa is van, de csak igen ritkán szükséges gyógyszeres kezelést alkalmazni. A pszichoterápia a legjobb megoldás, mióta jársz pszichológushoz? Igazából felkellene tárni hogy pontosan milyen lelki ok is húzodik meg e-mögött! Megfelési kényszer, önbizalom hiány, stb.. Legyen őszinte a pszichológusával nyugodtan, úgyan is őt egészségügyi titoktartás kötelezi! Kezdje a beszélgetést úgy hogy ha valamilyen kényes dologról szeretne beszélgetni, hogy ezt mondja: Szeretnék önnek valamit elmondani. Kérem amit mondani fogok szeretném ha azt bizalmasan kezelné! Bátran nyíljon meg, ne féljen!
2016. febr. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ebben a hónapban lesz 2. éve. De nyílván azért nem tudja, mert neki is azt momdom, amit hallani skar.
2016. febr. 2. 05:51
 7/9 A kérdező kommentje:
* akar
2016. febr. 2. 05:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Az emberek többsége ilyen! Ez nem betegség. A média általi agymosásnak az eredménye, na meg a társadalmi együttélés a versenyszellem túlzott nevelése okozza ezt az emberekben (gyerekekben)
2016. febr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok csak 14 éves... Nem járok semilyen orvoshoz és nem tudja senki, hogy ilyen vagyok. Én is mindig hazudok és utána meg szidom magam, hogy miért nem tudok leállni... Pedig nagyon szeretnék de nem megy.
2016. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!