Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológus addig kereshető...

Pszichológus addig kereshető fel ingyen, ameddig gyerekorvoshoz tartozom?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és úgy érzem szükségem lenne egy pszichológus felkeresése. Megtehetem még ezt ingyen?

Középiskolás vagyok (májusban érettségizem), és elvileg az augusztusi szülinapomig még a gyermekorvosunkhoz tartozom.


Másik kérdés, hogy muszáj beavatnom a szüleimet ebbe a szándékomba? Gondolom igen, hogyha a kiskorúságomat próbálom kihasználni az ingyenes kezelésre. Mert felkeresnék én magánpszichológust, azt biztosan megtehetném teljesen önállóan, de sajnos nincsen rá keretem.


Köszönöm a válaszokat!

18/L



2016. febr. 3. 20:28
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem. Pszichológus felnőttként is felkereshető ingyen, tb-re. 18 éves korod után elmész a helyi pszichiátriai gondozóba. Ott pszichiáterrel fogsz találkozni és vele megbeszélheted az igényeidet. Ő meg majd elmondja a lehetőségeket.

18 éves korodtól nem fogsz tudni 18 éven aluliaknak szóló segítséget igénybe venni ingyen. Ugyebár mutatnod kell a személyazonosságot igazoló papírokat és az érvényes TAJ-kártyát is (vagy a rendszer kidobja a nevedet, mert jogosulatlanul veszel igénybe szolgáltatást). Egyértelműen látszódni fog a korod és akkor tovább küldenek.

Egyébként akihez eddig jártál ő is el fogja mondani, hová és hogyan mehetsz 18 éves korodtól.

A szüleidnek meg nem kell bejelentened, mit is tervezel augusztus utántól. De mindenképpen célszerű lenne segítséget kérned a szakembertől, hogy jobb tudjon lenni a kapcsolatod a szüleiddel is. Gyógyulást.

2016. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!