Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy alkoholizmus...

Lehetséges, hogy alkoholizmus elmúlik magától?

Figyelt kérdés

Elég erősen ittam, napi 0.5-1 liter bor napiszinten

utóbbi egy hétben már undorom van az illatától is, szóval nem is iszok, lehetséges, hogy "kigyógyultam" nem kivánom az alkoholt, sőtt undorom tőle


2016. febr. 21. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. Pillanatnyi undor lehet. Egy rosszabb pillanatban újra utána fogsz nyúlni.
2016. febr. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Majd írjál 3 hónap múlva. Ha még akkor se iszol, akkor lehetséges.
2016. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
remélem nem. 22 évesen nem akarok tönkrevágni magam, 7 hónapig ittam ezt a retket
2016. febr. 21. 21:56
 4/5 Phoney ***** válasza:

Napi 0,5-1 liter bor az nem igazán erős, ennyinél még teljesen reális, hogy 7 hónap után ráunsz. Magabiztos alkoholista borból nem adja napi 1-2 liter alá, illetve rengeteg ember van a világon, akinek volt X hónapos vedelős korszaka, de azóta nincs problémája az alkohollal.


Ennek ellenére igaz, hogy az undor csak ideiglenes, szóval ha más nem tart vissza, akkor könnyű újrakezdeni, és eléggé észnél kell lenni, hogy ne történjen meg. Már „be vagy drótozva” a mindennapi ivás örömére, szóval a jövőben nem árt minden „első pohár” előtt átgondolnod, hogy rendben lesz-e ez.

2016. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Fél-1 liter bor az nem sok, meg a 7 hónap sem... Nekem a "keményebb" időszakaimban napi(!) 10-12 sör vagy 2-3 liter fröccs ment le. Én is többször leálltam már hónapokra, fél évekre, de mindig visszaestem. Igaz, én már hozzád képest veterán vagyok, 15 éve vagyok alkesz. Most viszont épp 5 hónapja vagyok józan. De ezalatt a 15 év alatt kb. háromszor "temettek el" az orvosok. De valamiért még élek... Ha jót akarsz, nem javaslom, hogy folytasd! Mondom ezt 35 évesen, két hasnyálmirigy-gyulladással a hátam mögött! Az egyik durva volt, 1 hónapig semmi kaja, csak infúzió. Kemény... 7 hónap után, 22 évesen könnyebb abbahagyni! Ha rám hallgatsz, nem kezded el újból!
2016. febr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!